Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Graz

Süre :
Mesafe:

graz en uygun bilet

Avusturya’nın en büyük ikinci şehri olan Graz 300 bin kişilik bir nüfusa sahiptir. Şehirde birçok tarihi ve turistik alanın bulunması nedeniyle Graz şehri Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası listesine girmiştir.

Şehir bu özelliği sayesinde dünyanın dikkatini sürekli olarak çekmekte ve yoğun turist ziyaretlerine neden olmaktadır. Dünyanın her yerinden binlerce kişi Graz şehrinin tarihi yapısını görmek ve güzelliklerini yerinde yaşamak için şehre ziyarette bulunmaktadır. Şehir bulunduğu coğrafik yapı gereği karasal iklim hüküm sürmektedir. Özellikle kış ayları çok soğuk geçmekte yoğun kar yağışı ve tipi olayları görünmektedir. Bu şehre yapacağınız ziyaret için Graz uçak bileti alarak Viyana’ya uçabilir oradan da Graz’a geçebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Graz şehrinin birçok yapısı İtalyan mimarlar tarafından yapıldığı için şehirde bir İtalya görüntüsü göze çarpmaktadır. Şehir bu özelliği ile diğer Avrupa şehirlerinden ayrılmaktadır. Yapısındaki karmaşa ve sokaklarının labirent gibi olması gelen ziyaretçilere dolaşırken sürprizler sunmaktadır. Kaybolduğunuzu hissettiğiniz bir anda kendinizi bambaşka bir güzelliğin içerisinde bulmanız mümkündür. Graz’ın farklı yapısı birçok ziyaretçinin şehri gelmesine neden olmaktadır. Graz şehrine gelindiğinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken tarihi caddeler yer almaktadır. Glockenspiel, Landhaus Courtyard, Opera Binası, Şehir Parkı, Semt Pazarları, Schloss Eggenberg, şehrin gezilebilecek bazı noktalarıdır. Özellikle her gün 11.00 – 15.00 ve 18.00 saatlerinde kilisenin çanının iki kukla tarafından çalınıyor olması mutlaka görünmesi gereken şeyler arasında yer almaktadır. Avusturya’nın en büyük ikinci opera binası olan Graz opera binası da şehirde yer almaktadır. Bu bina mutlaka ziyaret edilmesi ve zamanınız olması durumunda da bir opera dinletisine katılmanız gereken yerlerdendir. Ayrıca ülkemizde olduğu gibi Graz şehrinin farklı noktalarında kurulan semt pazarları şehrin farklı kültürel yapısını görmek için iyi bir fırsattır. Bu pazarlarda şehirde üretilen tamamen organik ürünler bulunabileceği gibi kurulmuş olduğu noktaya göre yerel restoranlar da Graz şehrinin yerel lezzetlerinin tadılması için olanaklar sunmaktadırlar. Graz coğrafik yapı olarak düz bir ova üzerine kurulmuştur ve şehrin tam ortasında bir tepe yer almaktadır. Şehir ilk kurulduğu yıllarda korunma ve gözetleme amacıyla tepeye kale yapıldığı için kale tepesi olarak adlandırılmaktadır. Bu tepeye çıkarak şehrin tüm güzelliklerinin görülmesi mümkündür. Tepe üzerinde yer alan cafelerde oturup şehrin eşsiz manzarası eşliğinde bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Aynı zamanda bu cafeler de hangi şehrin hangi yönde olduğu ve ne kadar mesafede olduğunu öğrenilirsiniz. Bu güzel tarihi şehri gezmek için Graz ucuz uçak bileti alıp ilk fırsatta buraya gitmelisiniz.

Alışveriş ve Eğlence

Graz şehrinde 6 adet üniversite olması nedeniyle öğrenci sayısı oldukça yüksektir. Öğrenci sayısı yüksek olması şehirdeki gece hayatının çok hareketli olmasına neden olmuştur. Farklı kültürlerden farklı tipte kişilerin okul amacıyla Graz da bulunmaları ve farklı eğlence talepleri nedeniyle buradaki işletmecilerin talepleri karşılayabilmek için consept partiler yapmaya başlamışlardır. Bu partilerde gelen ziyaretçilerin de gece hayatındaki farklılığı yaşamalarını sağlamıştır. Graz Avusturya da yasaklar şehri olarak da bilinir. Gece sokakta alkol alınmaması sokaklarda izinsiz müzik çalınmaması gibi yasaklarda Graz gece hayatının renklenmesini sağlamıştır. Graz en ucuz uçak bileti alıp bu şehrin farklı eğlence anlayışını yerinde tecrübe etmenizi tavsiye ederiz. Graz şehrinde Houptplatz, Herrengasse, Schmiedgasse Franziskanervietel ve Sporgasse alışveriş denince ilk akla gelen alışveriş noktalarıdır. Özellikle Sporgasse de yer alan küçük butikler gelen ziyaretçilere farklı sürprizler sunmaktadır. Yöresel farklı şeyler almak isteyenler ve şehrin tarihi dokusu içerisinde alışveriş yapmak isteyenlerin ilk tercih ettikleri noktadır denilebilir.

Ulaşım

Graz hava alanı olmaması nedeniyle ulaşımda sıkıntılar olmaktadır. Şehre en yakın hava alanı 72 km uzaklıktaki Linz hava alanıdır. Viyana havaalanı da şehre 106 km uzaklıkta bulunmaktadır. Linz şehrinden ya da Viyana dan Graza gelebilmek için tren veya otobüs seçenekleri düşünülmelidir. Direkt olarak Graz online uçak bileti alıp bu şehre gitmek mümkün değildir. Fakat Graz ucuz uçak bileti alıp Linz ya da Viyana’ya gidip oradan da Graza geçebilirsiniz. Şehri yürüyerek gezebilirsiniz ya da günlük ticketler alarak tüm gün tramvay ve otobüslere kullanarak ta ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Graz şehrine yapacağınız gezi için www.ucuzbilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul – Graz Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz