Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Frankfurt

Süre :
Mesafe:

frankfurt uygun bilet

Main nehri kıyısında bulunan Frankfurt şehri, 690.000’den fazla nüfusuyla Almanya’nın, Berlin, Hamburg, Köln ve Münih’ten sonra beşinci büyük şehridir. Ortaçağ zamanlardın itibaren Frankfurt şehri, Almanya’nın en önemli kent merkezlerinden biridir. Birçok uçak firmasından, yılın çeşitli zamanlarında Frankfurt uçak bileti bulma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Frankfurt şehri, sadece Almanya’nın değil, Avrupa’da da önemli bir finans, hizmet ve fuar merkezi haline gelmiş bir yerdir. Alpha World Citiesadı alan tek Alman büyükşehridir. Frankfurt, Avrupa Merkez Bankası, Almanya Merkez Bankası, Frankfurt Borsası gibi önemli alanlara ev sahipliği yaptığı gibiFuar merkezleriyle de adını duyurmuş ve birçok etkinliklerin gerçekleştirilmesine katkı sağlamış bir şehirdir.

Gezilecek Yerler

Konumu nedeni ile Frankfurt Havaalanı’na, Merkez Gar’ına, yakın ancak kesişim noktası olması sebebi ile de dünya çapında en yoğun otoyol ağına sahip bir şehirdir. Avrupa genelinde bakıldığında en önemli trafik düğüm noktaları içerisinde Frankfurt’u da görmekteyiz. Avrupa ülkeleri içerisinde yer alan birçok şehire uygun fiyatlı uçma şansı olduğu gibi Frankfurt en ucuz uçak bileti alma imkanı da bulunmaktadır. Satın alma gücü imkanlarına bakıldığı zaman Avrupa standartlarında en zengin kent olarak görülmekte olan Frankfurt, 2008 yılı Mercer yaşam standartları yönünden Dünya’nın en yaşanabilir kentleri arasında 7. Sırada yerini almış bir şehirdir. Almanya’nın en yoğun iş bölgesi olarak da gösterilmektedir. Ulaşım açısından da adından sıklıkla söz ettiren şehir, hızlı tren, metro ve omnibüs gibi mükemmel bir ulaşım ağına sahiptir. Avrupa’nın en büyük havaalanlarından biri Frankfurt içerisinde yer almaktadır. Yılda milyonlarca yolcunun uğrak yeri olan Frankfurt şehri, aynı zamanda,  2002 yılında bitirilen ICE hızlı tren hattı ile Almanya’nın iki ekonomi merkezi olarak kabul edilen Frankfurt ve Köln arasındaki mesafeyi de kısaltmaktadır.

Frankfurt’a seyahat etmek isteyen yolcuların, rahatlıkla internet ortamından, birçok farklı havayolu şirketinden temin edebilecekleri, Frankfurt online uçak bileti satın alma imkanı ile ucuz ve konforlu bir yolculuk yapma şansına sahip olabilmektedirler. Dünyaca ünlü kitap fuarları, otomobil fuarları bu şehirde düzenlenmekte ve adını sıklıkla duyurmaktadır. Frankfurt denilince ilk akla gelen bir fuar şehri olmasıdır. Bu ünü hak eden ve layığı ile taşıyan bir şehirdir Frankfurt. Ancak Frankfurt’u ilginç kılan en önemli özelliği küçük bir şehir olmasına rağmen, Almanya’nın en büyük finans merkezi olarak anılmasıdır. Frankfurt bu özelliklerinin yanında tarihi, müzeleri, mimarisi ile de insanları kendi içine çeken ve herkesi büyüleyen bir güce sahiptir.İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük çaplı hasar gören şehir, tarihi yapılarının yanında, şehir merkezinin hemen yanı başında yükselen gökdelenleri de zıtlık oluşturan bir mimariye sahiptir. Ortaçağ’dan kalan yapıların yanından yer alan gökdelenler ve arandan geçen nehrin yarattığı zıtlıklar, fotoğraf sanatçıları için benzersiz fotoğraf kareleri sunmaktadır. Frankfurt Almanya’nın beşinci büyükşehri olmasına rağmen, bir metropolden beklenecek bütün özelliklere sahiptir. Bu özelliği ile de heyecan verici ve davetkâr bir yapıya sahiptir. Bu şehre noel zamanı gezmeye geliyorsanız eğer mutlaka eski şehir meydanındaki Noel Pazarı’nı  görmeniz önerilmektedir. Almanların “Glühwein” dedikleri sıcak şarabı ile birlikte, “brezel” denilen, simit benzeri çöreklerden yenilmeden geriye dönülmemelidir. Noel Pazarı’nı dolaşırken herkes gibi  sizler de kendinizi bir masal dünyasında gibi görecek ve şehrin tadını çıkarma imkanına sahip olacaksınız. Yaz aylarında bu şehirde bulunuyorsanız eğer, şehrin tadını çıkarmanın en iyi yollarından biri de Main nehri kıyısında yürümektir.

İstanbul – Frankfurt Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz