Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Rotterdam

Süre :
Mesafe:

rotterdam ucuz uçak bileti

Hollanda’nın Güneybatısında yer alan Rotterdam şehri, Amsterdam’dan sonra nüfus çoğunluğu bakımından Hollanda’nın 2. büyük şehirdir. Rotterdam’ın yüzölçümü Amsterdam’a göre daha büyüktür. Avrupa’nın en büyük limanını bu şehirde bulunmaktadır. Dünyanın her yerinden kargoların kıtaya kuzeyden giriş bu şehir üzerinden gerçekleştirilmektedir. Rotterdam şehri adını Rotte ırmağından almaktadır. Bu eşsiz güzellikteki şehri görmek için Rotterdam ucuz uçak bileti olanaklarından faydalanabilir ve gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

1250´li yıllarda Rotte Nehri üzerinde yer alan küçük bir balıkçı köyü olarak kurulan Rotterdam şehri, halkı tarafından savaş sonrasında yeniden inşa edilmiştir. Şehri yeniden kuran halkın ilk yaptığı yapı Rotterdam Limanı olmuştur. 1962 yılında dünyanın en büyük limanı olarak kabul edilen Rotterdam Limanı, şehrin ekonomik ve kültürel açıdan gelişmesini ve büyümesini sağlayan en büyük etken olmuştur. Bu büyüme ve gelişmeye etki eden bir diğer faktör ise, Londra, Paris ve Alman Ruhl bölgelerinin ortasında yer alan bir şehir olmasıdır. Kültür turizmini seven turistlerin görmek istediği ender yerlerden biri olan bu şehir için Rotterdam uçak bileti bulmak ve bu şehrin keyfini çıkarmak oldukça kolaydır. Bu şehirde bir Akdeniz havası hakimdir. Adeta Akdeniz kasabalarını andıran yapıları ile gelen ziyaretçileri büyüleyen bir etkiye sahiptir.

Ahşap köprüler, köprülerin altında bulunan geçitler, daracık sokakları ve taş evleriyle görülmeye değer bir yerdir. Buraya gelen turistlerin gidebilecekleri yerlerden bazıları ise; Denizcilik Tarihi Müzesi, Hollanda Fotoğraf Enstitüsü, Hollanda Mimarlık Enstitüsü, Savaş Müzesi gibi toplamda 45 tane müze bulunmaktadır. Şehir tam anlamı ile spora düşkün olmasından dolayı, 13 spor salonu, 9 yüzme havuzu, 3 atletizm pisti, 16 tenis kortu, 17 futbol sahası, 11 hokey pisti, 2 rugby sahası ve 24 basketbol salonuna ev sahipliği yapmaktadır. Rotterdam şehri, Hollanda’nın ticari merkezi olarak görülmektedir. 90’lı yıllar itibari ile Turizm açısından yoğunluk yaşanmaktadır. Özellikle modern mimari yapıları, çeşitli alışveriş olanakları, yıl boyunca düzenlenen festival ve etkinlikleri, renkli gece yaşamıyla turistleri kendine çeken bir havası bulunmaktadır. Savaş sırasında şehrin çok fazla hasar görmesi nedeni ile şehrin tarihi dokusuna dair izleri görmek pek mümkün değildir. Ancak şehirde modern mimari örnekler oldukça fazladır. Görülmesi gereken yerler içinde; eski ve modern sanat eserlerini yer aldığı Kunsthal müzesi, Hollanda’nın mimarlık başkenti kabul edilen Rotterdam’da yer alan NAİ, Hollanda Mimarlık Enstitüsü, Tarih Müzesi / Museum Het Schielandshuis, Historisch Museum Het Schielandhuis, Denizcilik Müzesi / Maritime Museum Rotterdam, Openlucht Binnenvaart Museum, Museum Boijmans Van Beuningen, Museum De Dubbelde Palmboom, Wereldmuseum, Nederlands Fotomuseum bulunmaktadır.

Rotterdam’da düzenlenen çeşitli festival ve etkinlikler de oldukça ünlüdür. Şubat sonu düzenlenen Müzeler gecesi, Temmuz ayında düzenlenen Zomercarnaval en bilinen festival ve etkinliklerden bazılarıdır. Bu dönemlerde Rotterdam tam bir renk cümbüşüne döner ve müzikle dolar her yer. Bu etkinlikleri görmek ve eğlencenin içinde yer almak için önceden internetten alabileceğiniz Rotterdam ucuz bilet ile oldukça uygun fiyatlara seyahat etme şansına sahip olabilirsiniz. Euromast Kulesi, Erasmus Köprüsü, Hayvanat Bahçesi Diergaarde Blijdorp, Beyaz Ev Witte Huis, Kapalı Spor Kompleksi Ahoy, Eski Liman Oude Haven, Kijk, Küp Ev Kubus, KPN Telecom Binası, Liman Waterstad, Arboretum Trompenburg park, Stadion Feyenoord stadyumu, Spido ile Rotterdam limanında tur, Delfhaven bölgesi ziyaretçiler tarafından görülmesi gereken diğer yerlerden bazılarıdır. Bu şehrin dokusunu hissetmek, farklı mimari yapılarını ve eşsiz güzelliklerini görmek için her mevsim rahatlıkla seyahat etme şansına sahipsiniz. Bu güzel liman şehri sizlere modern mimarileri ve sınırsız eğlence olanakları ile unutulmayacak bir tatil vaat etmektedir.

İstanbul – Rotterdam Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz