Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Valverde Hierro

Süre :
Mesafe:

ucuz valverde uçak bileti

Valverde Hierro İspanya’da bulunan Tenerife kentinin bir belediyesidir. Bu belediye Kanarya ve El Hierro adalarının kuzeydoğusunda yer almaktadır. Eyaletin başkenti ise La Villa de Valverde’dir. Belediye de birçok kasaba bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler

Bu kasabalar ise şunlardır ; El Mocanal, Isora, San Andres, Erese, Guarazoca, Tamaduste, La Caleta, Timijiraque, Echedo ve Calcosas The Well gibi birçok kasabası bulunmaktadır. Bahis Limanı ve Valverde Hierro Havalimanı da burada bulunmaktadır. Yılın her döneminde buraya gelmek isteyen turistler bu havalimanında Valverde Hierro en ucuz uçak biletine sahip olarak ziyaret etmektedirler.

Ayrıca işlemlerini internet üzerinden halleden yolcular ise Valverde Hierro Online ucuz uçak bileti ile adayı ziyaret etmektedirler. Adanın toplam nüfusu 11.000’e yakındır. Tüm İspanya adalarında olduğu gibi Valverde Hierro adasına da yılda binlerce turist gelmektedir. Valverde Hierro havaalanı ve feribot terminali bulunmaktadır ve buradan aktarma ile birçok turist gelip gitmektedir. Valverde Hierro Adası volkanik bir adadır ve en yüksek noktasi 1.500 metre yüksekliğindeki Pico del Malpso’dur. Adanın volkanları aktif bir durumdadır. Ada’da 2011 yılında birçok deprem meydana gelmiştir. Bu depremlerin nedeninin ise 7 km uzaklıktaki La Retinga sahilindeki deniz altı volkan püskürtmeleri sonucu meydana geldiği gözlenmiştir. Günümüzde de bu volkan halen aktifliğini devam ettirmektedir.

Ulaşım

Merkeze 9 km uzaklıkta bulunan bir havalimanıdır. Bu havalimanı El Hierro Valverde de bulunan tek havalimanıdır. Havalimanı Aralık 1972 tarihinde açıldı ve günümüzde de işlevini sürdürmektedir. Diğer bir adı ise Aeropuerto de los Cangrejos’dur. Yılın her döneminde binlerce turist Valverde Hierro ucuz uçak biletini kullanarak adayı ziyarete gelmektedirler.

Bu gibi işlemlerini internet üzerinden yapan turistler ise Valverde Hierro Online ucuz uçak biletine kolayca ve güvenilir bir biçimde sahip olabilmektedirler. Havalimanı 2011 yılında 170.000’den fazla yolcu taşımıştır. Ve toplamda 135 ton yük taşıyarak kendi rekorunu kırmıştır. Adada ilk havacılık olayı 12 Aralık 1995 tarihinde meydana geldi. İlk taşımacılık olayı Tenerife merkeze götürülecek olan hasta ile başladı. Valverde Hierro Adasına bir havalimanının yapılmasının bir gerçek zorunluluk olduğu karara bağlanmıştı. 1962 yılında havaalanı için en uygun mekanın neresi olabileceği konusunda araştırmalar başlatıldı.

Bunun için pek uygun bir alan bulmak kolay değildi. Son olarak mühendisler Valverde Hierro adasının kuzeybatısında Llano de los Cangrejos denilen alanı uygun gördüler. Bununla beraber küçük bir yolcu terminali için çalışmalara başlandı. 11 Kasım 1972 yılında çalışmalar bitti ve havalimanı uluslar arası hava trafiğine açılmış oldu. Valverde Hierro Havalimanına ilk inene uçak İspanya Hava Kuvvetleri’nin Do-27 nolu uçağı oldu. 1989 ve 1990 döneminde, yeni bir kontrol kulesi ve aynı zamanda yeni bir yolcu terminali inşa edildi. Yeni pist ise 1992 yılında faaliyetlerine başlamıştır.

Bu çalışmalardan sonra pist tam 1205 metre uzunluğuna sahip oldu. Altyapısı da oldukça iyi yapılan bir havalimanıdır. Adanın batı kesiminde ise havalimanının kontrol kulesi bulunmaktadır. O alanda hava kontrolü ve bakım teknisyenleri için yapılan bir alanda bulunmaktadır. 2008 yılında kulenin daha modern bir hal alması için yenileme çalışmaları yapılmıştır. Günümüzde de SACTA 3.5 sistemine sahiptir ve ses ekipman modelide CD-30’dur. 2011 yılında da daha modern ve günümüz şartlarına uygun yeni bir kule daha yapılmıştır. Valverde Hierro adasını ziyaret etmek isteyen turistler genelde bu havalimanından Valverde Hierro ucuz uçak biletine ve Valverde Hierro en ucuz uçak biletine kolay ve güvenilir bir biçimde sahip olabilmektedirler.

İstanbul – Valverde Hierro Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz