Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

Niğde

Süre :
Mesafe:

Niğde Ucuz Bilet

Medeniyetlere ev sahipliği yapan Niğde tarihi çok eskilere dayanır. Sakin bir doğası ve güzel yerleşim yeri ile her zaman ilgi çekici olmuştur. Kaplıcaları şifa dağıttığı için beğenilerek gidilen bir yerdir. Niğde Uçak Bileti ile tüm güzellikleri yakından göreceksiniz.

Gezilecek Yerler

Harika tadı olan elmaları, patatesi, zengin mutfağı, kültürel değerleri ve doğal güzellikleri ziyaretçilerin akın etmesini sağlamıştır. Çiftehan Kaplıcası özellikle sinir hastalıklarına iyi gelir ve uzmanlar tavsiye eder. Kaya tırmanışları seviyorsanız Niğde tam aradığınız yerdir. Niğde Aladağlar Milli Parkı’nda yer alan Cımbar Vadisi özellikle kaya tırmanışı için idealdir. Piknik yapılacak alanlarının çokluğu Niğde’ye ayrı bir güzellik katar. Festivalleri ve şenlikleri Niğde şehrinin gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. Yayla Şenlikleri, Âşık Tahir’i Kültür şenlikleri Niğde’nin yöresel güzelliklerini sizlere sunar.

Niğde’yi gezmeye ilk olarak Niğde Müzesi ile başlamalısınız. Arkeolojik kalıntıların bulunduğu müze sizlerin ilgisini çekecektir. Niğde Ucuz Bilet alarak sizler de güzel kentin tarihi esintilerini yaşayacaksınız. Örenyerleri için harika bir yer olan Niğde özellikle Tyana Ören Yeri gezilecek yerleri arasındadır. Göltepe Kestel Ören Yeri, Porsuk Höyük, Köşk Höyük, Kuş Kayası Kaya Mezarları Niğde’nin önemli yerleri arasındadır. Niğde Sungurbey Cami, Akmedrese, Aleaddin Cami, Sarı Saltuk Türbesi de Niğde iline can veren güzelliklerdir. Niğde özellikle farklı kültürlere ev sahipliği yaptığı için kilise ve manastırları da çoktur.

Constantinus, Eski Gümüş Manastırı, Helena Kilisesi ve Gümüşler Manastırı sevilerek ziyaret edilen yerler arasında gelir. Doğal güzellikleri ile büyüleyici renkleri bir arada bulundurur. Aladağlar Milli Parkı, Kayardı Bağları, Çinili Gölü, Göllüdağ, Bolkar Dağları Cımbar Vadisi doğal güzellikleri sizlere sağlar. Çiftehan Kaplıcaları, Kocapınar Çamuru ve Kemerhisar kaplıcaları yörenin şifa dağıtan merkezleridir. Niğde Kalesi ve Saat Kulesi şehrin önemli kaleleridir. Niğde’yi gezerken sevdiklerinize özel işlemeleri ile süslü el halıları alabilirsiniz. Niğde ilinin yöresel tatları kendine özgüdür. Kış sporları için en uygun yer olan Bolkar Dağları sizlerin tatilini daha eğlenceli hale getirecektir.

Ulaşım

Niğde iline en yakın havalimanı Nevşehir havalimanıdır. Kayseri havalimanı ise 130 kilometredir. Niğde’ye kendi aracınızla ya da otobüs ve tren ile rahatlıkla gidebilirsiniz. Ucuz Bilet kampanyalarından sizler de yararlanırsanız güzel kentin eşsiz doğasını ve tarihi güzelliklerini yakından görmüş olursunuz. Niğde ilinin güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız, biletlerinizi erkenden ayırtarak güzel kampanyalarla yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.

Harika eşsiz manzaraların olduğu kenti yakından görecek ve güzelliklerine bayılacaksınız. Tarihi ve kültürel özellikleri ile şehrin büyülü dünyası sizleri de etkileyecektir. Güzel şehrin farklı doğası ve geçmiş tarihine yolculuk yapmak isterseniz kampanyalı bilet fiyatları ile yolculuğa çıkabilirsiniz. Doğa sporları sevenler için özel yerleri bulunan Niğde canlı eğlence yerleri ile de sizlere güzel ve keyifli bir tatil sunacaktır.

İstanbul – Niğde Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz