• Bilet Ara
  Ucuz bilet!
 • Rezervasyon
  Uçuşu tamamla
 • Yetişkin

 • Çocuk 2-12 Yaş

 • Bebek 0-2 Yaş

 • Yaşlı 65+ Yaş

 • Öğrenci

 • Asker

 • Toplamda maksimum 7 Kişi seçilebilmektedir.
KAPAT

İstanbul – Burgaz

Burgaz, Bulgaristan’ın Karadeniz kıyı şeridinin güneyinde yer almakta olup Türkiye sınırına da Kırklareli ile komşu olan küçük bir turistik şehirdir. Bulgaristan’ın en önemli turistik merkezi bu eyalettir. Nüfusu yaklaşık 200 bin olan Burgaz, Varna’dan sonra Bulgaristan’ın en büyük sahil kentidir ve yazın oldukça fazla sayıda turist çekerek nüfusunu ikiye katlamaktadır. Türkiye’ye sınırı olan bu ülkede […]

burgaz en ucuz uçak bileti

Burgaz, Bulgaristan’ın Karadeniz kıyı şeridinin güneyinde yer almakta olup Türkiye sınırına da Kırklareli ile komşu olan küçük bir turistik şehirdir. Bulgaristan’ın en önemli turistik merkezi bu eyalettir. Nüfusu yaklaşık 200 bin olan Burgaz, Varna’dan sonra Bulgaristan’ın en büyük sahil kentidir ve yazın oldukça fazla sayıda turist çekerek nüfusunu ikiye katlamaktadır. Türkiye’ye sınırı olan bu ülkede 70 bin Türk yaşadığından dil konusunda da problem yaşamayacağınızı düşünüyoruz.

Burgaz’ın merkezinde uluslararası bir hava limanı da bulunmaktadır. Bu sahil kentinde sakin, dingin ve stres atabileceğiniz bir tatil geçirmek istiyorsanız kampanyalı uçak biletlerinden faydalanarak Burgaz uçak bileti alabilir ve bütçenizi sarsmadan güzel bir tatil yapabilirsiniz. Gece hayatı konusunda da oldukça iddialı mekanlara sahip olan Burgaz’da sahilde bulunan gece kulüplerinde sabahlara kadar dans ederek eğlenebilir ve tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Burgaz’a gittiğinizde şehrin merkezinden geçen yaya yolu Alexandrovski’de yürüyüş yapmanızı ve meşhur devasa külahlardaki Roma dondurmalarından tatmanızı tavsiye ederiz. Bulgaristan’ın tatil ve eğlence alanında en iddialı şehri olan Burgaz’da Nesabar, Pomorie ve Sozopol şehrin en önemli üç turistik merkezleridir. Karadeniz kıyısındaki diğer sahil kentleri gibi Burgaz’ın kumsalları da ince, altın renkli kumlardan oluşmaktadır ve sahil oldukça uzundur. Burgaz’ın uzun iskelesinde gün boyu vakit geçirerek deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilir ve keyifli, huzurlu vakitler geçirebilirsiniz. İsterseniz Burgaz Körfezi’nde bulunan büyük ve lüks tatil köylerinden birinde kalarak kendinizi biraz şımartabilir ve tatil boyunca güzel manzaranın, denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Burgaz’da bulunan turistik yerler arasında kuşkusuz en sevilen ve en gözde olan yer Nesabar’dır. Küçük kayalıklar arasında bir adada yer alan Nesabar Burgaz’a 35 km uzaklıkta bulunmaktadır. Nesabar Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden de biri olduğundan hem turistik hem de kültürel bir tatil geçirebilirsiniz. Nesabar’da orta çağ mimarisinin örnekleri bulunmaktadır. Eğer tarihi ve kültürel bir gezi yapmak istiyorsanız bu tarihi dokuları da mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Bu açıdan arkeolojik olarak tarihi yapılarıyla önemli bir tatil merkezidir.

Nesabar’ın sahili Sunny Beach’te birçok ülkeden gelen turistlerle birlikte deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Sunny Beach Nesabar’ın en çok bilinen tatil bölgesi olup 4 km uzunluğundadır ve yaz aylarında artan turistlerle birlikte plaj oldukça kalabalık olmaktadır. Bir değişiklik yapıp bu yaz tatilinizde yurtdışına çıkmak isterseniz bu güzel sahil kenti Burgaz’a gitmenizi tavsiye ederiz. Burgaz’a birçok turist gittiğinden firmalardan kampanyalar düzenlemektedir. Burgaz’a gitmek için Burgaz online uçak bileti bulmakta zorlanmayacağınızı düşünüyoruz.

Eğer Burgaz’dan dönüşünüz eylül aylarında olursa eylül ayının ilk hafta sonunda düzenlenen festivallere de katılmanızı tavsiye ederiz. Eğer bu zamanlarda orada bulunursanız Mladost Hall’daki yarışma ve festivalleri izlemenizi öneririz. Her yıl farklı kişiler burada güzel performanslar sergileyerek tatil için gelenlerin neşesini arttırmaktadırlar.

Bulgaristan Burgaz’a gittiğinizde yemeklerinizi Happy Bar & Grill’de yemenizi tavsiye ederiz. Zengin bir menüye sahip olan bu kafe barda sushi yemenizi ve son derece ucuz ayrıca lezzetli olan Kamenitza’dan içmenizi tavsiye ederiz. Burgaz’da yemek yeme konusunda hiç zorluk yaşamayacağınızı düşünüyoruz. İstediğiniz her yemeği bulabileceğiniz restoran ve kafelerde kendinizi farklı bir ülkede gibi hissetmeyeceğinize emin olabilirsiniz. Tatilde Türkiye’den biraz uzaklaşmak ve yeni yerler görmek istiyorsanız şimdiden Burgaz online uçak bileti almanızı tavsiye ederiz. Dönüşte Türkiye’de oldukça pahalı olan Camembert, Emmanter, Blue Danish gibi peynirlerden herhangi bir yerden satın alarak dostlarınıza, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Uluslararası uçuş yapan Burgaz Havalimanı Burgaz merkeze 10 km uzaklıkta bulunmaktadır.

İstanbul – Burgaz Uçuş Haritası

 • Yorumlar
  Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti