• Bilet Ara
  Ucuz bilet!
 • Rezervasyon
  Uçuşu tamamla
 • Yetişkin

 • Çocuk 2-12 Yaş

 • Bebek 0-2 Yaş

 • Yaşlı 65+ Yaş

 • Öğrenci

 • Asker

 • Toplamda maksimum 7 Kişi seçilebilmektedir.
KAPAT

İstanbul – Floransa

Floransa şehri İtalya ülkesinin en gözde şehirleri arasında yer almaktadır. Ayrıca Kuzey İtalya’nın Toksana bölgesinde de başkentlik unvanını taşıyan Floransa il merkezi konumundadır. Amo nehri çevresinde kurulan bu şehir daha önceki dönemlerde kısa bir süreli olarak İtalya Krallığına da başkentlik yapmıştır. Kültür ve mimarisi ile de oldukça büyüleyici olan bu şehir tam bir turizm kentidir. […]

florence uçak bileti

Floransa şehri İtalya ülkesinin en gözde şehirleri arasında yer almaktadır. Ayrıca Kuzey İtalya’nın Toksana bölgesinde de başkentlik unvanını taşıyan Floransa il merkezi konumundadır. Amo nehri çevresinde kurulan bu şehir daha önceki dönemlerde kısa bir süreli olarak İtalya Krallığına da başkentlik yapmıştır. Kültür ve mimarisi ile de oldukça büyüleyici olan bu şehir tam bir turizm kentidir. Ayrıca Floransa şehri en önemli ticari merkezler arasında da yer almaktadır. Her anlamda oldukça gelişmiş bir şehir olan Floransa şehrine seyahat etmeyi düşünüyorsanız online uçak bilet kampanyalarından yararlanarak seyahatlerinizi daha uygun fiyatlarla yapabilir, bu görkemli ve oldukça gelişmiş olan turizm kentini oldukça uygun bir bütçeyle keşfetme fırsatını elde edebilirsiniz.

Floransa’ya gittiğinizde nerede kalacağınız konusunda soru işaretleriniz mi var? Bu konu hakkında sizler için birkaç bilgi vererek aydınlatmaya çalışacağınız. İtalya’nın gözde şehirlerinden biri olan Floransa’da istediğiniz bütçeye uygun otel bulabilirsiniz. Turizm anlamında oldukça gelişen bu şehirde oldukça kaliteli ve oldukça uygun fiyatlara birçok otel bulunmaktadır. Sizde Floransa en ucuz uçak bileti kampanyalarından yararlanarak hem biletinizi oldukça uygun bir bütçeyle alma şansını elde edebilirsiniz, hem de Floransa tatiliniz süresinde bütçenizi koruma fırsatını elde edebilirsiniz.

Yemek kültürü açısından da oldukça gelişen Floransa’da birbirinden lezzetli yöresel lezzetler tatma fırsatı bulabilirsiniz. Sebzeler, et çeşitleri, zeytinyağı, ekmek ve peynir bu şehirde en yoğun kullanılan yemek malzemeleridir. Birbirinden lezzetli çorbalarla öğlen veya akşam yemeğinizin başlangıcını yapabilirsiniz. Peki, bu çorbaların ne olduğunu merak ediyor musunuz? Zuppa di cipolle çorbası yani soğan çorbası peynir ve ekmek ile birlikte sunumu yapılan oldukça lezzetli ve tadılması gereken bir yöresel tattır. Pappa al pomodoro yani domates ve ekmek çorbası, Ribollita sebze çorbası ve et suyu olarak bilinen Brodo oldukça lezzetli çorbalar olup bu yöresel lezzetleri sizlerin de tatmasını öneririz. Bunların dışında Floransa’nın oldukça beğenilen ve tercih edilen tatlarından biri olan Affettati Misti yani dilimlenmiş soğuk et akşam yemeği için tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri olabilir. Tonno e fagioli ise ton balıklı salata olup oldukça lezzetli ve tadılması gereken bir lezzettir.

Tatlı bakımından da oldukça lezzetli tatları bünyesinde barındıran Floransa’da genellikle çikolata ağırlıklı tatlılar yapılmaktadır. Sizde tüm bu yöresel tatları tatmak istiyorsanız hemen şimdi Floransa uçak bileti kampanyalarından yararlanarak biletinizi önceden rezerve işlemi yaptırabilir ya da satın alabilir oldukça uygun bir bütçeyle seyahat etme fırsatı bulabilirsiniz.

The Basilica of San Miniato al Monte Floransa’nın gözde mekanlarından biri olup gezilmesi gereken yerlerde önereceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Binası ile de oldukça görkemli olan bu mekanda yürüyüş yapma fırsatı elde edebilirsiniz. Ayrıca Floransa’ya tepeden bakma fırsatını elde ederek mükemmel bir manzara seyretme şansını da elde edebilirsiniz. Piazza del Duomo oldukça ilgi gören yerlerden biri olmakla birlikte sakin ve huzurlu vakit geçirme fırsatı bulabileceğiniz bir yerdir. Ayrıca bu çevrede olan kafe gibi yerlerde vakit geçirerek bu ihtişamlı manzarayı seyretme fırsatını da yakalayabilirsiniz. Oldukça tarihi bir yapıya sahip olan Museo di San Marco ise mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer almakta olup oldukça sevimli ve sakin bir yerdir. Sizde burada arzu ederseniz huzurlu vakitler geçirebilir, sevdiklerinizle birlikte sohbet etme fırsatı bulabilirsiniz. Tüm bu yerleri görmek istiyorsanız Floransa en uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanarak oldukça uygun fiyatlarla seyahat etme fırsatı bulabilirsiniz.

İstanbul – Floransa Uçuş Haritası

 • Yorumlar
  Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti