Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

Şanlıurfa

Süre :
Mesafe:

Şanlıurfa Ucuz Bilet

Şanlıurfa efsaneler ile ünlü kenttir. Şanlıurfa Ucuz Bilet alarak muhteşem kenti gezmenin ayrıcalığını sizler de görmelisiniz. Peygamberler şehri olarak tanınır. Gizemli bir kent olma özelliği her zaman ilgi uyandırmıştır.

Gümrük Han özellikle kahvaltısı ile ünlüdür. Urfa Kalesi sizlere şehrin güzel manzarasını sunar. Tarihi bedesten çarşısında güzel bir gezinti yapmalısınız. Balıkgöl özellikle kutsal kent olarak bilinir. Şanlıurfa Müzesi sizlere şehrin tarihini sunar. Göbekli Tepe özellikle gezilmelidir. Örencik Köyü ilk tapınağın bulunması ile ünlüdür. Harran ovası farklı evleri ile ünlüdür. Kubbeli Harran evleri meşhurdur. Urfa’nın ünlü sıra geceleri meşhurdur.

Gezilecek Yerler

İlginç ve mistik şehirde gezilecek birçok güzellik bulunur. Şanlıurfa En Ucuz Uçak Bileti ile sizler de tarihin güzelliklerini keşfe hazır olmalısınız. Kızlar Sarayı, Bazda Mağaraları, Yücelen Mağarası, Akese Mağaraları ile meşhurdur. Şuayb Şehri, Sogmatar, Nevali Çori, Kazane önemli gezilecek yerler arasındadır. Ulu Cami (Merkez), Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara Ve Mevlid-İ Halil Cami, Halil-ür Rahman ve Ayn-ı Zeliha Gölü, Hz. Eyyüp Peygamber ve Makam, Eski Ömeriye Cam, Halil-Ür Rahman Cam, Rızvaniye Cami sizlere eski kültür izlerini sunar. Hz. Eyyüp, Hz. Elyasa ve Rahime Hatun Türbeler, Der-Yakup Kilisesi, Deyr-i Mesih ziyaret etmeniz gerekli güzelliklerdir.

Karakoyun Deresi, Karakoyun Su Kemeri, Firuz Bey Çeşmesi eski tarihi eserleridir. Hamamları ise; Vezir, Şaban, Velibey, Sultan, Eski Arasa, Serçe, Cıncıklı olarak bilinir. Kazaz Pazarı (Bedesten), Tenekeci Pazarı, Kürkçü Pazarı, Kavafhane Çarşısı, Hanönü Çarşısı, Çadırcı Pazarı, Saraç Pazarı önemli hanlarıdır. Kelaynaklar özellikle soyu tükenen ilginç hayvanlardır. Yörede inceleyebilirsiniz. Geleneksel Urfa evleri ile farklı yapıları göreceksiniz. Hacı Hafızlar Evi, Sakıbın Köşkü, Küçük Hacı Mustafa Hacıkamiloğlu Konağı görmeniz gereken önemli yapılardır. El dokumacılığı yaygındır. Tarakçılık, deri ve kürkçülük gelişmiştir. Acı kahvesi olan Mırra meşhurdur. Savaşan Köyü ve Sipahi Pazarı özellikle gezilmesi gereken önemli yerleridir. Fırfırlı Cami, Halfeti Antik Kenti eski yapıları sizlere sağlar.

Ulaşım

Kara ve havayolu ile sağlanır. Ucuz Bilet alarak bu mistik kenti sizler de keşfetmelisiniz. Şanlıurfa havaalanı ile gidebilirsiniz. Yakınında yer alan havalimanları ise; Adıyaman havaalanı (81km),Gaziantep havaalanı (125km),Malatya havaalanı (139km),Diyarbakır havaalanı (153km),Kahramanmaraş havaalanı (168km) sizlerin rahat yolculuk etmesini sağlar. Güzel ve farklı kente yolculuk yapmak istiyorsanız biletlerinizi erkende ayırtmalısınız. Kampanyalı fiyatlarla bütçenize uygun bir tatil olanağı elde edeceksiniz. Şehir size mistik bir esinti sunacaktır.

Tarihin güzelliklerini modern hayatın izleri ile yaşayacaksınız. Sizler özellikle kentte yolculuk yapacakken güzellikleri de keşfe çıkacaksınız. Şehrin farklı büyüsü sizleri de etkileyecektir. Güzellikleri yakından görmeli ve farklı büyüsünü hissetmelisiniz. Şehir ilginçliği ile dikkat çeker. Güzel ve farklı tatil yapmak isteyenlere uygun bir ildir. Ulaşımı kolay olduğu için turistler tarafından sıkça ziyaret edilen önemli iller arasında yer alır.

İstanbul – Şanlıurfa Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz