Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

Tunceli

Süre :
Mesafe:

Tunceli Ucuz Bilet

Dağlık bir alana sahiptir. Tunceli Ucuz Bilet alarak doğal yaşam alanı ziyareti yapabilirsiniz. Dağınık bir yerleşim alanı vardır. Nüfusu azdır. İl daha çok engebeli alanlardan oluşmuş olup düzlük bakımından fakir bir alandır.

Ovacık ve Pülümür önemli düzlükleridir. Bazı önemli alanları Keban Barajı altında kaldığı için verimli alanları azalmıştır. Faylar bakımından şehir deprem bölgesinde yer alır. Karasal iklimin hâkim olması kış aylarını sert olmasını sağlar. Şehre yaz aylarında ziyaret etmelisiniz. Zengin su kaynakları fazladır. Su bolluğu yeşil alanlarında fazla olmasını sağlar. Doğal bir gezinti alanı için uygundur.

Gezilecek Yerler

Yaban hayata elverişli bir doğal yaşantısı vardır. Munzur Dağları bu bakımdan elverişlidir. Tunceli Ucuz Uçak Bileti alarak sizler de bu doğal yaşam ağırlıklı ili gezebilirsiniz. Balıkçılık yaygındır. Olta balıkçılığı ile tatilin zevkini çıkaracaksınız. Şavak tulum peyniri yönünden zengin bir ildir. Munzur vadisi özelikle gezilmesi gerekli yerdir. Sivdin Köprüsü, Göktepe Höyüğü, Göktepe Höyüğü, Tahar Köprüsü, Çemişgezek Kalesi, Mahsume Hatun Türbesi gezilmesi gerekli önemli yapılarıdır. Ulukale Camii, Til Höyüğü, Bağın Kalesi, Ferruh Şad Bey Türbesi, Uzun Hasan Türbesi mutlaka ziyaret edeceğiniz yerleridir.

Yelmaniye Camii, Çelebi Ali Camii, Mazgirt Kalesi, Eltihatun Camii, Baysungur Camii sizlere önemli yapıları sunar. Munzur Vadisi Milli Parkı doğa ile bütünleşeceğiniz önemli bir yerdir. Mazgirt Kaplıcası, Karagöl Çağlayanı, Nazımiye Dereoğlu Şelalesi görülmesi gerekli diğer güzellikleridir. Alışveriş yapacağınız birçok mekânları vardır. Heybeleri meşhurdur. Yararlı Pülümür Balı alacağınız önemli bir hediyedir. Çemişgezek dut ve peynir festivali, Pertek dut festivali, Munzur kültür ve doğa festivali katılacağınız etkinlikleridir. Kutudere mesire yeri sizlerin doğa ile uyumlu olmasını sağlayacaktır.

Ulaşım

Tunceli ulaşım karayolu ile sağlanır. Ucuz Bilet alarak sizler doğa ile bütünleşeceksiniz. En yakın havaalanı ise Elazığ havalimanıdır. Zengin yemek kültürüne sahip il sizlere güzel yemek şöleni yaşatacaktır. Turizme açılmaya elverişli yapısı günden güne ziyaretçi akınına uğramasına neden olur. Güzel ve temiz havası ile şehrin yorgunluğunu kısa sürede atacaksınız. Şehir içerisinde kalacağınız birçok yer vardır. Bütçenize uygun tatil yapmak istiyorsanız erkenden biletlerinizi ayırtarak kampanyalardan yararlanmalısınız. Şehir özellikle eski kültürleri sizlere sağlayacaktır.

Güzelliklerle dolu bir tatil programına siz Tunceli ilini de katmalısınız. Sevdiklerinizle güzel bir yaz tatilinin keyfini çıkartabilirsiniz. Dağ sporları sevenlere özel yerleri bulunur. Şehir sizlere zorluk çıkartmadan gezilecek yerleri sunar. Türbeleri ve önemli tarihi yapıları ile merakınızı uyandıracak bir il olma özelliğini de taşır. Şehir her zaman turistlerin ilgi odağı olma özelliğini korur. Özellikle tarihe meraklı olanların seveceği bir ildir. Temiz havası ve ünlü yerleri ile güzel tatilin zevkini sizler de yaşayacaksınız. Şehre ulaşım karayolu ile kolayca sağlanır. Doğal yaşantıya özlem çekenler için keyifli bir tatil olacaktır.

İstanbul – Tunceli Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz