• Bilet Ara
  Ucuz bilet!
 • Rezervasyon
  Uçuşu tamamla
 • Yetişkin

 • Çocuk 2-12 Yaş

 • Bebek 0-2 Yaş

 • Yaşlı 65+ Yaş

 • Öğrenci

 • Asker

 • Toplamda maksimum 7 Kişi seçilebilmektedir.
KAPAT

İstanbul – Liege

Belçika’da, Valonya’nın, Liege ilinin başşehri olan Liege, Belçika’nın üçüncü büyük şehri, Valon Bölgesi’nin ise en büyük şehridir. Liege şehri, bu bölgedeki başlıca sanayi merkezidir.Liege şehri, ülkenin Fransızca konuşulan bir bölgesi olup, Valon bölgesinin en büyük kenti ve kültürel merkezi olarak kabul edilmektedir. Şehir, Belçika’nın başlıca eğitim merkezlerinden biri olarak bilinmektedir. 19. yüz yılda Liege şehri […]

liege uygun bilet

Belçika’da, Valonya’nın, Liege ilinin başşehri olan Liege, Belçika’nın üçüncü büyük şehri, Valon Bölgesi’nin ise en büyük şehridir. Liege şehri, bu bölgedeki başlıca sanayi merkezidir.Liege şehri, ülkenin Fransızca konuşulan bir bölgesi olup, Valon bölgesinin en büyük kenti ve kültürel merkezi olarak kabul edilmektedir.

Şehir, Belçika’nın başlıca eğitim merkezlerinden biri olarak bilinmektedir. 19. yüz yılda Liege şehri Avrupa’nın en önemli çelik imalâtı merkezlerindendi, zaman içerisinde bu özelliğini kaybetmiş olsa da, çelik imalâtı şehir kalkınması açısından hala önemli bir yerdedir. Liege ucuz uçak bileti almak için birçok havayolu firmasından faydalanıla bilinmektedir.

Gezilecek Yerler

Liege şehri, tarihte önemli bir silah imalât merkezi olarak da bilinen bir yerdir. Günümüzde ise teknolojik ürünlere yönelen şehir; Motor sanayii, uzay teknolojisi, bilişim teknolojisi, biyo teknoloji gibi alanlarda kendini göstermeye başlamıştır. Bu gelişmelerin yanında, bira, çikolata ve içme suyu tesisleri de şehirde önemli bir yer tutmaktadır.Liege şehrinin doğusunda yer alan üniversite yakınlarındaki bilim parkı, teknolojik araştırma-geliştirme faaliyetlerinin yürütüldüğüve önemli atılımların yapıldığı bir yerdir. Liegeaynı zamanda önemli bir lojistik merkez olarak da bilinmekte ve Avrupa’nın üçüncü büyük nehir limanına sahiptir.Valonya’nın ekonomi başkenti olan Liege en ucuz uçak bileti bulmak için internet ortamında yer alan uçuş sitelerinden de yararlanılmaktadır.Meuse ve Ourthe nehirlerinin buluştuğu yerde bulunan Liege, Belçika’nın doğuda Hollanda ve Almanya ile sınırına yakın,Meuse Nehri vadisinde bulunmaktadır.Tam bir Metropol şehriolan Liege nüfusu yaklaşık 750 bin dir. Halkın büyük bir çoğunluğu Fransızca konuşmakta, küçük bir kısmı ise Almanca ve Flamanca konuşmaktadır.Eski binaların ve anıtsal kiliselerin fazla olduğuşehrin etrafı yemyeşil bir doğa ile çevrili olup, müzeler ise ortalamanın üzerindedir. Şehir kültürü çok eskilere dayanmaktadır. Geçmişin kalıntılarını taşıyan kültürel eserler müzelerde koruma altına alınmıştır. Kültürel miras açısından zengin bir altyapıya sahip olan şehir, yeniliklere açıktır.Sanatsal faaliyetlerin fazlaca düzenlendiği şehirde, müzikal etkinlikler, tiyatro, folklor, konser eksik olmamaktadır.

Ulaşım

Liege uçak bileti, bu şehire ulaşmak için kolaylıkları ayağınıza getirmektedir.Kültürel aktivitelere meraklı olanziyaretçiler için sinemalarıyla, müzeleriyle, festivalleriyle, opera salonlarıyla, filarmoni orkestrasıyla, tarihi mekânlarıyla ve nehir kenarında kurulan geleneksel pazarlarıyla görülmesi gereken bir yerdir. Geleneksel olarak 15 Ağustos tarihinde düzenlenen, 3 gün süren ve oldukça meşhur festivalde gösteriler yapılmakta, geçitler ve karnavallar düzenlenmektedir. Bu festival aracılığı ile Liege’nin her yerinden ve diğer bölgelerden insanlar buraya akın etmektedir. İkkat çeken bir diğer etkinlik ise, şehrin bilinen Noel Pazarı’dır. Bu Pazar sayesinde her sene 2 milyon ziyaretçi bu bölgeye gelmektedir. Pazar içerisinde yer alan 200’den fazla tahta kulübelerde yiyecekler, hediyelik eşyalar ve el yapımı eserler sergilenmektedir. Ayrıca Spa Ferrari Günleri de bu şehire hareket getiren, ayrıcalıklı bir organizasyondur. Yüzlerce Ferrari arabalarının etrafta gezindiği, yarış pistinde yarıştığı güzel bir faaliyettir.Birçok yazar, besteci, mucit ve müzisyenin bu şehirde dünyaya geldiği düşünülürse, şehrin ne denli önemli konumda olduğu ve sanata, kültüre düşkünlüğü anlaşılmaktadır. Liege Filarmoni Orkestrası ise Avrupa’da oldukça ünlüdür.Place St. Lambert ve PlaceduMarche,PrinceBishops Sarayı, TheArcheoforum, Le Grand Curtius, Ansembourg Müzesi, Valon Sanat Müzesi, Valon Hayatı Müzesi, Dini Sanat Eserleri Müzesi, St Paul Katedrali, StBartholomew Kilisesi, StJacques Kilisesi, Montagne de Bueren, Domaine de Blegny, LiegeGuillemins Tren İstasyonu gezilmesi gereken yerlerdir. Detaylı bir şekilde sizlere Liege hakkında profesyonel anlamda hizmet vererek güzel bir sunum yapmış olduğumuzu düşünerek sizlere teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Her zaman kaliteli yerin tek adresindesiniz.

İstanbul – Liege Uçuş Haritası

 • Yorumlar
  Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti