Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Split

Süre :
Mesafe:

split en uygun uçak bileti

Balkan yarımadası ve Adriyatik Denizi doğusunda küçük bir yarım ada üzerinde kurulmuş olan Split, Dalmaçya’nın en büyük şehirlerinden bir olma özelliğindedir. Hırvatistan’ın Zagrep’ten sonra 2. Büyük kenti olan Split, M.Ö. 7. Yüzyılda Aspalathos ismi ile Grekler tarafından kurulmuştur. Tarihi süreci içinde farklı dönemlerde İlirya (Arnavut), Grek, Roma, Bizans, Avar, Slav, Moğol, Venedik, Osmanlı, Avusturya-Macaristan, Almanya gibi birçok farklı topluluğun idaresi altında kalan Split bu yönü ile zengin bir kültürel mirasa sahip önemli bir şehirdir.

Özel coğrafi konumu ile güneyinde yer alan Akdeniz Adriyatiği ve kuzeyde ise Alp dağları ile çevrilmiş olan şehrin iklimi de bulunduğu bölgeden farklılık göstermektedir. Liman şehri olması nedeni ile Hırvatistan geneline göre güçlü bir ekonomiye sahiptir. Split kentinin bilinen Diokleiten Sarayı ve çevresindeki tarihi kalıntılar Dünya Kültür Mirası kapsamına alınmış bölgesidir. Adriyatik kıyısında yer alan Split şehri ziyareti için yılın her dönemi uygun olmakla birlikte en sıcak dönem Nisan-Ekim arasında gidildiğinde daha sıcak iklimde daha rahat gezilebilir. Türkiye’nin tüm büyük kentlerinde bulabileceğiniz Split uçak biletiile bu güzel kent ziyaret edilebilir.

Dalmaçya’nın en önemli şehrinde gezilecek yerlerin en başında etrafı tarihi duvarlar ile sarılı UNESCO koruması altındaki Diocletian Sarayıdır. Diğer bir görülmesi gereken mekân ise Roma İmparatorluğu döneminde 305 yılında inşa edilmiş olan St. Duje’s Katedrali’dir. Doğal güzelliği ile sahil şeridinde yer alan Riva sahili keyifli gezintiler yapmak için uygun bir alandır.Birçok kültüre ev sahipliği yapmış olan Split şehrinde hemen her türde ilgiye ve zevke yönelik gezi alanı bulmak mümkün. Bunlardan bazıları; Bacvice Kumsalları, Şehir Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Cindro Sarayı, Marjan Parkı, Medjugorje, Peristil Meydanı, Eski Şehir ve Mısır Sfenksleridir. Doğası, kültürü ve tarihi mirası ile görülmesi gereken şehirlerden biri olan Split ucuz uçak bileti ile yolculuk yapılabilmektedir.

Özellikle yaz aylarında oldukça hareketli bir eğlence hayatına sahip Split şehri, bölgede üretilen özel şarapları ile de dünya çapında bilinmektir. Bacvice kumsalları ve Riva deniz kenarında yoğunlukla bulunan popüler gece klüpleri ile eğlence renkli bir gece hayatına sahiptir.Şehrin en ünlü alışveriş alanı olan Marmontova Caddesi dışında çok sayıda ayakkabı mağazası ve renkli küçük dükkânları bulunmaktadır. Dünya üzerinde görülmesi gereken özel şehirlerden biri olan split uçak bileti satın alarak keyif ile seyahat etmek mümkün.

İstanbul – Split Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz