Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbul – Bergen

Süre :
Mesafe:

bergen en uygun uçak bileti

Bergen, Norveç’in güneybatısında bulunan Hordaland eyaletine bağlı ikinci en büyük kenti olup, nüfusu 255.490’dır. Bergen, şehri Norveç’in bir dönem başkentliğini de yapmıştır. Özellikle aşırı sağanak yağış alması ile bilinir. Ve Norveç’in en sıcak kentidir. Bergen en ucuz uçak bileti ile bu güzelliklerin keyfini çıkarmanız mümkündür. Bu sıcaklıkta da Gulf stream sıcak su akıntısının etkisi de büyüktür. Norveç geneline göre şehrin kışları daha ılıman geçer. Bergen özellikle güzel bir liman kasabası havasındadır. Bergen en ucuz uçak bileti ile sizlerde bu şehrin doğa harikalarını yakından görebileceksiniz. Ve Norveç’in en büyük liman kentlerinden biridir. Bergen kelimesinin Norveç dilindeki anlamı’’ Yedi dağın arasında kalan ova ‘’anlamına gelmektedir. Ve kent birçok alanda Norveç için çok önemlidir. Çünkü gerek limanı gerekse tarihi ve sanat yapıları ile Norveç şehrinin candamarıdır. Özellikle Bergen şehrinde gezilecek ve görülecek birçok yer vardır.

Bergen şehrinin en dikkat çekici özelliği balık ve çiçek pazarlarıdır. Her çeşit balık ve çiçeği bulmanız mümkündür. En önemli alışveriş merkezleri ise Xhibition,Oleana veGalleriet alışveriş merkezleridir. Bu şehre özellikle Bergen ucuz uçak bileti ile giderek güzelliklerini yakından görebilirsiniz.Bergen kenti müzik açısından da jazz meaklılarına hitap eden bir kenttir.Çok sayıda canlı müzik yapan barlar bulunmaktadır.Özellikle gece hayatında en canlı bölge Bryggen bölümüdür.Ayrıca gece kulüpleri de meşhurdur. Bunlar arasında Landmak geceklüpleri, Baran, Biskopen,Logan ve pasific en canlıları arasında yer alır. Bu şehrin özellikle kuzeyinde yer alan dünyaca ünlü fiyortları da görülmeye değer güzelliktedir. Fiyordları ziyaret etmek isteyenler özellikle tren yolculuğu ile 2 saatte bu dünyanın eşsiz fiyordlarına ulaşırlar ve göz zevklerini doldururlar.

Bergen ziyaretinizde birçok güzel yerlerini de gezebilirsiniz. Özellikle Hansa Birliği ahşap evleri görülmeye değer güzellikler arasındadır. Ayrıca, Floyen Dağı, Akvaryum, Dünyanın en uzun fiyordu, Edvard Grieg’in Nordas kıyısında şimdilerde müzeye çevrilmiş evi, Viking gemileri şeklinde yapılmış Fantoft Kütük Kilisesi Özellikle Bergen kentinde görülebilecek en önemli yerlerdendir. Bergen ucuz bilet ile sizlerde bu kentin doğal güzelliklerini yakından görmenin keyfini yaşayacaksınız. Ve yemek çeşitleri de özellikle balık çeşitleri ve geyik eti ile yapılan yemek çeşitlerinden oluşmaktadır. Keçi peyniri mutfaklarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bergen şehrine Oslo veya Stockholm üzerinden 1 saat süren kısa bir yolculuk ile gidebilirsiniz.

Bergen şehrinin özellikle evlerinin sivri çatıları ve renkli oluşu turistlerin her zaman ilgisini uyandırmaktadır. Mistik bir hava yaratan bu evlerin arasında gezmek kişilerin kendini değişik bir masal dünyasında gezdiğinin havasını tatmasına imkân vermektedir. Bergen uçak bileti ilegüzel doğanın keyfini yaşamaya başlamak sizlerin elinizdedir. Vagen Koyu önemli bir tarihi limanıdır. Ve özellikle balıkçıların bol bulunduğu bu limanda keyifle balık ziyafeti yaşayabilirsiniz. Balık pazarı ile de meşhur ve özellikle alışveriş caddesi Torgalmenningen Meydanı trafiğe kapalı ve güzel alışveriş merkezleri ile oluşmaktadır.

Tarihi Bryggen Bölgesi ise Limanı ile ünlüdür. Ve özellikle Hansa evleri Unesco tarihi mirası listesinde yer alır. Bu evleri Hansa tüccarları depo, konaklama amacı ile yapmışlardır. Bergen uygun uçak bileti ile şehrin en güzel yerlerini görme imkanına kavuşacaksınız. Bergen kentinde büyük yangınlar çıktığı için, uzun bir zamandan beri evlerin ahşaptan yapılmasına izin verilmemektedir. Nordesparken Parkında özellikle meşhur akvaryumu da dikkatleri çekmektedir.

Bergen kenti birçok güzellikleri ve doğa harikaları ile turistlerin özellikle ilgisini çekmektedir. Ve değişik ülke görmek isteyenler için uygun kentlerden biridir. Bu şehrin masalsı ve renkli evleri arasında güzel günler geçirmek için en uygun aylar haziran ayıdır. Norveç iklimine kıyaslan ılıman olsa da yağışları epey fazladır. Bergen online uçak bileti ile bu güzelliklere en kısa yoldan bilet ayırtarak kavuşabilirsiniz. Ve doğa harikalarını daha net görebilmek için yaz ayında gezip görmenizi tavsiye ederiz.Türkiye ile saat farkı 1 saattir. Uçak ile yolculuk süresi 5 saattir. Oldukça pahalı bir şehir olduğundan konuk evlerinde kalmanızı tercih edebilirsiniz. Güzel bir şehir olan Bergen kenti sizlere değişik yerleri görmek istiyorsanız önemli bir gezi keyfi yaratacaktır.

İstanbul – Bergen Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz