Uçuş Arama

Diyarbakır – İstanbul

diyarbakir istanbul ucuz ucak bileti

Türkiye’nin en kalabalık ve kültürel açıdan en zengin şehri olan İstanbul eski bilinen adıyla Konstantiniyye Marmara bölgesinde yer almaktadır. İki kıtaya ayrılan İstanbul’un Avrupa’daki bölümüne Avrupa yakası veya Rumeli yakası, Asya’daki bölümüne ise Asya yakası veya Anadolu Yakası denilmektedir. Üç tarafı denizlerle çevrili olan İstanbul’da kafanızı çevirdiğiniz her yerde denizin muhteşem görüntüsüyle karşılaşabilirsiniz. İstanbul’a gittiğinizde Dolmabahçe Sarayı, Haliç, İstanbul Surları, Beylerbeyi Sarayı, Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı, Çırağan Sarayı, Galata Kulesi, Taksim Meydanı, Sultan Ahmet Meydanı, Beyazıt Meydanı, Özgürlük Meydanı, Gülhane Parkı ve Adalar mutlaka görmeniz gereken yerlerden sadece birkaçıdır. İstanbul’da pek çok tarihi çarşı da yer almaktadır. Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı, Mahmutpaşa Çarşısı bunlardan en önemlileridir. İstanbul’a gittiğiniz de pek çok alışveriş merkezini de gezebilirsiniz zira İstanbul’da çok sayıda alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları İstinye’de bulunan ve oldukça büyük olan İstinye Park, Levent’te bulunan Kanyon, Şişli’de bulunan Cevahir, Bakırköy’de bulunan ve en eski alışveriş merkezi olan Galleria, Avrupa’nın ve dünyanın en iyi alışveriş merkezi ödülünü alan ve Levent’te bulunan Metrocity’dir. Tatilinizi İstanbul’da geçirmek istiyorsanız şimdiden Diyarbakır İstanbul ucuz uçak bileti almanızı tavsiye ederiz, böylece hem bütçenizi korumuş hem de muhteşem bir tatil geçirmiş olacağınızı düşünüyoruz.

Taksim Meydanında Taksimin simgesi haline gelen Cumhuriyet Anıtı 1926 yılında İtalyan heykeltıraş Pietro Canonico tarafından yapılmış ve 1928 yılında Taksim’e yerleştirilmiştir. Her gün binlerce insanın ziyaret ettiği oldukça kalabalık olan Taksim Meydanında birçok kafe, restoran, mağaza, gece kulübü ve otel yer almaktadır. Taksim’e adım attığınızda Meydan’ın büyüleyici atmosferine kısa sürede kendinizi kaptıracağınızı düşünüyoruz. Taksim Meydanının İstanbul’a gittiğinizde ilk görmeniz gereken yerlerden biri olduğunu düşünüyoruz. Meydan yıllarca pek çok siyasi ve toplumsal olaya da ev sahipliği yapmıştır. Şimdiler de yayalaştırma projesiyle Taksim Meydanı’na araba da girmediğinden burada rahatlıkla dolaşabilir, saatlerinizi hiç farkına varmadan bu meydanda geçirebilirsiniz. Taksim Meydanını gezdikten sonra yine Beyoğlu semtinde bulunan Meydana oldukça yakın olan Galata Kulesi’ni de ziyaret etmeniz öneririz. 528 yılında inşa edilen bu kuleden şehri panoramik bir şekilde izleyebilirsiniz. Sizde İstanbul’un büyüleyici güzelliğini görmek istiyorsanız hemen şimdi Diyarbakır İstanbul online uçak bileti alarak saatler sonra İstanbul’a gidebilirsiniz.

Eskiden Hipodrom ve At Meydanı olarak da bilinen Sultan Ahmet Meydanı şehrin önemli meydanlarından biridir. Günümüzde en önemli turistik mekânlarından biri olan Sultan Ahmet Meydanının köftesi meşhurdur. Burada Sultan Ahmet köftesini mutlaka tatmanızı öneririz.

İstanbul’a gittiğinizde mutlaka Eminönü semtinde balık yemenizi de öneririz. Eminönü’nde denize karşı balık yiyebilir, denizin şahane görüntüsü karşısında yemek yeme keyfini yaşayabilirsiniz. Meşhur Nimet Abla Milli Piyangocusu da bu semtte yer almaktadır.

İstanbul’da gezilecek ve görülecek yerler saymakla bitmez. Siz de bu tatilinizi İstanbul’da geçirmek istiyorsanız Diyarbakır İstanbul en ucuz uçak bileti araştırmaya şimdiden başlamanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul’da ulaşım oldukça kolaydır. Pek çok yerde metro, metrobüs, otobüs ve minibüs bulunmaktadır. İstanbul’da Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı olmak üzere iki tane havalimanı bulunmaktadır. Atatürk Havalimanı veya eski adıyla Yeşilköy havalimanı Avrupa yakasında yer almaktadır. Havalimanına metroyla ulaşım sağlanabilmektedir. Bu metro Aksaray’a kadar gitmektedir. Adını ilk kadın savaş pilotundan alan Sabiha Gökçen havalimanı ise İstanbul Anadolu yakasında Pendik’te yer almaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı Kadıköy’e 35 km, Taksim’e 40 km uzaklıktadır. Havalimanından Levent, Bostancı, Kozyatağı ve Kadıköy’e giden otobüsler kalkmaktadır. İstanbul’da gidilecek yerler anlatmakla bitmez siz de bu tatilinizi İstanbul’da geçirmek istiyorsanız şimdiden İstanbul Diyarbakır ucuz uçak bileti bulup almanızı tavsiye ederiz.

Diyarbakır – İstanbul Uçuş Haritası

YORUM YAP

Popüler Yazılar

Türk Hava Yolları İç Hat Kampanyası
HER ŞEY DAHİL TEK YÖN Kalkış Varış Günler ..
Aktarmasız Uçak Bileti
Aktarmasız uçak bileti yani direkt uçuşun mevcut olduğu uçuşlara denilmektedir. Ulaşılmak ..
THY Promosyon
Hem dünyanın hem de ülkemizin en büyük havayolu firmalarınadan biri olan Türk Hava Yolları..
İstanbul – İzmir
Ege’nin incisi İzmir, Türkiye’nin en büyük üçüncü metropolü ve önemli bir fuar merke..
Adana Promosyonlu Uçak Bileti
Romanlara konu olmuş bir şehir de tatil yapmaya ne dersiniz? Adana ilimiz Akdeniz bölgesinde, S..
OnurAir Online Check-in
OnurAir Hava Yolları resmi internet sitesinden, 1 Kasım 2013 tarihi itibari ile, tüm OnurAir u..
İstanbul – Moskova
Rusya Federasyonu’nun başkenti olan Rusya her yıl hem yerli hem de yabancı pek çok turisti a..
THY ile Tüm Türkiye 99tl Herşey Dahil!
THYiftarda birlikte olmaya mesafeler bahane olmasın sloganı ile tüm Türkiye uçuşlarına 99TL..
Türk Hava Yolları ile tüm Türkiye 49TL Herşey Dahil
Enucuzucakbilet.org üzerinden 06 Mayıs 2014 - 11 Mayıs 2014 tarihleri arasında satın aldı..
Çocuklar İçin Uçak Bileti
Hava yolları ulaşımı özellikle son 10 yıldır daha yaygın olarak kullanılmaya başlamışt..

Bizi Takip Edin

E-Bültene KatılınYandex.Metrica