Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

Rize

Süre :
Mesafe:

Rize Ucuz Bilet

Karadeniz’e sahili olan ve yeşillikleri barındıran önemli ildir. Rize Ucuz Bilet alarak güzel bir doğaya sizler de gideceksiniz. Yeşil ve mavinin bin bir tonunu ilde görmek mümkündür.

Gezilecek Yerler

Yaylaları, şelale ve çayırları ile doğal güzellikleri size getiren bir şehirdir. Rize ilinde yeşillikler içerisinde atlı doğa yürüyüşü yapmanın keyfi harikadır. Bisiklet ya da motosiklet ile gezinme yerleri uygundur. Kaçkar Dağları bisiklet gezileri için tercih edilir. Olta balıkçılığı Rize’ye özgüdür. Dere ve göller bol miktarda vardır. Yayla ve göl kenarlarında zevkle piknik yapabilirsiniz. Ayder yaylasında doğa yürüyüşü her zaman sizleri dinç tutacaktır.

Karadeniz’in önemli şehridir. Bahar ve yaz aylarında sıklıkla ziyaret edilir. Rize Uçak Bileti alarak sizler de doğa manzaraları eşliğinde güzel bir tatil yapabilirsiniz. Dere üzerinde bulunan sayısız köprüleri vardır. Taştan yapılmış bu köprüler yüzlerce yılın tarihini sunar. Kemer köprüsü, Şenyuva Köprüsü, Mikron Köprüsü, Güneyce ve Çağlayan köprüleri ünlüdür. Rize kaleleri doğal manzaraların eşliğinde yer alır. Ciha, Zil, Rize, Bozuk, Yukarı Kale ile sizler tarihin içerisinde gezmiş gibi olacaksınız. Şimşirli Köyü Cami, İslampaşa Cami Küçük Gülbahar Hatun Cami ve Büyük Gülbahar Sultan Cami Rize’nin eşsiz tarihi yapılarını gözler önüne sergiler. Rize denilince ilk olarak yaylaları gelir.

Ayder yaylası, Ovit, Gito, Çeymakçur, Avusor, Elevit, Pokut, Palovit, Anzer, Kale, Samistal yaylalarını gezerek hem doğal yürüyüş yağabilir hem de güzel bir manzara eşliğinde sevdiklerinizle piknik edersiniz. Tarihi Rize evleri konak tarzında yapılmış olup görenlerin hayranlık uyandıracağı yapılardır. Ayder Yaylasında Hemşin Rize evleri sıklıkla görülür. Kaçkar Dağları Milli Parkı birçok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapar. Rize Müzesi ve Rize Atatürk Müzesini ziyaretinize katmanızı tavsiye ederiz. El sanatı ürünleri yaygındır. Rize bezi, çay sepeti, meyve ve üzüm sepeti yaygındır. Sepetler hasırdan olup sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Şimşir kaşık türlerinin her çeşidini bulacaksınız. Anzer balı dünyanın en beğenilen ve yararlı balıdır.

Ulaşım

Rize iline kara ve deniz yolu ile ulaşım sağlanır. Ucuz Bilet alarak sizler de Rize ilinin güzelliklerini sevdiklerinizle beraber yaşayabilirsiniz. Rize’ye en yakın havalimanı ise Trabzon havalimanıdır. Doğal güzellikleri, yayla kültürü ve ünlü şelaleleri Rize’nin her zaman ilgi odağı haline gelmesini sağlar. Güzellikleri Rize’de bütün halinde göreceksiniz. Kıyılarında sahilin tadını çıkartırken içeriye doğru gittikçe doğa manzaraları sizleri büyüleyecektir.

Güzel bir esinti veren dağlarında yapılan doğa yürüyüşleri ile sizler güzelliklere doyamayacaksınız. Rize iline bahar aylarında giderseniz yeşil ve mavinin alabildiğince tüm tonlarına rastlarsınız. Sevdiklerinizle güzel bir dinlenme yeri istiyorsanız sizlere Rize en uygun olacaktır. Biletlerinizi erkenden ayırtarak kampanyalı şekilde Rize’ye gidebilirsiniz. Rize’nin güzellikleri yaşanmadan tatilin zevkine varılmaz. Doğa ve manzarasıyla tatilcilere büyük güzellikler sağlayacaktır.

İstanbul – Rize Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz