Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Erzurum

Süre :
Mesafe:

istanbul erzurum ucuz uçak bileti

Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Erzurum aynı zaman da doğu Anadolu bölgesinin en büyük şehridir. Bu kadar eski bir yerleşim yerine gittiğinizde tarihi hissetmemeniz imkânsız olacaktır. Erzurum’a gittiğinizde tarihi yapıları mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tarihin dokusunu ruhunuzda hissedebileceğiniz bir tatil geçirmek istiyorsanız Erzurum çok iyi bir tercih olacaktır.

Erzurum deyince akla ilk gelen şey Palandöken Dağı’dır. Palandöken Türkiye’nin en uzun kar pistine sahip olduğundan Türkiye’nin en gözde kayak merkezidir. Palandöken Dağı’nın en yüksek noktası Büyükejder tepesidir. Bu tepede çeşitli işletmeler vardır. Kış mevsiminde işten bunaldıysanız, çocuklarınız sömestr tatiline girdiyse hem kendiniz hem de çocuklarınız için muhteşem bir tatil yapabilirsiniz. Özellikle kış döneminde pek çok kampanyayla İstanbul Erzurum ucuz uçak bileti bulmanız da kolay olacağından bu tatili yaparak kendinizi stresten ve şehir gürültüsünden uzaklaştırabilirsiniz.

Palandöken Dağı şehir merkezine oldukça yakın, ulaşılması zor olmayan bir dağdır. Erzurum merkezde konaklayıp gündüzleri rahatça Palandöken Dağı’na giderek istediğiniz kadar kayak yapabilirsiniz. Kış sporlarını seviyorsanız sizin için adeta bir cennettir. Bu dağa bir kez gittiğiniz de mutlaka bir daha ki kış da gitmek isteyeceksiniz. Bunun için şimdiden erken rezervasyonla uçak bileti alırsanız iyi ederseniz.

Erzurum camiler ve medreseler şehri olarak bilinir. Erzurum da tarihten kalma pek çok cami ve medreseler vardır. Erzurum uçak bileti bulursanız hiç kaçırmadan alın ve bu tarihi şehri mutlaka ziyaret edebilirsiniz. Erzurum’a gittiğinizde Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Ulu Camii, Caferiye Camii, Ayazpaşa Camii, Gürcükapı camii, Gürcü Mehmet Camii, Kasımpaşa Camii ve Pervizoğlu Camii’ni mutlaka ziyaret edebilirsiniz. Bu camiler Selçuklular, İlhanlılar ve Osmanlı döneminde yapılmışlardır. Özellikle tarihi yerleri gezmeyi ve görmeyi seven kişiler için bilet bulunduğunda mutlaka gidip görülmesi gereken bir şehirdir. Erzurum’a giderseniz mutlaka uğramanız gereken bir diğer yerde Saat Kulesi’dir. Şehrin panoramik yapısını Saat Kulesi’nden izlemek sizi oldukça mutlu edecektir.

Bu eşsiz görüntüyü mutlaka gidip görmelisiniz. Erzurum Kalesi de şehrin önemli yapılarından biridir. Erzurum kalesi tarih boyunca sık sık el değiştirmiş ve sonunda 11.yy da Türklerin eline geçmiştir. Erzurum Kalesi’nde ilk Türk-İslam eserlerinden biri olan Kale Mescidi yani Kale Camii yer almaktadır. Erzurum Kalesinin 4 farklı kapısı vardır.

Erzurum’un tarihi yapısının güzelliği kadar yemekleri de güzeldir. Özellikle son yıllarda Erzurum deyince akla Cağ kebabı gelir. Siz de eğer Erzurum’a giderseniz et dönerin Erzurum’a has türü olan Cağ Kebabını tatmayı unutmayınız. Erzurum’da kahvaltı dışındaki öğünlerde de hemen hemen her zaman tüketilen çivil peyniri de meşhurdur. Erzurum’un geleneksel mutfağından yöresel yemekleri yerken doğanın muhteşem lezzetleri karşısında oldukça şaşıracaksınız. Bu tarihi şehrin tarihi dokusunda yöresel yemeklerinizi yerken adeta kendinizi yüzyıllar öncesini hissedeceksiniz. Henüz Erzurum’u gitmediyseniz ve tatil planınız yoksa bu tarihi şehri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sizde Erzurum’un bu tarihi güzelliklerini görmek istiyorsanız Erzurum ucuz bilet kampanyalarından yararlanıp Erzurum’u ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Erzurum en ucuz uçak bileti kampanyalarından yararlanıp İstanbul Sabiha Gökçen veya Atatürk Havalimanı ile Erzurum Havalimanına gidebilirsiniz. Erzurum Havalimanı Erzurum’un Aziziye ilçe sınırları içinde bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye’nin 4. büyük havalimanıdır. Havalimanı 24 saat ulaşıma açıktır ve 14 adet uçak pistine sahiptir. Aziziye ilçesi kış turizminin önemli bir noktası olan Palandöken ilçesine oldukça yakın bir mevkii de yer almaktadır. Ayrıca Aziziye ilçesi de termal turizm açısından oldukça önemli bir yere sahiptir.

İstanbul – Erzurum Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz