Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Yas

Süre :
Mesafe:

yaş en ucuz uçak bileti

Yaş kenti, Romanya’nın kuzeydoğu bölgesinde yer alır ve nüfusu 350.000 kişidir. Yaş kenti, Romanya ‘nın eski bir ili olan Moldova’nın en önemli ekonomik, siyasi ve kültürel bir merkeziydi. Yaş En ucuz uçak bileti ile yüzyıllardır önemli bir ekonomik kesişme noktası olan Yaş kentine gitmek tarihe yolculuk etmek gibi olacaktır. Polonya, Macaristan, Rusya ve İstanbul en önemli ticaret yolu üzerindeydi. Prut nehri Moldova ve Romanya’yı ikiye ayıran doğal bir sınırdır ve bu şehir Bahliu nehri tarafında bulunmaktadır. Yaş kenti, yedi tepeli efsanevi şehir olarak adlandırılıyor ve Avrupa’daki birçok kent gibi bu tepelerde tarihi kiliseler bulunmaktadır.

Yaş kentine yukarıdan baktığınızda yoğun bir yeşillik dikkatinizi çekecek, gözleriniz yeşile doyacak. Yaş en ucuz uçak bileti avantajıyla, büyük aşkların şehri, yeni başlangıçların şehri, kültür merkezi ve bir açık hava müzesi olan Yaş kentinde tatil yapmak olanağı bulacaksınız.

Derin tarihi kökleri olan Yaş kenti, Moldova’nın merkeziydi ve 1408’de kurulmuştur. Yaş kenti ilk gazetenin basılması ve Romanya’nın ilk üniversitesinin burada olmasıyla gurur duyuyor. Şu anda Yaş kentinde beş adet üniversite bulunmaktadır. Bu da bize Romanya’nın eğitime ve kültüre ne kadar önem verdiğini göstermektedir. 500 yıldan fazla kültürel, tarihi ve dini yaşamda Moldova’nın etkisi görülmektedir. Yaş ucuz uçak bileti ile Yaş kentine seyahat fırsatı mutlaka değerlendirilmelidir. Güzelliklerini keşfetmek için biletinizi şimdiden ayırtmalısınız.

Golden Plateau olarak adlandırılan yerde etkileyici sayıda görkemli Ortodoks kilise bulunmaktadır, neredeyse yüz adet olan bu kiliselerle Yaş kenti gurur duymaktadır. Yaş kentine Yaş ucuz bilet alarak bu görkemli kiliseleri ziyaret etmelisiniz. Bu kiliselerin en eskisi St. Paraschiva Metropolitan katedralidir.

Yaş kentinde görülmesi gereken belli başlı yerleri şöyle sıralayabiliriz, Komunist binaları, Milli tiyatro Vasile Alecsandri, kültür sarayı, Casa Dosoftei, Stefan Cel Mare Bulevardul , Bulevardul Copou ,Copou park ,botanik bahçesi , Sala Pasilor Pierduti ve The Catacombs . Üç başpiskoposu olan kilise Biserica Sfantilor Trei lerarhi, gotik, Rönesans ve oryantal tarzın karışımı olarak karşımıza çıkıyor. Roznoveanu palace şehrin belediye binası, Alexandru Bals evi (Moldova Philharmonic House) dünyaca ünlü besteci Franz Lizst bestelerini burada çalmıştır. Yaş en uygun bilet ile Yaş kentinin tarihi yerlerini görmek artık daha kolay olacak.

Ulaşım imkânları çok çeşitlidir. Bükreş’ten trenle Yaş kentine trenle de gidebilirsiniz. Romanya ‘da tren zaman çizelgesine güvenebilirsiniz. Tren istasyonu da tarihi özelliktedir, şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesindedir. Araba ile Bükreş’ten Yaş’a ulaşmak 6 saat olmaktadır. Yaş’a iki adet otobüs istasyonu bulunmaktadır. Bu mini otobüsler trenden daha hızlı gideceğiniz yere ulaştıracaktır. Yaş kentine Yaş uçak bileti alarak bu güzellikleri yerinde görmelisiniz. Havaalanı şehir merkezine 8 km. uzaklıktadır. Taksi ile şehre ulaşım sağlanmaktadır. Romanya ‘nın en eski ve küçük bir havaalanı olmasına rağmen hizmette bulunmakta ve charter seferleri de yapılmaktadır. Ve en yakın havaalanları ise Bacau havaalanı (90km),Kişinev havaalanı (105km),Suceava Salcea havaalanı (109km),Chernovtsy havaalanı (171km),Vinnitsa havaalanı (237km)

Yaş kenti genel olarak güvenli bir yerdir ancak cep hırsızlarına ve dilencilere dikkat etmek gerekir. Gezi sırasında paranızı emniyetli bir şekilde saklamalısınız. Tren istasyonlarında çok bavulu olanlar bu hırsızların hedefi olmaktadır. Eğer onlardan birine rastlarsanız tartışmaya girmeyin, kavga çıkarıp paranızı alabilirler. Dilenciler ısrarcı olabilirler. Gerçekten ihtiyacı mı var yoksa öyle mi görünüyorlar emin olamazsınız. Eğer bir çingeneye rastlarsanız muhtemelen el falınıza bakmak isteyecektir. Yaş online uçak bileti Alarak ve tüm bu önemli konulara da dikkat ederek tatilinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

İstanbul – Yaş Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz