Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Podgorica

Süre :
Mesafe:

podgorica ucuz bilet

Karadağ’ın başkenti Podgorica’nın belediye sınırları 1,441 km²dir. Şehir nüfusu yaklaşık 150.000 civarındadır. Kırsal kesimde nüfusa dahil olduğunda bu sayı 185.000 çıkmaktadır. Yugoslavya döneminde, Titograd ismini kullanan Podgorica şehrinin nüfusu son yıllarda hızla artış göstermektedir. Karadağ’ın Sırbistan’dan ayrılması ile başkent sıfatındaki Podgorica nüfusunun daha da artacağı tahmin edilmektedir. Şehrin önemli noktaları arasında, İşkodra Gölü, Ostrog monastery, Tara River Canyon, Millennium Bridge, Ribnica, Mareza, Debeli, Namet, Sitnica gelmektedir. Karadağ’ın bu güzel şehrini görmek istiyorsanız, Podgorica uçak bileti imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Savaş sonrası şehirde sadece 18. yüz yıldan cami, saat kulesi ve birkaç tane ev kalmıştır. Podgorica şehri tarihini yaşatmak adına, anıtlar, üniversite, tiyatro, müze ve spor merkezleri kurmuştur. Şehirde görülmesi gereken doğal güzellikler içerisinde Moraca ve Cijneva kanyonları, Zeta ve Sitnica nehirleri, Skadar Gölü bulunmaktadır. Ayrıca şehre gelen turistler için genellikle önerilen, balonla şehrin panoramik görüntüsünün görülmesidir. Yukarıdan görülecek olan manzara insanı büyüleyecek niteliktedir. Podgorica en ucuz uçak bileti ile sizde bu eşsiz manzaranın keyfini yaşayabilirsiniz. Avrupa’nın en sıcak şehri olmasına rağmen, çevresi yeşilliklerle kaplı bir şehirdir. Akdeniz iklimi etkisi altında olan Podgorica, yazları sıcak ve nemli, kışları ise yağışlıdır. Türk Hava Yollarının Türkiye’den direk uçuşu bulunmaktadır, uçuş süresi yaklaşık olarak 1 saat 45 dakika sürmektedir. Yaz turizmi için uygun olan bölge, kış turizm için de kayak imkanı sunmaktadır.

Ege ve İtalyan mutfağının etkileri görülmektedir. Popeci a la Podgorica şehrin en bilinen yemeğidir. Şehirde gezilecek olan yerler arasında, Milenyum Köprüsü, Moskova Köprüsü, Kuş gözlem merkezleri, Slobode caddesi, Hercegovacka caddesi, Njegoseva caddesi bulunmaktadır. Fotoğraf çekmeyi seven ziyaretçiler için eşsiz manzaraların karelenebildiği bir şehirdir Podgorica. Özellikle Moskova yönetiminin hediyesi olan, Moskova Köprüsü eski şehri ve yeni şehri birleştirmesi ile meşhur bir simgedir. Podgorica gece hayatı ile de veren bir şehirdir. Solobeda caddesi şehrin merkezi olarak görülmekte ve her türlü alış veriş imkanını sunmaktadır. Hercegovacka caddesi üzerinde bulunan kafelerde dinlenmek ve Njegoseva caddesinde yer alan kitapçılardan, butiklerden alışveriş yapma şansına sahip olabilirsiniz. Yıl boyunca bu şehirde fuarlar ve festivaller düzenlenmektedir. Bu etkinlikler arasında Ex-Yu Film Festivali, Podgorica’s Ultra Marathon’u, Uluslararası Müzik festivali, Uluslararası Kitap Fuarı, Kültürel Yaz festivali, Uluslararası alternatif Tiyatro festivali en bilinenlerindendir. Preko Morace bölgesinde yer alan Vasington Boulevard alışveriş merkezi özellikle marka merakı olan ziyaretçilere hitap eden bir yerdir. Bu şehrin içerisinde yer alan dünyaca ünlü kuş gözlem alanları bulunmaktadır. Pancevo oko, Crni zar, Omerova gorica, Manastırska tapija, Grmozaur bilinen gözlem alanlarındandır.

Podgorica ucuz bilet aracılığı ile bu şehre gelebilir ve istediğiniz etkinliğe katılarak, tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Şehrin ucuz olması tatil açısından da alternatif olarak görülmesine neden olmaktadır. Özellikle alkollü içkiler ve sigara ülkemize nazaran yarı fiyata satılmaktadır. Yeme – içme ve ulaşım, oldukça uygundur. Diğer harcamaların yanında, konaklama ücretleri biraz pahalı kalmaktadır. Yaz dönemi tatil yapmayı ve sıcağı seven turistler ,Mayıs ve Eylül ayları arasında tatillerini burada geçirebilirler. Aksine tatilde kış sporu yapmak isteyen ve soğuğu tercih eden tatilciler ise Aralık – Mart ayları arasında kayak yapmak için bu şehri tercih edebilirler. Podgorica bölgesinde yer alan bahçeler, bağlar, dağlar, nehirler, göller insanı büyüleyecek güzellikteki eşsiz yerlerdendir. Bu alanlarda yürümek, fotoğraf çekmek ve huzurlu bir tatil geçirmek insana ayrı bir keyif vermektedir. Doğal alanlarda, muhteşem manzaralar içerisinde, uygun fiyatlara tatil yapmak denince ilk akla gelecek yerlerden biridir Podgorica şehri.

İstanbul – Podgorica Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz