Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

Tokat

Süre :
Mesafe:

Şanlıurfa Ucuz Bilet

Tokat ili özellikle ünlü yemekleri ile farklı bir lezzet diyarına sizleri taşır. Tokat Ucuz Bilet alarak sizler doğa ve farklı yemekleri keşfedeceksiniz.

Tokat şarabı ve mahlebi ünlüdür. Tokat kebabı, keşkek çorbası ve etli dolması ile keyifli bir tatil yapacaksınız. Tokat gezilecek yerleri bakımından da önemlidir. Yazmacılar Çarşısı, Çarıkçı ve Zurnacı çarşısında sizler güzel alışverişin keyfine varırsınız. El dokumaları, kilim ve yazmaları alacağınız önemli hediyelerdir. Tahtalı baskı yazma ise Tokat’a özgüdür. Akdağ ve Çamlıbel dağları arasında vadiler bulunur. Deveci Dağ ve Canik Dağları ünlüdür. Kaz ova, Erbaa Ovası ve Turhal ovası önemlidir. Meyve ve sebze ağırlıklı tarım yaygındır. Cerasus İnkana kirazı ünlüdür. Çekerek Çayı, Kelkit önemli dereleridir. Eski tarihin izlerini şehirde bulacaksınız. Tokat ilinin kendine özgü yerel özellikleri turistlerin her zaman ilgisini çeker.

Gezilecek Yerler

Tokat Müzesi gezinize dâhil ederek Tokat’ın tarihini göreceksiniz. Tokat Uçak Bileti ile güzellikleri keşfe hazır olmalısınız. Maşathöyük- Zile, Sebastapolis, Maşathöyü, Ulutepe ve Niksar önemli ören yerleridir. Masat Höyük, Ballıca Mağarası, Ali Paşa, Hatuniye, Takyeciler, Ulu Camii, Silahtar Ömer Paşa Camii, Ulu Camii, Çöreğibüyük Camii, Gökmedrese, Çukur Medrese, Mevlevihane özellikle görülmesi gerekli yapılarıdır. Taşhan, Mahperi Hatun Kervansarayı, Yazmacılar Hanı sizleri tarihin güzelliklerine götürecektir.

Sulusaray Kaplıcası ve Reşadiye Kaplıcası şifalı suların olduğu yerlerdir. Çamiçi, Batmantaş, Dumanlı, Bizeri güzellikleri sunan yaylalardır. Gümenek, Gıj gıj Dağı kamp, karavan turizmi, Sulusaray Kaplıcası önemli dinlenme alanlarıdır. Alan Yaylası-Akdağ Zirvesi ve Ballıca Mağarası trekking sporu sevenler için önemli yerdir. Olta balıkçılığı şehirde çok yaygındır. Latifoğlu Konağı, Sentemur Türbesi, Beysokağı, Ali Paşa, Meydan Camileri ve Hıdırlık Köprüsünü mutlaka görmelisiniz. Kaz Gölü, Almus Baraj Gölü, Reşadiye Zinav Gölü birçok güzellikleri sizlere sağlar. Yeşilin harika tonlarına rastlarsınız. Niksar Ayvaz Suyunu Kaynağından görerek içeceksiniz.

Ulaşım

Tokat iline ulaşım hava, kara ve demiryolu ile sağlanır. Tokat Havalimanı bulunur. Ucuz Bilet alarak sizler de harika şehri tanıma fırsatını yakalamalısınız. Sivas havaalanı (71km), Merzifon havaalanı (92km),Samsun Çarşamba havaalanı (106km),Samsun havaalanı (108km),Kayseri havaalanı (186km)yakın havalimanlarıdır. Biletinizi erkenden ayırtarak kampanyalı şekilde uçuş tarifesinden sizler de yararlanabilirsiniz. Sevdiklerinizle güzel ortamda şehrin gürültüsünden uzak tatil düşünüyorsanız, Tokat ili güzel bir seçim olacaktır. Şehir ulaşımı kolay olduğu için her yeri rahatlıkla gezebilirsiniz.

İl her yere yakın olması yönünden de sizlere bir avantaj sağlar. Tarihi ve doğal güzellikleri barındıran önemli bir kenttir. Höyükleri ve kaplıcaları sizlere güzellikleri yaşatacaktır. Güzel tatili bütçenize uygun olarak yapmak istiyorsanız biletlerinizi internet ile erkenden ayırtmalısınız. Doğanın güzelliklerini keşfedecek ve güzel yemeklerine tanık olacaksınız. Sizlere özel birçok kalacağınız yer vardır. Şehrin içinde alışveriş edeceğiniz ünlü kapalı çarşıyı görmenizi isteriz. Yöre güzelliklerini keşfetmelisiniz.

İstanbul – Tokat Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz