• Bilet Ara
  Ucuz bilet!
 • Rezervasyon
  Uçuşu tamamla
 • Yetişkin

 • Çocuk 2-12 Yaş

 • Bebek 0-2 Yaş

 • Yaşlı 65+ Yaş

 • Öğrenci

 • Asker

 • Toplamda maksimum 7 Kişi seçilebilmektedir.
KAPAT

İstanbul – Tiran

Tiran, Arnavutluk Cumhuriyeti’nin başkenti olup, aynı zamanda en büyük şehridir. Tiran şehri, uzun yıllar Osmanlı Devleti’nin idare ettiği şehirleri arasında yer almıştır. Tiran, Arnavutluk’un hem ekonomik hem de politik merkezi olup, birçok üniversiteye de ev sahipliği yapmaktadır. İşkodra Valisi Süleyman Paşa zamanı ile birlikte gelişme göstermeye başlayan Tiran şehri, 1912 yılında, Balkan Savaşları sırasında Osmanlı […]

tiran en ucuz bilet

Tiran, Arnavutluk Cumhuriyeti’nin başkenti olup, aynı zamanda en büyük şehridir. Tiran şehri, uzun yıllar Osmanlı Devleti’nin idare ettiği şehirleri arasında yer almıştır. Tiran, Arnavutluk’un hem ekonomik hem de politik merkezi olup, birçok üniversiteye de ev sahipliği yapmaktadır.

İşkodra Valisi Süleyman Paşa zamanı ile birlikte gelişme göstermeye başlayan Tiran şehri, 1912 yılında, Balkan Savaşları sırasında Osmanlı Devletinin idaresinden ayrılmıştır. Tiran şehrinin kelime anlamı eski Yunancadan gelmekte olup, mutlak güç sahibi, yönetici anlamlarına gelmektedir. Bu şehrin, Dalmaçya Denizi’ne kıyısı yoktur, ancak Arnavutluk sahil kesimine gitmek için en uygun geçiş noktasına sahip olan bir yer olarak görülmektedir. Tiran ucuz uçak bileti internet sitelerinden rahatlıkla alınabilmektedir.

İklim ve Hava Şartları

Bektaşiliğin Avrupa’daki merkezi olarak kabul edilen Tiran şehri, Arnavutluk ülkesinin de en büyük kenti olarak bilinmektedir. Tiran şehrinde kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kuru geçmektedir. Kış ayları çok soğuk geçmemekle beraber, dağların yüksek kısımlarında sadece yoğun kar ile karşılaşılmaktadır. Tiran İstanbul arası uçak ile 1 saat 45 dakika sürmektedir. Türk Hava Yollarının her gün Tiran’a direk seferleri bulunduğundan dolayı, Tiran en ucuz uçak bileti bulma sorunu yaşanmamaktadır.

Gezilecek Yerler

Şehirde yaz ayları sıcak geçtiğinden dolayı, gezme amaçlı gidildiği takdirde, bahar aylarının tercih edilmesi önerilmektedir. Bahar aylarında bu şehri gezmek ayrı bir keyif vermektedir. Özellikle Mayıs-Haziran ve Eylül Ekim ayları bu şehri yaşamak için en uygun aylardır. Uzun yıllar Osmanlı Devleti idaresinde olmasından dolayı mutfağında Osmanlı ve Türk etkileri fark edilir düzeyde yer almaktadır. Özellikle Arnavut ciğeri ve elbasan tava yöresel lezzetler arasında yerini almakta ve tadına bakılmadan dönülmemesi önerilmektedir. Şehrin en önemli yöresel lezzetlerinden bir tanesi de ev yapımı rakısıdır. Turist olarak şehre gelen misafirler özellikle bu yöresel lezzeti tercih etmektedir. Şehrin en önemli gezilecek yerleri arasında, Petrela Kalesi, Ulusal tarih Müzesi, İskender Meydanı ve çevresi, Büyük park yani Parku i Madh, İskender Bey Heykeli, Enver Hoxha Müzesi, Saat Kulesi, Ethem Bey Camii, Opera Binası, Hükümet Binası, İskondra ve Kruja antik kentleri bulunmaktadır.

Bu şehrin tarihi güzelliklerini görmek ve yöresel lezzetlerinden tatmak isteyenler, internet ortamından kolaylıkla Tiran en ucuz bilet alma şansına sahiptirler. Şehir merkezini gezmek için araca ihtiyaç duyulmamaktadır. Yürüyerek tüm şehir merkezini gezme lüksüne sahipsiniz. Görülmeye değer yapıların birçoğu İskender Meydanı adı verilen bölge etrafında bulunmaktadır. Gün içinde rahatlıkla şehrin tüm tarihi ve kültürel yerlerini gezebilir ve meşhur göletinde keyifli zaman geçirebilirsiniz. Şehir merkezine yaklaşık iki saatlik mesafede olan antik kentler ise görülmeye değer yerler arasındadır.

Özellikle ahşap ve geleneksel motiflerin işlendiği tarihi evler fotoğraflanmak için sanki yaratılmış gibi ziyaretçilerini beklemektedir. Gündüz yaşamındaki hareket gece geç saatlere kadar devam eden şehirde, birçok kafe, gece kulübü ve bar bulunmaktadır. Her yaş kesime hitap eden bu mekanlar oldukça popüler olan yerlerdir. Tiran şehrinde yapılan ilk büyük alışveriş merkezi City Park Tirana’dır. Bir diğer meşhur alışveriş merkezi ise Galeria olarak bilinmektedir. Seramik işleri özellikle bu şehre özel hediyelik ürünler arasında yerini almaktadır. Hediyelik eşya satan mağazaların birçoğunda şehre özel olarak görülen İskender heykelleri ve lüle taşından yapılma biblolar yer almaktadır. Tiran birçok farklı kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır. Mart ayında Uluslararası İnsan Hakları film festivali, Nisan ayında ise Tiran film festivali geleneksel olarak düzenlenmektedir.

İstanbul – Tiran Uçuş Haritası

 • Yorumlar
  Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti