Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

Siirt

Süre :
Mesafe:

Siirt Ucuz Bilet

Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırlarında yer alır. Siirt Ucuz Bilet alarak Doğu’nun güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Şehrin büyük kısmını dağlar kaplar. Kalker ile kaplı dağları Siirt’in genel görünümüne değişik bir hava verir.

Gezilecek Yerler

Dağları günümüzde insanlar hayvan barınakları olarak kullanır. Botan Mağaraları ve Botan Çayı yanında bulunan Sağlarca Kaplıcası şifalı su kaynakları arasında yer alır. Sinirsel yorgunluklar ve diyette gayet başarıları vardır. Siirt’te güzel yaylalar bulunur. Baçova, Herekol, Cema ile Çemikari yayalaları ünlüdür. Yörenin halkı yaz mevsiminde yaylalara giderler. Eski tarihi kiliseleri de ünlüdür. Mir Yakup Manastırı görülmesi gerekli yerlerdendir. Hadervis Kilisesi ziyarete açıktır. Bizanslılar döneminden önemli tarihi buluntuları da şehirde gezerken göreceksiniz. Kaplıcalar, tarihi cami, türbeler, köprüler Siirt’in tarihi ve kültürel değerlerini ortaya koyan önemli gezilecek yerleridir. Siirt av mevsimi ile spor düzenlemelerine katılabilirsiniz. Kedine has doğası ile güzel bir tatil yöresi olarak karşımıza çıkar. Sağlıklı kalmayı sevenlere özel yürüme alanları bulunur.

Siirt doğası ile kişileri kendine bağlar. Siirt Ucuz Uçak Bileti ile sizler de harika manzaraları görebilirsiniz. Erzen Ören Yeri, İnce kaya (Kormas) Kalesi, Derzin Kalesi, Şirvan Kalesi, İrun Kalesi önemli eserleri arasındadır. Osmanlı izlerini taşıyan Ulu cami, Cumhuriyet Camisi, Veysel Karani Hz. Türbesi, İbrahim Hakkı ve Hocası İsmail Fakirullah Türbesi, Sultan Memduh Türbesi, Şeyh Muhammed El Hazin Türbesi ziyaret edilmesi gerekli yerler arasında sayılır. Billoris Kaplıcası şifalı suları önemlidir. Siirt’e yemekleri içerisinde Büryan (Perive) et yemeği ile perde pilavı önemlidir.

Siirt’i gezerken sevdiklerinize; Bıttım sabunu, Jirkan kilimi, meyan kök ve Siirt battaniyesi, fıstık alabilirsiniz. Kaplıcaları şifa dağıtırken, temiz havası da iştah açıcı olarak bilinir. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için mükemmel bir tatil yöresidir. Yemekleri özellikle biraz ağır olduğu için dikkatli yenmesi gereklidir. Siirt ili ve ilçeleri ile her zaman şirin bir kent havasında kalacaktır. İnsanları misafir severler ve sizleri güzel karşılarlar. Siirt ilini gezmeden doğanın güzel tadını keşfedemezsiniz. Güzellikleri sevdiklerinizle paylaşmak için sizler de biletlerinizi erkenden ayırtmalısınız. Dağ havası sevenler için güzel bir yerdir.

Ulaşım

Siirt iline ulaşım için Ucuz Bilet kampanyalarından yararlanarak, sevdiklerinizle güzel bir tatil fırsatı elde edebilirsiniz. Demiryolu; karayolu ile birliktedir. Diyarbakır ve Batman üzerinden gelerek Kurtalan’da son noktadır. Siirt iline yakın havaalanları ise, Batman havaalanı (66km), Şırnak havaalanı (71km),Muş havaalanı (86km),Kameshli havaalanı (120km),Mardin havaalanı (135km) olarak sıralanır. Şirin ve doğa harikası olan kentte kendinize göre gezilecek birçok mekân bulacaksınız.

Sakinliği sevenler için güzel bir tatil yeridir. Siirt, doğa sporlarını sevenler için uygundur. Siirt ilinde dört mevsimi rahatlıkla görebilirsiniz. Erken biletlerinizi ayırtarak yılın hangi ayında isterseniz o zaman uçuş seferinizi kampanyalı olarak yapabilirsiniz. Siirt ilinde keşfedilmemiş güzellikleri ilk sizler görebilirsiniz.

İstanbul – Siirt Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz