Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Thassos

Süre :
Mesafe:

thassos ucuz uçak bileti

Thassos küçük bir ada şehridir. Yunanistan’ ın Makedonya tarafında kalan Thassos, harika bir doğaya sahiptir. Çam ormanlarının sıklıkla görüldüğü adada, birbirinden güzel ve doğal koylar özellikle dikkat çekmektedir. İrili ufaklı birçok koy tamamen doğal olmakla beraber, adanın her yerine yayılmıştır. Denizin turkuaz mavisi olduğu bu adada, kendinizi tropikal bir iklime sahip ülkelerde hissedeceksiniz.

Balkan ülkelerindeki turistlerin yıllardır gözdesi olmayı başarmış bu ada Türk tatilciler tarafından yeni yeni keşfedilmektedir. Aslında turistlik yerlerin bunaltıcılığı ve yüksek sesli hayatını sevmeyenler için gayet ideal olan ada birçok köy ve kasabadan oluşmaktadır. Özellikle geçimini balıkçılıkla geçinen bu balıkçı köyleri gezilmeye değer bir unsurdur. Adanın Osmanlı tarihindeki ismi Taşöz’ dür.

Birçok otelin bulunduğu adada da konaklamada sıkıntı çekmeyeceksiniz. Özellikle orta halli oteller tatilciler için iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine de adaya tatil için gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız daha uygun olacaktır.

Eğer Thassos’ a gidiyorsanız ada çevresinde bir tura katılmalısınız. Adanın o eşsiz güzelliğini yakından görmenizi sağlayacak turlarda, toplu taşımanın yerine arabaları kullanmanız hem güvenli hem daha sağlıklı olacaktır. Thassos uçak bileti ile ulaştığınız adada da diğer bir gezilecek yer ise, adanın başkenti olan Limenans’ tır. Ayrıca Limenans adanın en büyük şehridir. Özellikle akşamları çıkıp gezmek için uygun bir yer olan Limenans’ ta antik Roma kalıntıları da mevcuttur.

Diğer bir gezilecek yer ise Prinos’ dur. Sarp kayalıkların ve yüksek tepelerin eteğine kurulan bu yerleşim yerinde sokaklar adeta tarihi yansıtmaktadır. Köy meydanında ve sokaklar arasında gezerken, büyük keyif alacaksınız. Thassos ucuz uçak bileti ile ulaştığınız adada Türk kahvesini de her kafede bulabilmek mümkündür.

Alışveriş yapmak istiyorsanız Prinos sizler için doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca adanın diğer alışveriş merkezleri de Limenans ve Lmenaria’ dır. Buralardan hatıra kalması amacıyla hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Thassos online uçak bileti alarak bu adaya İstanbul’ dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Harika bir tatil için Thassos çok doğru ve yerinde bir tercih olacaktır.

İstanbul – Thassos Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz