Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Bodrum

Süre :
Mesafe:

bodrum şehir rehberi

Portakal, mandalina, zeytin ağaçlarına yörede sıkça rastlayabilirsiniz. Pansiyon işletmeciliği, yat turizmi, mavi yolculuk turları, el sanatları ve eğlence yaşamı ile Bodrum özellikle yaz gecelerinde canlanır.

Sünger avcılığı ve balıkçılık ile uğraşan halk turizm sektörünün canlı oluşu ile de güler yüzlü ve misafirlerdir. Bodrum uçak bileti alarak sizler muhteşem yörenin eşsiz güzelliklerini yakından görebileceksiniz. Bodrum’un daha güzel olması için uğraşan ve dünyaya tanıtılması için büyük çaba sarf eden ünlü yazarı “Halikarnas Balıkçısı” Cevat Şakir Karaağaçlının mezarı burada bulunur. Denizin ve kumun keyfini çıkarmak isteyenler Bodrum’un güzellikleri karşısında büyüleneceklerdir. Doğal güzelliklerini sizler de yakından keşfetmek istiyorsanız Bodrum’ ailenizle birlikte gidebilir ve tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Zengin turistik bir yöre olan Bodrum’da lüks otelleri bulabileceğiniz gibi köy yaşantısını sevenler için doğa manzaralı evler de bulunur. Yaz ayının bunaltıcı sıcaklığından kaçıp güzel bir yörede keyifli tatil etmek isteyenlere uygun bir yöredir.

Gezilecek Yerler

Yaz sezonunda canlanan Bodrum’u görmeden tatilin keyfini çıkaramazsınız. En ucuz bilet alarak Bodrum sahillerinin keyfini sizler de çıkarmalısınız. Bodrum’a gittiğiniz zaman mutlaka Karya Prensesini gezmenizi tavsiye ederiz. Uluburnu ve Serçe Limanından Baltıkların güzelliğini keşfedin. Bodrum Kalesinde bulunan Su Altı Arkeoloji müzesi görülmeye değer güzelliklerdendir.

Geceleri Antik tiyatroların keyfini çıkartırken; gündüzleri de mavi tur ile doğa harikası olan güzellikleri keşfedin. Bodrum turistik bir yer olduğu için kalınacak yer sorununuz olmaz. Bütçenize uygun otel ve pansiyonları erken rezervasyon ile ayırtabilirsiniz. Bodrum özellikle el işi işlemeciliğinde turistlerin büyük beğenisini kazanan özel ürünler tasarlar. Hediyelik eşyaları yörenin tüm alışveriş merkezlerinde bulabilirsiniz. Ege mutfağının yöresel yemeklerini Bodrum’da tatmadan ayrılmamalısınız. Balık yemek istiyorsanız mutlaka Bodrum’a uğramalısınız. Kargı Koyu sahilin ve güneşin tadını çıkartmak isteyenler içindir. Kaya Mezarları, Myndos Kapısı gezilecek yerleri arasındadır. Dünya’nın yedi harikasından sayılan Mozole, Bodrum’da bulunur ve önemli bir tarihi yerdir. Beyaz evleri, denize doğru inen dar sokakları ve gümbetleri ile Bodrum her zaman turist çeken bir yöre olma özelliğini koruyacaktır.

Ulaşım

Bodrum’a ulaşım turistik bir ilçe olduğu için otobüs seferleri ile her zaman yapılır. Ucuz bilet alarak Bodrum’un güzel ve tarihi yerlerini sizler ekonomik olarak görebilirsiniz. Biletlerinizi internet üzerinden önceden ayırtarak Bodrum’un güzelliklerine ekonomik şekilde ulaşmanın keyfini yaşamalısınız.

Bodrum Milas Havaalanı merkeze 36 kilometre yakınlıkta bir mesafededir. Bodrum merkezine sizler servis ya da taksi ile kısa sürede varırsınız. Bodrum’a yakın hava alanları ise; İstanköy havaalanı (72km), Kalymnos havaalanı (73km), Leros havaalanı (78km),Sisam havaalanı (83km),Rodos havaalanı (100km).Bodrum’un güzelliklerini keşfetmek için sizler de önceden online yolu ile biletlerinizi ayırtabilirsiniz.

İstanbul – Bodrum Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz