Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Kayseri

Süre :
Mesafe:

kayseri ucuz bilet

Özellikle dağlarıyla büyüleyici etki yaratan ilimiz Kayseri, İç Anadolu bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Nüfus bakımından bakıldığında 7. Büyük kentimiz olan kayseri sanayi anlamında gelişmiş bir şehrimizdir. Dağlarıyla meşhur olan bu ilimizde dağ havası almak, serin bir tatil geçirmek, kayak yapmak gibi birçok şey istiyorsanız eğer tam da yerindesiniz. Şehir merkezine yakınlığıyla ve dünyaca ünlü toz karıyla bilinen Erciyes dağı şehrimizin güney kısmında bulunmaktadır. Burada uygun zamanlar kayak yapma imkânı vardır.

Erciyes Dağı en güzel kayak pistine sahip olan bölgelerimizden biridir. Erciyes dağı kış sporları bakımından oldukça zengin güzelliklere sahiptir. Ayrıca sadece bununla sınırlı kalmayıp yazın da Kayseri’ye gitmeyi planlarsanız eğer bunaltıcı havaya maruz kalmamak adına tatilinizi yaylada geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Sizde tüm bu güzelliklerle iç içe olmak istiyorsanız İstanbul Kayseri ucuz uçak bileti kampanyalarından yararlanarak şimdiden biletlerinizi rezerve yapabilir hem bütçenize katkı sağlar hem de tatilinizin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Kayseri’ye gittiniz ve tarihi yerleri mi merak ediyorsunuz o zaman Kayseri’yi gezmeye müzelerden başlayabilirsiniz. Kayseri Arkeoloji Müzesi, Atatürk Evi, Güpgüpoğlu Konağı, Etnografya Müzesi, Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi, Ahi Evran Sanatkârlar Müzesi, Kadir Has Kent ve Mimar Sinan Müzesi, Kayseri Kalesi Arkeoloji Müzesi Kayseri ilimizde yer alan müzelerdir. Kayseri’ye gittiğinizde öncelikli olarak gezilmeye ve görülmeye değer yerler olan bu müzelerin en azından birkaçını görmenizi tavsiye ederiz. Bunların dışında Kıranardı Kent Ormanı Kayseri’de mutlaka görülmesi gereken bir ormandır.

Kayseri’ye 10 dakika uzaklıkta olan bu ormanda yürüyüş alanı, spor yapma alanı ve restoranlar bulunmaktadır. Ayrıca Kayseri’den dönmeden önce Kapuzbaşı Şelalelerini görmenizi mutlaka öneririz. Sultansazlığı da Kayseri’ye gidildiğinde görülmesi gereken yerlerden biridir. Sultansazlığı dünyanın sayılı kuş yurtları arasında yer almaktadır. Ayrıca en önemli sulak alanlardandır. Bünyesinde oldukça fazla çeşit kuş bulunduran bu yeri mutlaka görmenizi öneririz. Sadece bunlarla sınırlı kalmayıp Kayseri’de sayıları oldukça fazla olan alışveriş merkezleri, çarşılar, tiyatro ve sinema mekânları da bulunmaktadır.

Sizde bu farklı yerleri görmeyi istiyorsanız hemen şimdi Kayseri uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanıp birkaç saat sonra Kayseri’de olup tüm bu yerleri gezmeye başlayabilirsiniz.

Ayrıca Kayseri ilimiz sağlık açısından da oldukça gelişmiş olan illerimiz içinde yer almaktadır. Kayseri’ye gittiğinizde nerede kalacağınızı hiç düşünmenize gerek yok. Kayseri ilimiz son zamanlar otelcilik anlamında büyük gelişmeler göstermiştir. Oldukça fazla sayıda oteli içinde barındıran ilimizde hem de her bütçeye uygun oteller bulunmaktadır.

Kayseri ilimiz adını en çok Kayseri mantısıyla duyurmuştur. Mantı Türkiye’nin neredeyse her ili tarafından bilinen ve sevilen bir yemektir. Özellikle mantısıyla meşhur olan bu şehrimizi gezmeye gittiğinizde mutlaka yöresel tatlardan biri olan mantıyı yemenizi tavsiye ederiz. Pastırma, sucuk, sucuk içi, Çemende Kayseri’ye has olan tatlarımızdan bazılarıdır. Kayseri’nin değişik tatlarından biri olan kabak çiçeği dolması da oldukça lezzetli ve mutlaka tadılması gereken yöresel bir tattır. Kayseri adını içli köftesiyle de duyurmuştur. İçli köfte neredeyse her ilimizde farklı tariflerle yapılmakta ve oldukça beğenilmektedir. Kayseri’ye has olan bu yöresel lezzeti yöresinde yemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Kayseri’de sarımsak ve baharat oldukça fazla kullanılmaktadır. Tüm bu yemeklerin üstüne tatlı yemeden olmaz diyoruz ve Kayseri’nin meşhur tatlılarından olan Nevzine tatlısını mutlaka tatmanızı öneriyoruz. Sizde tüm bu yöresel tatları tatmak istiyorsanız İstanbul Kayseri ucuz bilet kampanyalarından yararlanıp Kayseri’ye gidebilir ve hemen tatmaya başlayabilirsiniz.

İstanbul’dan Sabiha Gökçen Havalimanı ve Atatürk Havalimanında Kayseri Havalimanına iniş imkânı bulabilirsiniz. Kayseri Havalimanı Kayseri şehrinin Kocasinan ilçesinde yer almaktadır. Ayrıca iniş sonrası yolcularına ulaşım hizmeti de sağlamaktadır.

İstanbul – Kayseri Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz