Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

Mardin

Süre :
Mesafe:

Mardin Ucuz Uçak Bileti

Mardin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Suriye sınırlarına kadar uzanan bir sınırı olan bir şehrimizdir.Mardin Ucuz Biletalarak Güneydoğu Anadolu bölgesinin en düzlük bölgelerinden birine uzanmaya ne dersiniz?

Gezilecek Yerler

Mardin ilimiz oldukça bol baharatlı, etli yöresel lezzetlere sahip olup yemek kültürü açısından çok gelişmiş bir bölgemizdir. Ayrıca yemeklerini bol yağlı yaparlar. Bunun dışında sebze ile yapılan yemekleri oldukça az ve sınırlıdır. Kilice, Mutabakka, Mardin Güveci, Patlıcanlı kebap, Pekmezli yoğurt, Mardin kebabı, Asir oldukça meşhur olup Mardin yöresine ait lezzetli tatlardan bazılarıdır ve tadılması gereken yöresel yemekler arasında bizim önerilerimiz arasında yer almaktadır. Sizde tüm bu güzel, yöresel enfes tatları tatmak istiyorsanız hemen şimdi Mardin Ucuz Uçak Bileti kampanyaları fırsatlarından yararlanabilir Türkiye’nin neresinde olursanız olun birkaç saat sonra Mardin’e ulaşıp bu meşhur tatları tatmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca Mardin ilimizin yöresel lezzetleri sadece bunlarla sınırlı değildir. Mardin fırın kebabı, ikbebet(haşlama içli köfte), perde pilavı, atsiye çorbası, zingil, pestil kavurması, firkiye, kınnebre, dokulmay, bulgur pilavı, kitelraha, harire, dobo, ekşili karışık dolma, ekşili köfte, Mardin çöreği, kayısılı işkembe çorbası, sembüsek, kahriyat tatlısı, mazı dağı usulü havuçlu pilav, soğan kebabı da Mardin’e özgü yöresel tatlarımız olup oldukça enfes tatlara sahiptir. Bu lezzetlerin mutlaka yöresinde yenmesini öneririz. Tüm bu yöresel yemekler Mardin iline gidildiğinde tadına bakılması gereken yiyecekler arasında yer almakta olup mutlaka önermekteyiz.

Mardin’e gittiğinizde nereleri gezmeniz gerektiğini merak mı ediyorsunuz, o halde size bazı önerilerde bulunacağız. Deyrulzafaran Manastırı, Zinciriye Medresesi, Mardin Ulu Camii, Dara Mezopotamya Harabeleri, Kasimiye Medresesi, Sabancı Şehir Müzesi, Mardin Kalesi kesinlikle önerilerimizin en başında yer alıp mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken tarihi Mardin mekânlarındandır. Ayrıca Latifiye Camii, Şehidiye Camii, Kırklar Kilisesi de Mardin ilinde yer alan tarihi mekânlar olup görülmesi gereken yerlerdir. Mardin’de bulunan Mardin Sanat Merkezi de bir sanat galerisi olup görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerde önerilerimiz arasında yer almaktadır.

Ayrıca Mardin’e gittiğinizde eğlenmeden dönmenizi tavsiye etmeyiz. Güneydoğu bölgelerimizin yöresel oyunlarını merak ediyorsanız eğer Mardin ilinde bulunan Abbara Türkü Bar’a gitmenizi mutlaka öneririz. Sadece bunlarla sınırlı değil Mardin’e gittiğinizde sinemalardan geri kalmak istemiyor musunuz o zaman şanslısınız ki Mardin ili bu anlamda da gelişmiş bir şehir olup sinema salonuna sahiptir.

Bu tarih kokan ile gittiğinizde sevdiklerinize tarih dolu küçük hediyeler alıp hediye edebilirsiniz. Ayrıca evinizi süsleyecek birçok eşya alma imkânı da bulabilirsiniz. Sizde tüm bu tarihi mekânları görmek istiyorsanız, tatilinizi bu büyüleyici ve muhteşem tarihi atmosfere sahip olan Mardin ilinde geçirmek istiyorsanız ve Mardin’in tüm bu lezzetli yöresel yemeklerini tatmak istiyorsanız Mardin En Uygun Bilet kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Ulaşım

Mardin Havalimanı merkeze 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Mardin havalimanına otobüs, servis veya taksiyle ulaşım imkânı sağlanmaktadır. Bu havalimanı 1999 yılından itibaren hizmet vermekte olup bir dönem tadilat nedeniyle uçuşa kapatılmıştır. Mardin Havalimanı Kızıltepe ilçesine 8 km, Nusaybin ilçesine 66 km, Mardin Midyat ilçesine ise 75 km uzaklıkta yer almaktadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun eğer bir gün Mardin’e gitmek isterseniz kolay uçuş imkânıyla Mardin ilimize ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Eğer şimdi Mardin iline gidip bu tarih dolu şehrimizi gezmek ve görmek istiyorsanız hemen şimdi Mardin en ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir ve saatler sonra Mardin’de olma imkânını yakalayabilirsiniz. Ayrıca bütçenizi de korumuş olursunuz.

İstanbul – Mardin Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz