Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

Nevşehir

Süre :
Mesafe:

Nevşehir Ucuz Bilet

İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alır. Nevşehir Ucuz Bilet alarak sizler doğal harikaları olan bu kenti göreceksiniz. Nevşehir’in doğusunda Göreme Vadisi ve Ürgüp doğal ve tarihsel yapısıyla ülkenin zengin turist çeken yerleri arasında yer alır.

Gezilecek Yerler

Göreme Milli Parkı’nın bulunduğu yerde sizlere güzel ortam katacak konaklama tesisleri de bulunur. Kapadokya’da atlı doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Uçhisar ve Göreme pankurtları ise yamaç paraşütü için uygundur. Balon turları ile şehrin harika doğasına tanık olacaksınız. Peri bacaları bölümünde düzenlenen jeep safari turları ise birçok kişi tarafından merak uyandırır. Doğa yürüyüşü seven ve sağlığına düşkün olanlar için harika ortamlar bulunur. Nevşehir iline gittiğiniz zaman mutlaka kaya kiliselerini, Bizans frenk sanatlarını da görmelisiniz. Acıgöl Hitit Kaya Kitabesi önemli yerleri arasındadır.

Nevşehir’in tarihini müzeleri ile yakından öğrenebilirsiniz. Nevşehir Müzesi, Hacıbektaş Müzesi, Ürgüp Müzesi, Göreme Açık Hava Müzesi, kızlar ve erkekler manastırı sizlere tavsiye ettiğimiz yerlerdendir. Nevşehir Ucuz Uçak Bileti alarak harika doğal güzellikleri yakından sizler de keşfedin. Zelve – Avanos – Aktepe,Çavuşin Kilisesi – Avanos – Çavuşin, Kaymaklı Yeraltı Şehri ve Kaymaklı Kasabası sizlere güzel mekanları yaşatacaktır. Derinkuyu Yeraltı Şehri, Açıksaray, St. Jean Kilisesi önemli yerleri arasında yer alır. Özkonak Yeraltı Şehri, Mazi Yeraltı Şehri, Tatlaring Kilisesi sizleri tarihin güzelliklerine götürecektir.

Paşabağları, Ürgüp Müzesi, M. Paşa Kiliseleri, Pancarlı Kilisesi, Üzümlü Kilise şehrin tarihini yansıtan önemli eserleridir. Hallaç Manastırı, Sete, Teodore Kilis, Hacı Bektaşi Veli Kültür Müzesi, Suluca Karahöyük zevkle gezip görülecek tarihi mekânlar arasında yerini alır. İlicek Höyük, Kayaaltı Höyük, Abdal Kalesi ile şehrin güzelliklerini görebilirsiniz. Nevşehir ili yeraltı şehirleri bakımından da zengindir. Mazı Yeraltı Şehri, Özlüce Yeraltı Şehri sizlerin merakını uyandıracaktır. Sağlığınıza uygun içmeceleri ziyaret ederek daha sağlıklı olabilirsiniz. Kozaklı Termal Turizm Merkezi, Çorak ve Karakaya İçmeceleri, Bahçeli İçmeceleri, Gümüşkent İçmecesi sizlere sıhhat kazandıracaktır. Bölgede pekmez, Avanos çömlek kebabı, kabak tatlısı, kayısılar meşhurdur. Sevdiklerinize çömlekten yapılan değişik eşyalar alabilirsiniz. Halıcılık, deri işleri de yaygındır.

Ulaşım

Nevşehir iline Ucuz Bilet kampanyaları ile gidebilirsiniz. Nevşehir’e en yakın havaalanları; Kayseri havaalanı (83km),Konya havaalanı (193km),Ankara Esenboğa havaalanı (200km),Ankara Etimesgut havaalanı (205km),Adana havaalanı (209km) olarak sizlere sunulur. Nevşehir Kapadokya Havalimanı Gülşehir ilçesindedir. Şehir merkezine 30 kilometre mesafede bulunur. Nevşehir’e karayolu ile de düzenli seferler sağlanır. Güzel doğası ve görülecek tarihi yerlerinin çok olması her zaman turist çekmesini sağlamıştır.

Sizler de sevdiklerinizle güzel bir tatil planı yapıyorsanız Nevşehir’i listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Türkiye’nin önemli doğal harikalarının sergilendiği Nevşehir ili temiz havası ile de sağlığına dikkat edenleri davet eder. Doğası, eğlence mekânları, tarihi güzellikleri ile sizler Nevşehir ilinde harika bir zaman geçireceksiniz. Güzellikleri sevdiklerinizle yaşamanız için erken rezervasyondan yararlanmalısınız.

İstanbul – Nevşehir Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz