Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Kiev

Süre :
Mesafe:

kiev en ucuz bilet

Dinyeper Nehri’nin üzerinde Ukrayna’nın en büyük şehri ve başkenti Kiev’dir.  Bulunduğu konum nedeni ile de Doğu Avrupa’da bulunan en önemli kentlerdendir. Kavimler göçü esnasında Kyiv Kardeşler Karadeniz’in kuzeyinden göç edip, bu topraklara 484 senesinde gerçekleşmiştir.

Kyiv Kardeşlerin kurucusu olduğu Kiev’in ismi de bu sebepten dolayı gelmektedir. Nüfusu ortalama iki milyon yedi yüz olarak belirlenmiştir. Ukrayna’nın ekonomik, siyasi ve kültürel merkezi olarak kabul edilir. Ayrıca Avrupa’nın da endüstri ve ileri teknoloji bakımından en önemli yeri olarak kabul edilir.

İklim ve Hava Şartları

Kiev’de karasal iklim hakimdir. Kışları soğuk ve karlı, yazları sıcak ve nemli geçmektedir. Kışın en düşük hava sıcaklığı eksi bir, yazın ise en yüksek hava sıcaklığı yirmi sekiz olarak ölçülür.   Yılın her ayı farklı bir güzelliği olan Kiev’de kışları, donan göl üzerinde neredeyse herkes buz pateni kullanır. İlkbaharda yeşilliğin ön plana çıkması ile botanik bahçelerinin görselliği karşısında insanı büyülemektedir. Ülke içerisinde en güzel dönemin yaz ayları olduğunu da görebilirsiniz.  Uçuş süresinin yaklaşık iki saat sürdüğü bu şehire Kiev ucuz uçak bileti ile gitmenin fırsatını yakalayabilirsiniz. Tatillerinizi bu güzel kentin havası ile süslemek ve üstelik en ucuz bilet kampanyaları sayesinde bütçenizi korumak mümkündür.

Gezilecek Yerler

11 yüzyılın ortalarına doğru kurulmuş olan Pechersk Lavra Manastırı, Sovyet Sosyolist Cumhuriyetler Birliği içinde en büyük manastırlardan birisidir. 27 hektar üzerine kurulmuş bu yerin içerisinde, 18 adet kurulmuş klişeden oluşmuştur. Kiliselerin 12 tanesi yerin üzerindeyken, 6 tanesi yer altında bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü de mağaralar manastırı olarak adından söz ettirir. Şehir de buluna en önemli cadde de, Khreschatyk caddesidir. Caddenin içinde  çok fazla restoran, alışveriş merkezi, kafe, gece kulübü bulunmaktadır. Uzunluğu 1100 metre olan bu yer, hafta sonları ya da özel günlerde trafiğe kapatılır. Caddenin sonuna gelindiği zaman Turuncu Devrimin gerçekleştiği Özgürlük Meydanı ile karşılaşılır. St. Sophia Ketadrali  şehrin en eski kilisesidir. Mimarisi, altı kubbeleri, çan kulelerinin heybeti ile oldukça dikkat çekici ve görülmeye değer yerlerin başında gelir. Çernobil müzesi, konumu ve önemi bakımından ziyaret edilecek yerlerden biridir.  Felaketin gözler önüne serildiği ve yaşananlarla alakalı birçok şeyin sergilendiği yeri görmek gereklidir. Ayrıca; Yahudi Mahallesi, Kyiv Kardeşler Anıtı, Eski Nehir Limanı, Altın Kapı, Podol Semti, Devlet Botanik Bahçesi, Hayvanat Bahçesi, Ukrayna Tarihi Müzesi, Podol Semti, Aziz Mikail Manastırı, Ulusal Sanat Müzesi, St. Andrew’s Kilisesi ve daha birçok yeri görme imkanını kendinize tanıyabilirsiniz. En ucuz bilet fiyatları araştırıp, fiyat karşılaştırmaları yapabilir ya da erken rezervasyon sayesinde en ucuz uçak bileti sahibi olabilirsiniz. Bu güzel yerleri doya doya gezmek için yol masraflarınızdan feragat edip ucuz uçak bileti kolaylığını hiç zorlanmadan sağlayabilirsiniz.

Ulaşım

Bu şehre özgü hediyelik eşyaları bulabildiğiniz birçok alışveriş merkezine ulaşmanız kolaydır. Alışverişe çıktığınızda ilk yer altı alışveriş merkezi olan Globus’a uğramayı da ihmal etmeyin. Şehirde ulaşım bakımından sıkıntı çekilmemektedir. Şehrin içinde bulunan taksiler oldukça ucuzdur. Resmi taksilere nazaran, normal araçlarda taksicilik yapabilme yetkisine sahiptir. Turist olunması ile taksi ödemelerinde biraz dikkatli davranmak da yarar vardır. Kiev’de toplu taşıma araçlarının içinde bulunan metro, dünyanın en büyük metrosudur. Ayrıca tramvay ve troleybüsleri de tercih edebilirsiniz.Ülkemiz ile Kiev arası iki saat süren uçuş yolculuğunuzu uygun ve fırsat dolu kampanyalardan yararlanarak ucuz uçak bileti alma şansını yakalayabilirsiniz.

İstanbul – Kiev Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz