Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Kahramanmaraş

Süre :
Mesafe:

kahramanmaraş uçak bileti

Akdeniz Bölgesi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri arasında yer alır. Ceyhan Nehri ilin önemli akarsuyudur. Kahramanmaraş ucuz bilet ile sizler güzel kentin doğasına ve tarihi güzelliklerine hayran kalacaksınız. Tarım, ormancılık ve hayvancılık yörede sıklıkla yapılır. Hititler dönemine kadar uzanan bir geçmişi bulunur.

Dövme dondurması büyük beğeni kazanarak yurt dışında da beğenilerek yenmeye başlamıştır. Doğal güzellikleri, içmeceleri ve tarihi yerleri ile Kahramanmaraş her zaman ilgi çeken bir yer olmuştur. Mağara turizmini sevenler için Kahramanmaraş’ı gezmelerini tavsiye ederiz. Yaylaları, mağarası ve gölleri ile sizleri güzel bir cennet şehrine davet ediyoruz. Ağaç oymacılığı yaygındır. Dövülerek işlenmiş bakır ve sim ürünleri yörede sıkça kullanılır. Yemeni adı verilen farklı bir deriden yapılan ayakkabılar yöreye özgüdür. Tarhanası, kırmızıbiberi ve fıstık ezmesi yörenin özel tatlarıdır. Kahramanmaraş’ın özel bakır işlemecisi de mevcuttur.

Gezilecek Yerler

Tarihi Kapalı Çarşı ile şehir merkezinin güzelliklerini ve alışveriş yerlerini keşfe çıkabilirsiniz. En ucuz uçak bileti ile sizler Kahramanmaraş’ın güzelliklerini keşfe hazır olmalısınız. Kapalıçarşı özellikle şehrin güzelliklerini ve tarihini sizlere yansıtacaktır. Kahramanmaraş Müzesi ile şehrin tarihi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tarihi mekânlara Kahramanmaraş’ta sık olarak rastlarsınız. Elbistan Ulu Cami, Hurman Kalesi Taş Medrese, Ceyhan Köprüsü özellikle görmenizi istediğimiz yerler arasında sayılır. Tarihi güzellikleri ile beraber doğal güzellikleri de Kahramanmaraş’ta sık bulacaksınız. Kapı çam Tabiat Parkı, kumaşır Gölü, Yavşan Yaylası Tabiat Parkı, Tekir Yeşil göz Mesire yerleri diğer gezilecek yerleri arasındadır. Fırnız mesire yeri, Başkonuş Yaylası, Çokran Şelalesi ile Kazma Dağları görülmesi gerekli yerler arasındadır.

Kahramanmaraş özellikle mağara turizmi açısından da yaygınlık gösterir. Direkli Mağara, Döngel Mağarası, Gümüşkaya Mağarası, Savruk ve Eshab-ı Keyf mağaraları sizleri cezbedecek yerler arasındadır. İçmeceleri ile meşhur olan Kahramanmaraş’ta Ekinözü içmeceleri, Büyük Kızılcık İçmeceleri doğal güzellikleri arasında yer alır. Atlı doğa yürüyüşleri, Yaylalarda pikniklere elverişli bir kenttir. Sır ve Menzelet baraj gölleri özellikle olta balıkçılığına uygundur. Doğa yürüyüşü yapmak istiyorsanız özellikle Türkmenler – Hacınınoğlu, Kahramanmaraş – Başkonuş Yaylası ve Engizek Zirvesi uygundur. Binboğa Dağları at ile doğa keyfi yaşamak isteyenlere harika mekânlardır. Kuş gözlem alanı ile farklı kuşları gözlemleyebilirsiniz. Türkiye’nin önemli gezilecek illerinden olup; tarihi, doğası, kendine özgü yemek çeşitleri ile her zaman farklı olduğunu hissettiren şehirlerarasında yer alır. Büyüleyici güzelliklere en uygun kampanyalarla gitmek için sizler de fırsatlardan yararlanmalısınız.

Ulaşım

Kahramanmaraş’ın güzel yerlerini görmek istiyorsanız sizler de ucuz bilet alarak harika kenti keşfe çıkabilirsiniz. Kahramanmaraş havalimanı şehre mesafesi 5 kilometredir. Şehirle yakın havaalanları ise; Gaziantep havaalanı (80km), Halep havaalanı (152km),Adıyaman havaalanı (135km),Malatya havaalanı (141km) olarak vardır. Ulaşım karadan ve demiryolları ağları ile de rahattır. Sizler de bu güzel şehri yakından tanımak istiyorsanız biletlerinizi erkenden ayırtarak kampanyalı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

İstanbul – Kahramanmaraş Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz