Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Cenevre

Süre :
Mesafe:

cenevre uygun bilet

İsviçre’de Cenevre Gölü kıyısında yer alan, İsviçre’nin, Zürih şehrinden sonra en yüksek nüfuslu ikinci şehri olan Cenevre’de, Fransızca konuşulmaktadır. İsviçre’de yer alan Suisse Romande bölgesinin en büyük şehri olup, aynı ada sahip Cenevre kantonu’nun başkenti konumundadır.

Rhône Nehri’nin Cenevre Gölü’nden çıktığı yerde kurulmuş olan şehir, küresel şehir niteliği taşımaktadır. Kozmopolit şehir olan Cenevre’de yaşayan halkın %44 lik kısmını yabancılar oluşturmaktadır. Şehir aynı zamanda bir küresel finansal merkezi olma özelliğini taşımaktadır. Bu küresel şehri görmek isteyen ziyaretçiler, Cenevre ucuz uçak bileti ile uygun fiyata tatillerini burada geçirme şansına sahip olabilirler.

Cenevre şehri, CERN yüksek enerji fiziği laboratuvarına, Birleşmiş Milletler’in Avrupa yer alan merkezine ve BM’nin birçok alt kuruluşuna da ev sahipliği yapan bir yerdir. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü – WHO ve Uluslararası Kızılhaç Komitelerinin merkezleri de bu şehirdedir. 2008 yılında gerçekleştirilen araştırmalarda, baz alınan Küresel Finansal Merkezleri Endeksi’nin finansal merkezler rekabeti ölçümlerinde Cenevre şehri, Avrupa’da Londra ve Zürih’ten sonra 3. Sırada, uluslararası alanda ise 9. Sırada yer almaktadır. Yaşama kalitesi endeksi ise Cenevre şehrinin Viyana ve Zürih’ten sonra üçüncü sırada olduğunu açıklamaktadır. Ünlü Cenevre otomobil fuarı geleneksel olarak her yıl bu şehirde düzenlenmektedir. Saatçilik sektörü oldukça gelişmiş düzeydedir. Şehir, aynı zamanda zengin sosyetenin de uğrak yerlerinden biridir. Cenevre, Alpler ve Jura Dağları sıradağları ile çevrelenmiş bir bölgede yer almaktadır.

Cenevre bölgesinde bulunan 2. önemli akarsu ise Cenevre şehir merkezinin hemen batısında Rhone Nehri’ne katılan Arve Nehri’dir. Cenevre’de etkili olan iklim tipik kara iklimidir. Kışlar soğuk ve bulutlu geçer. Yazlar ağırlıklı olarak sıcak ve nemli geçer. Yaz aylarında sabahları güneş etrafı ısıtmadan önce soğuk hissedilmektedir. Yaz döneminde yağışlara daha sık rastlanılmaktadır. Cenevre en ucuz uçak bileti ile geldiğiniz şehirde, St. Pierre Katedrali ve Macchabés Şapeli, Notre-Dame Kİlisesi, Rus Kilisesi, St-Germain Kilisesi, Fusterie Tapınağı, Auditoire Tapınağını görebilir, Baur Vakfı ve Uzak-Doğu Güzel Sanatlar Müzesi, Grange Parkı –Kırı – Kütüphanesi, Neolitik sahil yerleşkesi ve Roma villası, Plonjon bronz çağı sahil yerleşkesi, Madeleine Tapınağı arkeolojik siti, Saint-Gervais Tapınağı arkeolojik alanı, Keltlerin antik şehri, Roma Çağı’ndan İsviçre’deki kalıntılar, Ortaçağlar köyünü gezebilirsiniz. Sanatsal ve kültürel binalarla dolu olan şehirde, Conservatoire de musique; 6, Place Neuve, Conservatoire et Jardin botanıques, Fonds cantonal d’art contemporain, İle Rousseau ve anıtı, Voltaire Enstitüsü ve Müzesi. Kütüphane ve Arşivler, Mallet House ve Uluslararaş Reform Müzesi, Ariana Müzesi, Sanat Ve Tarih Müzesi, Museum d’art moderne et contemporain, Etnografi Müzesi, Uluslararası Kızıl Haç Müzesi, Rath Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, Salle communale de Plainpalais. Pitoëff Tiyatrosu, Villa Bartholoni ve Tarih ve Bilimler Müzesi mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Cenevre şehrinde yer alan uluslararası organizasyonlardan bazıları, Uluslararası Çalışma Örgütü (BİT), Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Dünya Meteoroloji Örgütü, Dünya Ticaret Örgütü, Uluslararası Telekomünikasyon Birliği, YMCA Dünya Birliğidir. Cenevre online uçak bileti imkanları ile geldiğiniz şehirde, dolu dolu bir tatil geçirmek kaçınılmazdır. Bu şehirde yer alan önemli noktalardan bazıları Jet d’eau, St. Pierre Katedrali, Milletler Sarayı, Reformation Wall, Musée d’Art et d’Histoire, International Red Cross and Red Crescent Museum dır. Bu şehirde İsviçre ve Fransız mutfağı ağır basmaktadır. Jambon ve gravyer peyniri Cenevre mutfağının vazgeçilmezlerindendir. Cenevre’de, etrafı camlı kaplı olan turistik otobüslerle şehri gezebilir ve iki saatlik şehir turun birçok yeri toplu bir şekilde görme şansına sahip olabilirsiniz.

İstanbul – Cenevre Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz