Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

istanbul ljublana

Süre :
Mesafe:

Ljublana ucuz uçak bileti

Slovenya’nın başkenti Ljublana, eski ve yeni kent olarak iki bölgeden oluşmaktadır. Ülke için kültürel, bilimsel, politik ve ekonomik olarak merkezi yeridir. Alpler ve Akdeniz’in arasında, Save ve Ljubljanica nehirleri üzerine kurulu ve Slovenya’nın merkezinde yer alır.

Kültürel bakımından oldukça zengindir. Ortalama 150 kütüphanesi, 11 tiyatro, 15 tane müze ve 42 sanat galerisi bulunmaktadır. Nüfus son sayımlara göre 278.000’i geçkin olarak belirlenmiştir. Ucuz uçak bileti satın alarak bu şehri gezmenin fırsatını yakalayabilirsiniz.

İklim ve Hava Şartları

Bu şehirde yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve kuru geçer. Kış aylarında en düşük hava sıcaklığı -4 derece, yazın en yüksek hava sıcaklığı ise 27 derece civarlarındadır. En fazla yağış meydana gelen aylar Eylül ile Ekim aylarındadır. Ülkemizden bu küçük ve doğa harikası şehrine ucuz uçak biletiniz ile yol süreniz sadece 2 saat 20 dakikadır. Turisttik bakımından ziyaretinizi yapacağınız en güzel dönemler; Mayıs, Haziran, Temmuz ve Eylül aylarıdır.

Günlük Yaşam

Bu güzel ve küçük şehirde bisiklet kullanımı oldukça yaygındır. Gezilerinizde kiralayacak çeşitli bisiklet ve scooter şirketlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan Turist bilgi edinme yerine gidip bir adet doküman ve harita almak çok işinize yarayabilir. Bu bilgi merkezinden turistlere özel olarak tahsis edilen turist kartlardan alıp, müze ve toplu taşıma araçlarına ücret ödemeden binmeniz mümkündür. Kentte bulunan restoran ve barlar sayısı bakımından fazladır. Rock ve jazz barlar daha yaygın ve ünlüdür. Özellikle yaz mevsimlerinde nehir kenarında bulunan kafelerin akşam geç saatlere kadar servisleri açıktır. Kent mutfağında geleneksel olan içi et ve sebzeyle doldurulmuş bir tür mantı, mayalı hamurla hazırlanan ve içi cevizle doldurulan tatlısı ve kara buğdayla hazırlanan keşkek misali kendilerine özgü yemekleri bulunmaktadır.

Bu küçük ve sevimli şehrin sokaklarında rastlayacağınız lokantalarda da, Orta Avrupa ve İtalyan mutfağının çeşitli yemekleri sergilenmektedir. Şehirde bulunan büyük alışveriş merkezlerinden her şeyi tedarik etmek mümkündür. Pazarlarda satılan cam, antika, kristal ve yerli halkın kendi tasarımladıkları kıyafetler ilgi çekicidir. Tatilinizi bu güzel yerde planlıyorsanız ucuz uçak bileti bütçenize olumlu katkısını bu pazarlarda değerlendirebilir, ilginç ürünlerden hediyeler alabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

En baş ziyareti Slovenya’nın 1991 yılında Cumhuriyetini ilan ettiği Cumhuriyet meydanını gezmekle başlanabilir. Bu meydanın tam karşısında Slovenya Parlamentosu yer alır. Ljubljana Kalesi de gün içerisinde ki ziyaretçilere kapısı açıktır. Bir önemli kalede defalarca restore edilmesine rağmen, hala daha Rönesans’ın izlerini taşıyan Fuzine Kalesi görülmeye değerdir. Ayrıca; Eski şehir meydanı, Metelkova Bölgesi, Vodnik Meydanı, St. Nikolaja Katedrali, Tivoli Parkı, Ejderha Köprüsü, Üçlü Köprü, Sloven Ulusal Kütüphanesi, Zale Mezarlığı, Modern Sanat Müzesi, Ursulinka Kilisesi, Bled ve Bohinj Gölü önemli olarak görülmesi gereken yerlerdendir.

Şehirde her yıl tekrarlanan 14 Uluslararası Festival düzenlenir. Festivallerin dışında da düzenlenen 10.000’in üzerinde etkinlik vardır. Haziran ve Eylül ayları arasında neredeyse her gün farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapar. En önemli gerçekleşenler; 3temmuz ile 4eylül arasında Ljubljana Festivalleri olarak adlandırılır. Kampanyalı ekonomik ve ucuz uçak bileti sayesinde bu özel günlere katılabilirsiniz.

Ayrıca,

 • Mayıs: Drugba Godba Müzik Festivali
 • Haziran: Ljubljana Jazz, Klasik Müzik ve Performans Sanatları festivalleri
 • Ekim: Ljubljana Maratonu
 • Kasım: Ljubljana Uluslararası Film Festivali düzenlenmektedir.
 • İster festival zamanları, isterseniz de normal olarak ziyaret edebileceğiniz bu şehri, ucuz uçak bileti kampanyaları ile kolaylıkla ziyaret edebilir. Kent merkezinde bulunan pansiyon ve otellerinde konaklama imkanı bulabilirsiniz.

  İstanbul – Ljublana Uçuş Haritası

  Bir Yorum Yazın

  Şehir Rehberi

  Kampanyalar

  Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

  Adınız
  E-posta Adresiniz*

  Sosyal Medya'da Biz