• Bilet Ara
  Ucuz bilet!
 • Rezervasyon
  Uçuşu tamamla
 • Yetişkin

 • Çocuk 2-12 Yaş

 • Bebek 0-2 Yaş

 • Yaşlı 65+ Yaş

 • Öğrenci

 • Asker

 • Toplamda maksimum 7 Kişi seçilebilmektedir.
KAPAT

İstanbul – Simferopol

Simferopol Kırım Özerk Cumhuriyetinin başkentidir. Kırım Ukrayna’ ya bağlı özerk bir cumhuriyettir. Simferopol’ un ismi Türkiye’ de Akmescit olarak da bilinmektedir. Simferopol’ un Türkiye deki kardeş şehirleri İzmir ve Eskişehir’ dir. Daha önceleri Sovyet Rusya dahilinde bulunan ilde Rus etkilerini hala görebilmek mümkündür. Şehrin nüfusu yaklaşık olarak 360 bin civarındadır. İklim olarak ülkemizin Karadeniz iklimine […]

simferopol ucuz uçak bileti

Simferopol Kırım Özerk Cumhuriyetinin başkentidir. Kırım Ukrayna’ ya bağlı özerk bir cumhuriyettir. Simferopol’ un ismi Türkiye’ de Akmescit olarak da bilinmektedir. Simferopol’ un Türkiye deki kardeş şehirleri İzmir ve Eskişehir’ dir. Daha önceleri Sovyet Rusya dahilinde bulunan ilde Rus etkilerini hala görebilmek mümkündür.

Şehrin nüfusu yaklaşık olarak 360 bin civarındadır. İklim olarak ülkemizin Karadeniz iklimine benzeyen bir yapıya sahiptir. Simferopol’ de yazları ılık geçer. En soğuk geçen ayı ise Ocak ayıdır. Sık sık yağış görülen şehirde kış aylarında ortalama sıcaklık 3 derecedir. Yazın aylarında ise hava 25 santigrat derecelik bir ortalamaya sahiptir.

Şehrin içerisindeki müzeler gezilip görülmek için güzel yerlerdir. Ayrıca Kebir Camii’ de gazilecek yerlerin başında gelmektedir. Neapolis antik şehri de Simferopol için önemli tarihi yerler arasında yer alır. Simferopol Tarih müzesinde de şehir için önemli olan tarihi eserleri görebilmeniz mümkündür. Ayrıca Simferopol şehrinde bir adette sanat müzesi mevcuttur.

Lenin Meydanı da şehrin görülmesi gereken yerler arasındadır. Şehrin ortasından geçen Sargın Nehri etrafındaki kafelerde oturup manzaranın ve su sesinin tadını çıkarabilirsiniz. Bu parklar özellikle hafta sonlarında Ukraynalıların sayfiye olarak kullandıkları yerlerdir. Kırım Hanlığı zamanında başkentlik yapmış Bahçesaray’da bulunan Neapolis Antik Kenti o dönemin izlerini taşımaktadır. Antik kentte kazılar hala devam etmektedir.

Eğlence için birçok kafe ve barın bulunduğu şehirde gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Gece hayatı Ukrayna’ nın diğer kesimleri ile karşılaştırıldığında çok fazla gelişmemiştir. Gece diskoları ve barları çok fazla görmek mümkün değildir. Ancak nehir kenarında birçok kafe ve bar vardır. Bu mekanlarda güzel vakit geçirebilirsiniz.

Simferopol kentine Simferopol uçak bileti ile ulaşım gayet basittir. İstanbul hava alanından kalkan tarifeli uçaklar ile 1 saat 40 dakika sonra Simferopol’ e, Simferopol ucuz uçak bileti ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden Simferopol ucuz bilet alarak hemen bu şehre gidebilirsiniz.

Simferopol’ de şehir içi ulaşım oldukça gelişmiştir. Toplu taşıma araçları ile birlikte her yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İstanbul – Simferopol Uçuş Haritası

 • Yorumlar
  Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti