Uçuş Arama

İstanbul – Salzburg

salzburg ucuz bilet

Salzburg şehri, Avusturya’nın orta kuzey kesiminde yerleşim bir bölgesi olup, Avusturya’nın bir eyaletidir. Yaklaşık 150.000’liknüfusuyla Avusturya’nın 4. büyük şehri arasında yer almaktadır. Alp dağlarının eteğinde yer alan şehir, Almanya sınırında olup, Viyana’nın 270 km. batısında bulunan aynı isimli eyaletin merkezidir. Salzburg şehri, Salzach nehrinin kenarında yer alır, adını da burada yaşamış insanların hayatını kazandıkları zengin tuz çökeltilerinden almıştır. Şehrin başlıca sanayi kolları içerisinde, çalgı – bir yapımcılığı, dokuma sanayisi, çeşitli makineler, elektrikli gereçler yapımı, yayımcılık ve basımcılık gibi alanlar gelmektedir. Şehrin asıl gelir kaynağını turizm oluşturmaktadır.

Mozart’ın doğum yeri olan kent, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Salzburg Festivali aracılığı ile binlerce klasik müzik hayranını buraya çekmektedir. Bu etkinlikleri yakından görmek ve o büyülü atmosferi yaşamak isteyenler, Salzburg ucuz uçak bileti imkanları ile bu şehri ziyaret etme şansına sahip olmaktadırlar.

2.Dünya savaşı sırasında, şehrin köprü ve katedralinin kubbesi yıkılmış olmasına rağmen, Barok mimarisi bozulmadan kalmış ve bu tarz mimarisi kalan birkaç örneklerden biri haline gelmiştir. Şehir içerisinde hem tarihi hem de kültürel açıdan fazla sayıda gezilip, görülecek yerler bulunmaktadır. Bu alanlardan bazıları; Mirabell Sarayı, Aigen sarayı, Yukarı Salzburg Hisarı, Leopoldskron Sarayı, Johannes Sarayı, Fransis Sarayı, Arenberg Sarayı, Avusturya sokak tünelleri, Salzburg Kalesi, dünyâca ünlü olarak bilinen rönesans su oyunları ve Mozartın evi gezilecek yerler arasında sayılmaktadır. Birçok uçak firması aracılığı ile elde edilebilecek Salzburg en ucuz uçak bileti sayesinde bu güzellikleri görme imkanına sahip olabilirsiniz.

Tuzdan kale anlamına gelen Salzburg şehri, Salzach nehrinin iki kıyısına kurulmuştur. Ilıman bir iklime sahip olan şehir, yazları genellikle serin, kışları ise yağışlı ve soğuk geçmektedir. İstanbul’dan Salzburg’a Türk Hava Yolları, Sun Express, Air Berlin, Berlin Wings, SwissAir gibi uçak firmaları ile aktarmalı gitme imkanı bulunmaktadır. Bu şehre direk uçuş olanağı bulunmamaktadır. Her mevsim ayrı bir güzelliğe ev sahipliği yapan Salzburg şehri, katılmak istenilen etkinliklere göre mevsimsel ziyaretleri değişiklik göstermektedir. Özellikle fotoğraf çekmek ve kültürel faaliyetlere katılmak isteyen ziyaretçilere Mayıs ve Ekim ayları daha çok önerilmektedir. Ülke mutfağı içerisinde yer alan ve öne çıkan lezzetler, hamur işleri ve et yemekleridir. Özellikle ülkede oldukça fazla tüketilen schnitzelin mutlaka tadılması gerekmektedir. Tafelspitz adı verilen haşlanmış et yemeği de o bölgeye ait olan bir lezzettir. Oldukça meşhur olan hamur işleri içerisinde ise Knödel, Vanillekipferl, Elmalı Strudel yer almaktadır. Her zaman kaliteyi sunanların adresinde olmak isteyenlere özel hazırlanmaktayız.

Barok mimarisi, müzeleri, kaleleri ile tarihi yerleri gezmeyi seven ve kendisini sanki bir tablonun içerisindeymiş gibi hissetmek isteyenlerin gelmesi gereken bir şehirdir Salzburg. Salzburg online uçak bileti imkanları ile bu havayı yaşamak oldukça uygun fiyatlar mümkün olmaktadır. Özellikle klasik müzik hayranlarının görmesi gereken yerlerden biri ünlü bestekar Mozart’ın evidir. Dönemsel festival zamanlarını yakalamak, güzel bir havada Salzach nehri kıyısında bisiklete binmekte ayrı bir keyif vermektedir insana.

Gece hayatı olarak daha çok şehrin kültürünü yansıtan opera, tiyatro, bale ve konser etkinlikleri ağır basmakta ve tercih edilmektedir.Mozartkugeln adı verilen şeker ve çikolata şehrin en önemli lezzetleri ve simgeleri haline gelmiştir. Geleneksel olarak Temmuz ayında düzenlenen Salzburg Opera ve Klasik Müzik festivali şehrin en önemli etkinlikleri arasında yerini almakta ve adını tüm dünyaya duyurmaktadır. Ayrıca birçok etkinliğe ve festivale de ev sahipliği yapan bir şehirdir.

İstanbul – Salzburg çuş Haritası

YORUM YAP

Popüler Yazılar

Türk Hava Yolları İç Hat Kampanyası
HER ŞEY DAHİL TEK YÖN Kalkış Varış Günler ..
Aktarmasız Uçak Bileti
Aktarmasız uçak bileti yani direkt uçuşun mevcut olduğu uçuşlara denilmektedir. Ulaşılmak ..
THY Promosyon
Hem dünyanın hem de ülkemizin en büyük havayolu firmalarınadan biri olan Türk Hava Yolları..
İstanbul – İzmir
Ege’nin incisi İzmir, Türkiye’nin en büyük üçüncü metropolü ve önemli bir fuar merke..
Adana Promosyonlu Uçak Bileti
Romanlara konu olmuş bir şehir de tatil yapmaya ne dersiniz? Adana ilimiz Akdeniz bölgesinde, S..
OnurAir Online Check-in
OnurAir Hava Yolları resmi internet sitesinden, 1 Kasım 2013 tarihi itibari ile, tüm OnurAir u..
İstanbul – Moskova
Rusya Federasyonu’nun başkenti olan Rusya her yıl hem yerli hem de yabancı pek çok turisti a..
THY ile Tüm Türkiye 99tl Herşey Dahil!
THYiftarda birlikte olmaya mesafeler bahane olmasın sloganı ile tüm Türkiye uçuşlarına 99TL..
Türk Hava Yolları ile tüm Türkiye 49TL Herşey Dahil
Enucuzucakbilet.org üzerinden 06 Mayıs 2014 - 11 Mayıs 2014 tarihleri arasında satın aldı..
Çocuklar İçin Uçak Bileti
Hava yolları ulaşımı özellikle son 10 yıldır daha yaygın olarak kullanılmaya başlamışt..

Bizi Takip Edin

E-Bültene KatılınYandex.Metrica