Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

Muş

Süre :
Mesafe:

Muş Ucuz Bilet

Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alır. Muş ovası tarihten bu yana Selçuklu dönemi ve Malazgirt Savaşı ile özdeşleşmiştir. Lale ve üzümleri ile ünlüdür. Muş Ucuz Bilet alarak sizler de sevdiklerinizle güzel bir tatilin keyfini çıkaracaksınız.

Gezilecek Yerler

Coğrafi durumları ekonomisinin fazla gelişmemesine neden olmuştur. Üretim daha çok Muş Ovasında gerçekleştirilir. Tarihi mekânları ile sizlere eski güzellikleri sergileyecektir. Şehirleşme oranı düşüktür. Yörede tek havalimanı Muş’ta bulunur. Ovası düz ve tarım için iyidir. Kale bölgesinin gece ışıklandırılması şehre ayrı bir güzellik katar. Muş ilinin coğrafi özellikleri dolayısıyla yolları geniştir. Evleri iki katlı ve nezihtir. Evlerinin huzur veren yapısı, ziyaretçileri de büyüler. Doğa ile uyumlu bir tatil fırsatı size Muş ilini gezmekle sağlanacaktır. Güzellikleri, temiz havası sizleri büyüleyecek tarihi güzellikleri ile Muş kentinin görülmesi gerekli yerler arasında yerini almıştır.

Muş ilinin görülmeye değer güzellikleri pek çoktur. Muş Uçak Bileti ile sizler de küçük ama şirin kenti tatil listenize eklemelisiniz. Muş Kalesi, Varto Kayalıdere Kalesi, Ulu Cami, Esenlik Cami, Çengilli Kilisesi, Aslanlı Han, Arak Manastırı, Paşa Köprüsü gezilecek yerler arasında yer alır. Muş iline gittiğiniz zaman mutlaka tarih ile iç içe olan ilçelerini de görmelisiniz. Hasköy, Bulanık, Varto, Korkut, Malazgirt önemli ilçeleridir. Kayalıdere Antik Kenti, Mercimekkale Höyüğü, Bostankale Höyüğü, Kepenek Höyüğü önemli ören yerleridir. Muş ve Muşet Kalesi sizlerin büyük beğenisini toplayacaktır. Alaaddin Bey Hamam, Güllü Hamam Muş gezinizde yorgunluğunuzu azaltacak duraklarınızdır.

İbrahim Samidi (Zerzemi) Türbesi, Kesik Baş Türbes Muş insanlarının sıklıkla ziyaret ettiği yerler arasında yer alır. Haçlı (Kazan) Gölü, Kaz (Gaz) Gölü, Akdoğan Gölleri doğa ile bütünleşmenizi sağlayacaktır. Meryem Ana Kilises, Arak Manastırı, Çanlı Kilise (Surp Garabet), Alaaddin Bey (Paşa) Camii, Hacı Şeref Camii tarihi sevenler için muhteşem güzelliklerle doludur. Yöresel yemekleri ile meşhur ilin özellikle köfteleri meşhurdur. El işi hediyelik eşyaları sıklıkla Muş merkezinde görebilirsiniz. Tarihi Murat Köprüsü, Kayalıdere Antik Kenti sizleri büyüleyecektir. Kuş gözlem evlerine Muş’ta sıklıkla rastlarsınız. Şar Gölü kaplıcası, Malazgirt Karahasan kaplıcası şifalı suları ile ünlüdür. Muş yöresinde özellikle el sanatları, kilimcilik, keçe, halı, çorap örmecileri yaygındır. Boncuklarla süslü dantelleri de görebilirsiniz.

Ulaşım

Muş iline sizler de Ucuz Bilet alarak ekonomik şekilde gitme ayrıcalığına erişebilirsiniz. Siirt havaalanı (86km),Bingöl havaalanı (93km),Batman havaalanı (105km),Erzurum havaalanı (140km),Van havaalanı (148km) havaalanları ile ulaşımınızı yapabilirsiniz. Muş havaalanı rahat ortamı ile sizlerin yolculuğuna yardımcı olacaktır. Doğal güzelliklerle süslü olan Muş kenti sizleri ayrı bir diyara götürecektir. Güzel kentin iklimi, gezilecek yerlerinin olması sizi büyüleyecektir. Sevdiklerinizle güzel bir tatil yapma fırsatı yakalamak istiyorsanız biletinizi erkenden ayırtabilirsiniz. Kampanyalardan yararlanarak istediğiniz tatili en uygun fiyatlarla yapma şansını kaçırmayın.

İstanbul – Muş Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz