Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

Konya – İstanbul

Süre :
Mesafe:

graz en uygun bilet

İstanbul Türkiye’nin kültürel ve ekonomik olarak en gelişmiş şehridir. İstanbul boğazıyla, tarihi yapılarıyla, meydanlarıyla sizi hemen büyüsü altına alabilir. İstanbul’a kıtalararası bir şehir olduğundan kafanızı çevirdiğiniz her yerde muhteşem deniz manzarasıyla karşılaşabilirsiniz.
İstanbul’un Anadolu Yakası’na Asya Yakası, Avrupa Yakası’na ise Rumeli Yakası da denilmektedir. İstanbul’a gittiğinizde ilk olarak meydanlara gitmenizi öneririz. İstanbul’da Beyoğlu’nda bulunan Taksim Meydanı,  Sultanahmet Meydanı, Beyazıt Meydanı ve Bakırköy’de bulunan Özgürlük Meydanı en önemli meydanlardandır. Taksim Meydanı aradığınız her şeyi bulabileceğiniz büyük bir açık alışveriş merkezi gibidir. Burada yöresel lezzetleri tadabileceğiniz restoranlar, modern kafeler, alışveriş yapabileceğiniz mağazalar, bankalar vs. her şey bulunmaktadır. İstiklal Caddesi’ne gittiğinizde 12.02.2014 tarihinde 100. Yılını kutlayan asırlık nostalji tramvayla cadde sonuna kadar yolculuk yapabilir ve hatta fotoğraf çektirebilirsiniz. İstiklal Caddesi’ne gittiğinizde Taksim’e oldukça yakın olan Galata Kulesi’ne de çıkmanızı tavsiye ederiz. Burada şehrin panoramik görüntüsünü seyredebilirsiniz. Sultanahmet meydanı da şehrin önemli meydanlarından biridir. En çok turist çeken bu meydanda meşhur Sultanahmet köftecilerinden Sultanahmet köftesini tatmanızı öneririz. Beyazıt’ta bulunan Beyazıt Meydanı da şehrin önemli meydanlarındandır. Beyazıt Meydanı’nda tarihi Kapalı Çarşı’yı ziyaret edebilir buradan sevdiklerinize İstanbul hatırası hediyeler alabilirsiniz. Beyazıt Meydanı’na gittiğiniz oldukça eski ve tarihi bir binası ola İstanbul Üniversitesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Bu yıl İstanbul’un tarihi yapılarını ve güzelliğini görerek bir tatil geçirmek istiyorsanız şimdiden  Konya – İstanbul uygun bilet araştırmanızı tavsiye ederiz.

İstanbul’un önemli tarihi yapıları İstanbul Surları, Beşiktaş’ta bulunan Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Topkapı’da bulunan Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı, Beşiktaş’ta bulunan Çırağan Sarayı ve Karaköy’de bulunan Galata Kulesi’dir. İstanbul’a gittiğinizde bu tarihi sarayları da görmenizi tavsiye ederiz.

İstanbul’da Haliç’te deniz kenarında koşu yaparak güne başlayabilirsiniz. Sabah denizin mis kokusunu içinize çekerek güne başlamak oldukça keyif verecektir. İstanbul’a gittiğinizde eğer balık tutmayı seviyorsanız Şişhane’de halkın her zaman balık tuttuğu yerde siz de balık tutabilirsiniz. Yok ben balık tutamam ama yemek istiyorum derseniz Eminönü’nde denize karşı balık yemenizi tavsiye ederiz. Meşhur Nimet Abla milli piyangocusu da burada bulunmaktadır. İstanbul’da yöresel yemekler tatmak isterseniz Taksim’de birkaç tane bulunan Hala restoranlardan herhangi birine giderek gözleme, mantı vs. gibi yemeklerden yiyebilirsiniz. Bunun dışında İstanbul’da adımınızı attığınız her yerde kafeler, restoranlar görmeniz mümkündür, istediğiniz her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

İstanbul’da pek çok alışveriş merkezi ve tarihi çarşılar bulunmaktadır. Mısır Çarşısı, Kapalı Çarşı ve Mahmutbey Çarşısı tarihi çarşılardandır. İstanbul’da Şişli’de bulunan Cevahir alışveriş merkezi, İstinye’de bulunan İstinye Park, Levent’te bulunan Kanyon, Levent’te bulunan Metrocity şehrin önemli alışveriş merkezlerinden bazılarıdır. Cevahir alışveriş merkezi Taksim’e de oldukça yakındır ve metroyla ulaşım sağlanabilmektedir. Bu alışveriş merkezine giderek tiyatro gösterilerini izleyebilir, alışveriş yapabilir veya eğlenceli oyunlarından oynayabilirsiniz. İstanbul’a giderek doyasıya alışveriş yapmak ve eğlenmek istiyorsanız  Konya  İstanbul ucuz bilet alarak gidebilirsiniz. Böylece dakikalar içinde kolayca biletinizi almış olursunuz.

İstanbul’da iki tane havalimanı bulunmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı Taksim’e 22km Mecidiyeköy’e 19 km ve Kadıköy’e 34 km uzaklıktadır. Havalimanı’na ulaşım Aksaray – Havalimanı metro hattı, otobüsler ve taksilerle kolayca sağlanabilmektedir.  İstanbul Atatürk Havalimanı yolcu yoğunluğunda dünyada 20.sıradadır. Sabiha Gökçen Havalimanı ise İstanbul Asya Yakası’nda Pendik’te bulunmaktadır. Kadıköy’e 35km ve Taksim’e 40 km uzaklıkta bulunmaktadır. Sabiha Gökçen havalimanına ulaşım otobüs ve taksilerle sağlanmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı adını dünyanın ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçen’den almıştır.  İstanbul’da gezilecek yerler saymakla bitmez sizde İstanbul’a gitmeyi düşünüyorsanız kampanyalardan en ucuz Konya  İstanbul uçak bileti araştırıp almanızı tavsiye ederiz. Böylece istediğiniz tatili uygun fiyatlarla yaşamış olursunuz.

Konya – İstanbul Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz