Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Larnaka

Süre :
Mesafe:

larnaka en uygun uçak bileti

Larnaka, Kıbrıs’ın güneydoğusunda yer alan bir şehirdir. Kıbrıs Cumhuriyeti’nin ve aynı zamanda Larnaka Bölgesi’nin merkezi konumundadır. Larnaka, Kıbrıs’ın önemli turistik kenti olarak görülmektedir. Hala Sultan Tekkesi bu şehirde bulunmaktadır. Adanın en büyük havalimanı olan Larnaka Uluslararası Havalimanı bu şehirde yer almaktadır. Larnaka ucuz uçak bileti ile bu şehre gelerek Kıbrıs Rum kesimini gezme şansına sahip olabilirsiniz. Larnaka MÖ 14. yüzyılda Antik Yunanlılar tarafından kurulmuş ve bu şehre Kition adı verilmiştir. Bu tarihten beri şehirde yerleşim bulunmaktadır. Yıllar içerisinde çeşitli depremlerden zarar gören şehrin limanı Orta Çağ’da çamurla dolmuş ve şehrin güneyinde kalan, deniz kıyısına yerleşim yapılmıştır. Günümüzde ne yazık ki o dönemdeki liman ve kaleden izler kalmamıştır.

Güney Kıbrıs’ın en önemli turistik kenti olma özelliğine sahip olan Larnaka, aynı zamanda Uluslararası havaalanı ile de ön plana çıkmaktadır. Altı bin senelik bir geçmişe sahip olan Larnaka, 19 yüz yıl boyunca adanın limanı ve ticareti açısından en önemli merkezi olmuştur. Bu denli geçmişe sahip olan bir şehrin tarihini ve kültürünü görmek isteyen turistler, Larnaka en ucuz uçak bileti olanaklarından faydalanarak, uygun fiyatlara tatillerini geçirebilme şansına sahiptirler. Akdeniz iklimi etkisi altında olan şehrin yazları oldukça sıcak geçmekte, kış ayları ise çok soğuk olmamaktadır. Türkiye’den Larnaka şehrine direk uçma imkanı bulunmamaktadır. Türk Hava Yolları, Aegean Airlines gibi havayolları ile ancak Atina üzerinden uçulabilmektedir.

Larnaka havaalanından şehir merkezine otobüs ya da taksi ile varmak oldukça kolaydır. Yaz ayları çok sıcak olması nedeni ile Nisan ve Mayıs, Eylül ve Ekim ayları bu şehri gezmek ve denizden yararlanmak için en güzel zamanlardır. Balık bu şehrin en önemli besin kaynağıdır. Bu nedenle şehirde balık restoranları fazla sayıda göze çarpmaktadır. Fiyatlar biraz yüksek olsa da Larnaka mutfağında Yunan etkileri hissedilmekte ve özellikle mezeleri tadılmaya değer niteliktedir. İtalyan, Fransız, Hint mutfakları da bu şehirde tercih edilen lezzetler arasında yer almaktadır. St. Lazarus Kilisesi, Larnaka Tuz Gölü, Bizans Müzesi, Büyük Camii, Hala Sultan Tekkesi, Pierides Arkeoloji Müzesi, Ayia Napa Bölgesi, Kapparis, Protoras’da yer alan Fig Tree Bay, Doğal Tarih Müzesi, Larnaka Kalesi bu şehirde gezilecek yerler arasında bulunmaktadır.

Yaz mevsiminin çok sıcak olması ve Larnaka’nın deniz şehri olmasından dolayı yaz sezonu genellikle plajlarda vakit geçirilmekte ve su sporları ile ağırlıklı olarak uğraşılmaktadır. Kapparis, Protoras’da yer alan Fig Tree Bay plajları görülmeye değer güzellikte yerlerdir. Dalışa meraklı olan ziyaretçilerin tercih edecekleri bir bölgedir. Tarihe meraklı olan tatilciler için bu bölgede gezilecek ve keşfedilecek oldukça fazla alan bulunmaktadır. Kasım ve Mart aylarında, Larnaka tuz gölü üzerinde pembe Flamingoları seyretmekte ayrı bir keyif vermektedir. Küçük bir şehir olması nedeni ile şehrin iç kısımlarını yürüyerek gezme ve şehri keşfetme şansına da sahipsiniz. Bu küçük ama şirin şehri gezmek için Larnaka ucuz bilet alarak, tatilin tadını burada çıkarabilirsiniz. Ayia Napa Bölgesi ise gece hayatına düşkün olan ve eğlenmeyi isteyen tatilciler için güzel bir alternatif sunmaktadır. Gece hayatının kalbi bu bölgede atmaktadır.

El ürünleri ve gümüş ürünler Larnaka’da çok meşhur olup, hediyelik alınmak istendiğinde buralardan faydalanılmaktadır. Satış alanları genel olarak Ermes- Ermou Street adı verilen caddede yer almaktadır. Nisan ayında geleneksel olarak düzenlenen Larnaka Klasik Müzik Festivali, Mayıs ayında Cyprus Seniors Cup, Kasım’da Larnaka Amateurs Artistic Creation, yaz aylarında Yaz Festivali, kış aylarında ise European Culturel Winter Festivali ile yıl boyu etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

İstanbul – Larnaka Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz