Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

Yozgat

Süre :
Mesafe:

Yozgat Ucuz Bilet

Yozgat yeraltı suları bakımından zengindir. Yozgat Ucuz Bilet alarak doğa ile yakından tanışacaksınız. Mili parkları, türbeleri ve doğal manzaraları ile sizlere eşsiz bir tatil olanağı sunacaktır.

Yaylaları çok olduğu için sevdiklerinizle güzel bir piknik yapabilir ve doğa yürüyüşleri de sunabilirsiniz. Avcılık sporları yaygındır. Kuş gözlem alanları ile farklı kuş türlerini yakından incelersiniz. Çapanoğlu Camii, Başçavuş Camii, Kayyumzade (Demirci Ali Efendi) Camii, Cevheri (Cevahir) Ali Efendi Camii, Kubbeli Cami, Salih Paşa Camii Yozgat’ın tarihini yansıtan önemli eserleridir. Çandır Şahsultan Hatun Türbesi (Kümbeti), Osmanpaşa Türbesi hergün ziyarete açıktır.Sürmeli Festivali sizlere büyük kültürel güzellikleri sunacaktır.

Gezilecek Yerler

Türklere Malazgirt savaşı kapısı açılınca Türkler Bozok yaylasına gelir. Yozgat Ucuz Uçak Bileti alarak sizler tarihin güzelliklerini keşfe hazır olmalısınız. Dağlar arasındadır ve kaleleri göze çarpar. Yozgat saat kulesi ilk göze çarpan önemli eserdir. Şehrin her yerini sizlere gösterir. Eski Yozgat evleri yamaçlarda yer alır. Konakları gezerken eski yaşantıları görebilirsiniz. Çapanoğlu Cami, Askerlik Şubesi eski yapılarındandır. Yozgat Müzesi özellikle yörenin tarihini sizlere sunar. Faytonlarla şehir turu yapabilirsiniz. Çamlıkları boldur. Başçavuş Cami özellikle işçiliği ile gözlerinizi şaşırtacaktır. Testi kebabı ve arabası çorbası yörenin özel yemekleridir.

Akdağmadeni Ormanları, Şebekpınarı Piknik Alanı, Kadınpınarı, cehirlik, Hisarbeyli (Yoğurt Yurdu) Yaylası sizlere doğayı getirecektir. Saraykent Kaplıcası, Yerköy Kaplıcası, Sorgun Kaplıcası, Boğazlıyan Bahariye (Cavlak) Kaplıcası, Sarıkaya Kaplıcası bol miktarda şifalı suları ile ünlüdür. Karabıyık Köprüsü, Taş ve Kesik köprüleri eski yıllardan kalmış tarihi eserleridir. Behramşah Kalesi, Alişar Höyüğü, Çeşka Yeraltı Şehri, Büyüknefes (Tavium), Kerkenez Harabeleri (Keykavus Kalesi, Karslıoğlu Konağı sizlere muhteşem yapıları gösterecek güzellikleri sunar. Kerkenez Harabeleri (Keykavus Kalesi), Büyüknefes (Tavium), Çeşka Yeraltı Şehri sizlere Yozgat’ın güzelliklerini sunan önemli merkezleridir.

Tarihi yerleri ve kaplıcaları ile Yozgat ili her zaman eski kültürleri sizlere sunan önemli bir şehirdir. Yılın her ayı rahatlıkla ziyaret edeceğiniz yerlerdendir. Turizme elverişli doğası ziyaretçilerin her zaman ilgi odağı olmasını sağlar. Yılın her zaman güzelliklerini Yozgat ilinde yaşayabilirsiniz. Eğlenceli bir tatil sizleri bekliyor.

Ulaşım

Kent merkezinde otobüs terminali ile her yere ulaşım bulunur. Demiryolu bağlantısı vardır. Yerköy Gar İstasyonu, Yenifakılı İstasyonu, Şefaatli İstasyonu ile ulaşım sağlanır. Ucuz Bilet alarak sizler de güzellikleri yakından keşfetmelisiniz. Yakın havalimanı 220 km mesafede olan Ankara ve Kayseri Havalimanlarıdır. Yozgat ili kaplıcaları ve höyükleri ile muhteşem güzellikleri sergiler.

Ailenizle ve sevdiklerinizle güzel bir tatil planı yapabilirsiniz. Çamlık Milli Parkı ile doğanın harika esintilerini yaşayacaksınız. Doğa eşliğinde spor yaparak daha zinde olacaksınız. Yılın yorgunluğunu Yozgat’ın muhteşem doğası ile keyfini çıkartarak atacaksınız. Yozgat özellikle ilkbahar aylarında görülmesi gerekli yerlerdendir. Yeşilin bin bir tonunu barındıran il sizlerin göz yorgunluğunuzu da alacaktır.

İstanbul – Yozgat Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz