Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Santoroni

Süre :
Mesafe:

santorini uçak bileti

Yunanistan’ın en ünlü olarak kabul edilen adası Santoron, Dünya da ise ününü 5. Sıraya çıkarmıştır. Bu ada bir volkan patlaması sonucu oluşmuş, bir kısmı sular altında kalmıştır.

Geniş uçurumları ve kayaların içinde gömülü beyaz renkli evleri ile ün yapmıştır.  Gün batımını izlemek için Oia’ya adanın dört bir yanından insanlar akın eder. Nüfusu ortalama son sayımlar ile on üç bin dört yüz olarak kayıtlara geçmiştir.

İklim ve Hava Şartları

Akdeniz iklimi, genellikle de kuru ve rüzgarlı bir hava hakimdir. Yaz mevsimlerinde ölçülen en yüksek sıcaklık 35 dereceye kadar çıkarken, kış mevsiminde ölçülen en yüksek sıcaklık 10 derecedir.  Sıcak hava her zaman daha yaygın olsa da geceler her zaman daha serin geçmektedir.

Santoron ya da Santorini de tatil planlarınızı aktarmalı uçuşlarla gerçekleştirmek gerekmektedir. Atina aktarmalı uçuşlar ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Uçak bileti alımları son yıllarda internet üzerinden yaygınlaştığı için kolayca yapacağınız aramalarla ucuz uçak bileti alımlarınızı online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Firmalar arası yapacağınız fiyat karşılaştırmaları ile en ucuz uçak biletine sahip olabilir, bütçenize olumlu katkılar sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Santoron’da bulunan yapılar 300 metre kadar yüksek bir mimariye sahiptir. Limanın bulunduğu bölge adı Fira’dır. Alışveriş için gayet elverişli bir yerdir. Ayrıca manzaranın eşsizliğinde fotoğraf çekimlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Pyrgos köyü; diğer köylere göre daha büyük ve gelişmiş bir yerleşim yeridir. Köy merkezinden yukarıya merdivenleri kullanarak çıkıp, Yunan köylerinin ara sokaklarında dolaşabilirsiniz. Adaya kuş bakışı olarak bakabilmek ve geleneksel havayı solumak için iyi bir seçim olacaktır.En güney kısımlara doğru yol alındığı zaman, Adanın en uç noktasında bulunan Deniz Fenerine ulaşmak mümkündür. Gün batımını izlemek için seçilebilecek en güzel ikinci noktadır. Amoudi, Oia’nın alt tarafında kalan küçük ve sevimli bir köydür. Balıkçılığın yaygın olarak yapıldığı bu köyde taze balık yiyebilirsiniz.   Ayrıca muhakkak gidilmesi gereken başlıca yerler; Kızıl Kumsal, Santorini Volkanı, Thira Köyü, Oia Köyü, Megaro Gyzi Müzesi, Aakrotiri Harabeleri, Profitis Ilias Manastırı olarak sıralanabilir.

Gece hayatında ki hareketlilik oldukça fazladır. Herkese hitap eden gece kulüpleri ve barları mevcuttur. Sabahın ilk ışıklarına kadar süren eğlenceler büyük rağbet gören yerlerin başında gelmektedir. Şehirde bulunan en önemli festival temmuz ayında düzenlenen ve her yıl tekrarlanan, Caz Festivalidir.

Santoron Adası şarapları ile ünlüdür. Adada yetişen üzümler ile hazırlanmış şarapları eşsiz diye tanımlanmaktadır.  Bunun haricinde hediyelik eşyaların, Yunanistan’a özgü pek çok şey ve motifli giysileri de Santoron’da rahatlıkla bulabilirsiniz. Şarapları ile ünlü bu ada da zeytinyağlı yemekler ve deniz ürünlerini bulunduğu gibi Yunan mezeleri ve tüm dünya mutfaklarına özgü restoranlarda da yemek yenilebilir.

Santoron Adasında sezon Mart ayının gelişi ile başlamaktadır. İlk zamanları da gidiş için idealdir, çünkü çok fazla yoğunluk olmaz. Hava da bahar havasından bile sıcak sayılabilir. Sadece Aralık ve Şubat aylarında adada bulunan çoğu otelin kapalı bulunmasından ötürü bu aylar arasında gidilmesi pek fazla tavsiye edilmez. Tavsiye edilmemesi sadece denizden yararlanıp, yaz tatili havasında geçirmek istenecek gezi seyahatleri içindir. Denizden yararlanmayıp, bu yeri görmek ve kültürel faaliyetlerini yakından takip etmek isteyenler için ise en ideal dönemlerden biridir denilebilir. Rağbet görmemesi nedeni ile en ucuz bilet ile seyahat etme şansı neredeyse yüzde doksanları bulur. Konaklama olarak da en ucuz otelleri bularak çok ucuza bir tatil şansını yakalamış olabilirsiniz. Yaz ayları içinde yapılacak en güzel şey de erken rezervasyonlardan faydalanıp,  Santoroni ucuz bilet fiyat araştırmalarıdır. En ucuz uçak bileti sayesinde bütçenize sağladığınız katkılarla eni tatil planları kurmaya başlayabilirsiniz. Temin edilen ucuz uçak bileti fiyatları sayesinde ertelediğiniz tatile çıkma fırsatını da yaşayabilirsiniz.

İstanbul – Santoroni Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz