Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Dalaman

Süre :
Mesafe:

dalaman en ucuz bilet

Muğla şehrinin güzel ve şirin bir ilçesidir. Dalaman Çayı önemli bir akarsuyudur. Ilıman Akdeniz iklimi yörede hâkimdir. Ekonomisi özellikle tarıma ve kâğıt fabrikasına dayalıdır. Antik Karya sınırları içerisinde bulunduğu için ilçenin tarihinin eskilere dayandığı bilinir.

İklim ve Hava Şartları

Kurşunlu, Sarsala Akbükü,  Göbün, Boynuz bükü, başlıca koyları arasında yer alır. Dalaman Yat Limanı bölgenin zenginliğini artıran önemli bir limandır. Dalaman ucuz bilet alarak şirin kentin doğal harikalarını sizler de keşfedebilirsiniz. Dalaman Çayı rafting sporu için çok uygundur. Tatilcilerin büyük beğeni ile yaptığı sporu sizler de deneyebilirsiniz. Plajları sizlere doğanın güzelliklerini sunarken denizin ve güneşin de tadını çıkarmanızı sağlayacaktır. Dalaman eskiden tarım kentlerinden biriyken güzellikleri keşfedildikçe turizm sektöründe de yerini almaya başladı. Harika doğası, alışveriş yerleri, iklimi ve gezilecek plajları ile her zaman turistlerin beğendiği yerler arasındadır.

Gezilecek Yerler

Dalaman özellikle çevresinde gezilecek yerleri ile de tatilcilerin ilgisini çeker. Gökgemile Koyu, Sarıgerme Plajı (10 km), Günlüklü Koyu (13 km), Dalaman Çayı (12 km), Ekincik Koyu, Karaot Kumsalı ve Yuvarlak çay özellikle Dalaman’a yakın turistik yerleridir. Dalaman uçak bileti alarak sizler de güzel ilçenin harika doğasını yakından görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Letoon Antik Kenti, Telmessos Kaya Mezarları yörenin önemli gezilecek yerleri arasındadır. Doğa yürüyüşleri sevenler için Dalaman bulunmaz bir fırsattır. Tertemiz havası ile büyüleyici güzelliklerini bisiklet turları ile de keşfedebilirsiniz. Sahil şeridi uzun olduğu için sizlere güzel bir dinlenme olanağı sağlayacaktır. Dalaman yat turları yörenin güzelliklerini sizlere keşfettirecektir. Göcek, Muğla ve Dalaman’ın harika koylarını yat turları ile görebilirsiniz. İztutu sahilinde çamur banyosu yaparak zindelik kazanabilirsiniz. Dalaman sahillerinde bulunan denize yakın lokantalarda keyifle balık yemeğinizi yiyebilirsiniz. Kapı Dağ Yarımadası, Abbas Paşa Camisi, Devlet Üretme Çiftliği, Kalynda, Krya, Lissa Kalıntıları,  Sarsıla Koyu, Hippokome, Gök Dağ, Oktapolis Antik Kenti özellikle gezilecek yerleri arasında yer alır. Zengin doğal özelliklerinin yanı sıra sizleri eğlence dünyası ile de iççice yaşatacaktır.

Ulaşım

Dalaman Havalimanı ilçeye 6 kilometre yakınlıkta bir mesafededir. Ucuz bilet alarak sizler Dalaman’ın eşsiz güzelliklerini yakından görebilirsiniz. Havalimanına rahatlıkla otobüs ve taksilerle ulaşmanız da mümkündür. Dalaman’a karayolu ile sık seferler düzenlenir. Rodos havaalanı (71km),Meis havaalanı (95km),Bodrum havaalanı (114km),Denizli Çardak havaalanı (144km),İstanköy havaalanı (150km) Dalaman’a en yakın havalimanlarıdır. Dalaman’ın doğasını ve denizini yakından keşfetmek isteyenler biletlerini erkenden ayırtarak bu güzel ve şirin ilçenin keyfini yaşayabilirler. Güzelliklerle süslü ilçenin keşfedilecek birçok tarihi yeri vardır. Dalaman ilçesi kendine has özellikleri ile sizleri büyüleyecektir. Güzelliklerle beraber iyi bir tatil keyfi yaşamak isteyenler ekonomik bilet alarak yörenin güzelliklerini kampanyalı fiyatlardan görebilirler. Stresi atmanın en güzel yolu harika tatil yörelerinde dinlenmektir. Sizler de harika cennet ilçeyi yakından görerek güzellikleri ile bütünleşmenin fırsatını yakalamalısınız.

İstanbul – Dalaman Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz