Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

İstanbl – Prag

Süre :
Mesafe:

prag ucuz bilet

Geçmişte Çekoslovakya’ya da başkentlik yapmış olan Prag günümüzde Çek Cumhuriyeti’nin en büyük şehri ve başkentidir. 1.2 milyon nüfusu olan Prag, Orta Bohemya’da Vlatava Nehri’nin üzerinde yer almaktadır. Çok geniş bir kitle Prag’ın dünyanın en güzel ve yaşanılası şehri olduğunu düşünmektedir. Bu yüzden Prag; Altın Şehir, Doksanların Sol Bankası, Masal Şehri, Şehirlerin Anası, Avrupa’nın kalbi gibi güzel isimlerle de anılmaktadır. Prag ikinci dünya savaşında çok fazla zarar görmemiş bir şehir olduğundan pek çok tarihi yapıtı da halen bulunmaktadır.

Bu sayede Prag’a gittiğinizde St. Vitus Katedrali başta olmak üzere birçok tarihi ev ve mekan görebilirsiniz. Prag’ın tarihi merkezi 1922’den beri Unesco tarafında dünya mirasları listesinde bulunmaktadır. Bu güzel, büyülü şehri ve tarihi mekanlarını görmek isteyen birçok turist bulunduğundan hava yolu firmaları da Prag’a ucuz bilet imkanları düzenlemektedir. Bütçenizi sarsmadan güzel bir yurtdışı seyahati yapmak istiyorsanız Prag en ucuz uçak bileti araştırmalarına şimdiden başlamanızı tavsiye ederiz.

Prag’a gittiğinizde dünyanın en büyük tarihi kalelerinden biri olan ve Prag’da en çok ziyaret edilen Prag Kalesi’ni mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Prag Kalesi 570 m uzunluğunda ve 130 cm genişliğinde olup yaklaşık olarak 70.000 metre karelik bir alan üstünde bulunmaktadır. Kalenin içinde gotik St. Vitus Katedrali, birçok manastır, kule ve sarayın kanatları bulunmaktadır. Şehir içerisinde ayrı, küçük bir şehri andıran Prag Kalesi içerisinde birçok sokak ve 3 tane avluda bulunmaktadır. Kale Meydanı’ndan geçebileceğiniz ilk avluda gösterime sunulan “Changing of the Guards” (Asker Değişimi) törenini izlemenizi tavsiye ederiz. Tüm şehre hakim bir konumda bulunan Prag Kalesini Prag’a gittiğinizde mutlaka gezmenizi tavsiye ederiz.

Prag’da en eski, merkezi ve önemli meydan Old Town Meydanıdır. Meydanda birçok tarihi yapının yanı sıra Ünlü Astronomik Saat, Nicholas Kilisesi ve Tyn Kilisesi, birçok ev ve saray ile mimari harikası yapıtlarda bulunmaktadır. Old Town Meydanı yayalara açık bir meydandır ve bu yüzden bu meydanda taksi, tramvay, otobüs gibi araçlarla gezilememektedir. Meydanın tamamını yürüyerek gezebilir ve meydana taksi ya da Mustek ve Staromestska duraklarından metro ile ulaşabilirsiniz. Meydanda bulunan en önemli anıt Jan Hus Anıtı’dır. Jan Hus Anıtı yakılarak öldürülen bir din adamı adına yapılmış ve 1915 yılında dikilmiş tarihi bir anıttır.

1918 yılında özgürlük anısına yapılan Marian Sütunu da bu meydanda bulunmaktadır. Tatilinizi yurtdışında, hem kültürel anlamda kendinize katkı sağlayabileceğiniz hem eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir yerde yapmak istiyorsanız Prag ucuz uçak bileti alarak Prag’a gitmenizi tavsiye ederiz.

St. Vitus Katedrali Prag’daki en önemli ve en büyük kiliselerden biridir. Prag Kalesi içinde bulunan bu kilise eski kralların mezar yerleri olarak da kullanılmakta olup şehrin en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. St. Vitus Katedrali’nin ilk kısmını ücretsiz gezebilirsiniz ancak tamamını gezmek için ücret ödemeniz gerekecektir. St. Vitus Katedraline Malostranska metro durağından 22 ve 23 numaralı tramvaylarla ulaşabilir ve saat 09.00 ile 16.00 arası ziyaret edebilirsiniz. St. Vitus Katedrali Prag’da bulunan görülmeye değer yerlerden biri olduğunu hatırlatarak görmenizi tavsiye ederiz. Kampanyalardan yararlanarak Prag online uçak bileti bulursanız kaçırmamanızı öneririz.

Prag’a gittiğinizde eğlenceli ve modern tarzda bir görünüme sahip olan, ofis binası olarak kullanılan Dancing House’ı da mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Dans eden iki insan figürünü şeklinde yapılmış olan bu bina ilginç mimarisiyle oldukça dikkat çekmektedir. Bu bina Vlatava Nehri kıyısında yer almaktadır ve sadece son katı ziyarete açıktır. Dilerseniz son katında seçkin restoranlardan biri olan Celeste Restaurant’da yemek yiyebilir ve bu keyifli binada biraz daha vakit geçirebilirsiniz. Dış görünüşüyle oldukça dikkat çeken bu binayı dışardan da olsa mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

İstanbul – Prag Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz