Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Tartu

Süre :
Mesafe:

tartu uçak bileti

Tartu kenti Estonya’nın ikinci en büyük kenti olup oldukça önemli bir yere sahiptir. Oldukça tarihi bir geçmişe ve yapıya sahip olan Tartu tarih bakımından da oldukça fazla arşiv belgelerine sahip olan bir kentimiz olarak bilinir. Ayrıca Estonya’nın en büyük iki gölünü birbirine bağlayan Emajõgi Nehri de Tartu şehrinden geçmektedir. Tartu bu bakımdan da oldukça fazla öneme sahip olan bir şehirdir. Tartu şehri Tartu Caddesi ile de oldukça bilinmekte olup bu cadde eşsiz bir tarihi yapıya sahiptir. Tartu şehrini ziyaret etmeyi düşündüğünüzde sizlere Tartu ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanmanızı tavsiye etmekle birlikte Tartu Caddesi’ni mutlaka görmenizi bu caddede yürümenizi ve o büyüleyici atmosferin keyfini çıkarmanızı öneririz. Bu şehir 1990 yılında Estonya ülkesine bağlı bir şehir olmaya başlamıştır.

Tartu şehri oldukça turistik bir şehir olmakla birlikte bunun getirdiği birçok avantaja sahip bir şehirdir. Turistik anlamda geliştiği için bünyesinde oldukça fazla otel bulunmaktadır. Sizde bir gün Tartu kentini ziyaret etmeyi düşünürseniz bu konuda oldukça rahat olabilirsiniz. Bünyesinde birçok otel bulundurmakla birlikte her bütçeye uygun ve oldukça iyi yapılara sahip olan otellere sahiptir.

Tartu şehri Estonya ülkesinin kültür merkezi olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca başkent Tallinn şehrine de oldukça yakın bir konumda bulunan Tartu Güney Estonya’nın merkezi olma özelliğine sahip olan bir şehirdir. Neredeyse birçok şehri tarihi yapıya sahip olan Estonya ülkesinin bu şehri de diğer ülkeler gibi oldukça büyüleyici bir mimari yapıya sahip olmakla birlikte üniversite kenti olarak da bilinmektedir. Tartu genellikle kış mevsiminin ağırlıklı olduğu bir şehirdir. Burada yaz ayları kısa ve çabuk geçmektedir. Eğer sizde kış mevsimini seviyorsanız bu şehirde tatil yapma fikri sizin için oldukça güzel bir fikir olabilir. Ayrıca Türkiye’den oldukça kolay bir şekilde Tartu’ya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Sizde Türkiye’den Tartu şehrine gitmeyi düşünüyorsanız Tartu en ucuz uçak bileti kampanyalarıyla en ucuz uçak bileti alma fırsatını yakalayabilir ve Tartu şehrine seyahat edebilirsiniz. Peki, uçak ile nasıl gideceğinizi mi merak ediyorsunuz. Tartu şehrini ziyaret etmek isterseniz eğer belirli firmaların düzenlediği aktarmalı uçuşlarla seyahatinizi gerçekleştirme fırsatı bulabilirsiniz.

Tartu şehrine gittiğinizde ne yiyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Tartu’da genel olarak en çok av yapılmakta olup av etleri yenmektedir. Ayrıca bununla birlikte domuz, balık, patates ve lahana da Tartu’da en çok tüketilen yiyecekler arasında yer almaktadır. Bunun dışında kentte oldukça fazla restoran bulunmakta olup birçok dünya mutfağından yemek yiyebilme, değişik lezzetler tatma fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca Tartu kentinde yoğunluk olarak pizza restoranları bulunmaktadır. Sizde bu şehri ziyaret ettiğinizde oldukça değişik ve oldukça lezzetli pizzalar tatma fırsatı bulabilirsiniz.

Tartu kentinde oldukça fazla dini yapı bulunmaktadır. Sizde bu küçük ve tarihi kenti ziyaret etme fırsatı bulduğunuzda bu dini yapıları gezebilir, değişik ve tarihi yerler görme fırsatını yakalayabilirsiniz. St. John Kilisesi oldukça farklı bir mimariye ve tarihi bir havaya sahip olup Tartu’da bulunan dini bir yapıdır. Sizde Tartu’yu ziyaret ettiğinizde bu kiliseyi gezme fırsatı bulabilirsiniz. Bunun dışında birçok tarihi yapıya sahip olan Tartu şehrine Tartu online uçak bileti kampanyalarıyla oldukça uygun fiyatlarla seyahat edebilir Türkiye’den Tartu’ya sadece saatler içinde ulaşma imkanı bulabilirsiniz.

İstanbul – Tartu Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz