Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

Ankara

Süre :
Mesafe:

ankara ucuz uçak bileti

Ülkemizin en önemli kentlerinden biri ve başkenti olan Ankara, aynı zamanda dünyanın da en gözde kentlerinden biridir. Ayrıca, yapılan bir araştırmaya göre dünyadaki başkentler içinde doğası en yeşil şehirlerden biri Ankara’dır. Gerek ülke tarihindeki önemi, gerek Ulu Önder Atatürk’ün kabrinin olduğu yer olmasının getirdiği ayrıcalığı, gerek eşsiz doğası ile Ankara önemli bir cazibe merkezidir ve yoğun şekilde ziyaret almaktadır.

Havayolu ile ulaşımın önem kazandığı günümüz dünyasında Ankara da Esenboğa Havalimanı ile bu yönde ziyaretçilerine önemli bir konfor ve zaman kazanımı servis etmektedir. Ankara en ucuz uçak bileti olamasa da çoğu zaman Ankara uygun uçak bileti bulmak rekabetin bu derece yoğunlaştığı havayolu servisleri nedeniyle sıklıkla mümkün olabilmektedir.

Ankara uçak bileti ile gerçekleşen yaklaşık birbuçuk saatlik uçuştan sonra Ankara tüm güzelliği ve ihtişamı ile misafirlerini karşılamaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık olarak 28 Km uzaklıkta yer almaktadır ve şahsi araçlar dışında toplu ulaşım ile de rahatlıkla ulaşılması mümkün bir konumda bulunmaktadır. Havalimanı 2009 yılında ISO 9001-2008 kalite belgesi almış önemli bir havaalanıdır.

Ankara sahip olduğu bu ulaşım kolaylığı ile yurtdışından olduğu kadar yurtiçinden de yoğun ziyaretler almaktadır. Ankara ucuz uçak bileti ile şehre ulaşanların görebileceği ve gezebileceği birçok yer olduğundan Ankara hafta sonu gezileri için bile en uygun seçeneklerden biri halindedir.

Ankara’da hafta sonu gezisi için en uygun adreslerden biri de Harikalar Diyarı Parkı’dır. Sincan ilçesi sınırlarında yer alan park, şehrin en ünlü parklarından biri olup, 1 Milyon 300 Bin metrekareye kurulu tesisleri ile Avrupa’nın da en büyük parkı durumundadır. Harikalar Diyarı Parkı, 5 Ekim 2004 tarihinde hizmete açılmıştır.

Ankara Harikalar Diyarı Parkında yer alan alanlar ve unsurlar şunlardır:

  • Go- kart alanı
  • Halı sahalar
  • Basketbol sahaları
  • Tenis kortları
  • Mini golf sahaları
  • Kaykay pistleri
  • Nejat Uygur Amfi Tiyatrosu (5000 kişi kapasiteli)

Ankara’da Harikalar Diyarı Parkı dışında da birçok doğal park söz konusudur, zira Ankara dünyanın en yeşil başkentlerinden biridir. Şehirdeki diğer parklardan bazılarının isimleri şu şekildedir; Abdi İpekçi Parkı, Altınpark, Ankara Botanik Parkı, Gençlik Parkı, Göksu Parkı, Güvenpark, Kurtuluş Parkı, Kuğulu Park, Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi, Seğmenler Parkı, Soğuksu Milli parkı, vb.

Ankara spor müsabakalarından dolayı da ziyaret alan şehirlerden biri olma özelliğini taşımaktadır. Havayolu ile yakın bir yer olarak algılanan şehir, cazibesinin de teşvik edici olması nedeniyle, Ankara uygun uçak bileti sahibi olan taraftarlarca özellikle “Üç Büyükler” olarak bilinen İstanbul futbol kulüplerinin deplasman maçlarında sıklıkla ziyaret edilmektedir. Ankara’nın da üç futbol takımı mevcuttur: Ankaraspor, Ankaragücü, Gençlerbirliği futbol kulüpleri.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün kabrinin bulunduğu şehir her dönem geçerli olmak üzere, özellikle 10 Kasım ve resmi bayramlarda milyonların akınına uğramaktadır. Anıtkabir’e hücum eden kalabalıklar Ata’ya olan sevgilerini, özlemlerini doyasıya yaşamakta ve sunmaktadırlar. Böyle dönemlerde Ankara’ya ulaşım için havayolunu tercih edenler açısından bilet bulmak sorun olacağından, erken dönemlerde biletlerini almaları tavsiye edilmektedir. Uçuş tarihinden önce alınması mümkün Ankara online uçak bileti çok erken bir tarihte satın alındığında aynı zamanda muhtemelen Ankara en ucuz uçak bileti olabilecektir.Başkent Ankara, her geçen gün gelişen alt yapısı ve ulaşım imkanları, nezih yaşam standardı, muhteşem doğası ile her dem ve her dönem popüler bir cazibe merkezi olma özelliğini devam ettirecektir.

İstanbul – Ankara Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz