• Bilet Ara
  Ucuz bilet!
 • Rezervasyon
  Uçuşu tamamla
 • Yetişkin

 • Çocuk 2-12 Yaş

 • Bebek 0-2 Yaş

 • Yaşlı 65+ Yaş

 • Öğrenci

 • Asker

 • Toplamda maksimum 7 Kişi seçilebilmektedir.
KAPAT

Hatay

Türkiye’nin en yoğun nüfuslu 4. İli olan Hatay Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Hatay en eski yerleşim yerlerinden biri olup Türkiye’nin de en güneyindedir. Hatay eski yerleşim yerlerinden biri olduğundan burada birçok tarihi yapılar bulunmaktadır. Tatilde hem güneş, deniz ve kumun tadını çıkarıp hem de kültürel bir seyahat geçirmek istiyorsanız Hatay’a gitmenizi öneririz. Hem kültürel açıdan […]

Hatay Ucuz Bilet

Türkiye’nin en yoğun nüfuslu 4. İli olan Hatay Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Hatay en eski yerleşim yerlerinden biri olup Türkiye’nin de en güneyindedir. Hatay eski yerleşim yerlerinden biri olduğundan burada birçok tarihi yapılar bulunmaktadır. Tatilde hem güneş, deniz ve kumun tadını çıkarıp hem de kültürel bir seyahat geçirmek istiyorsanız Hatay’a gitmenizi öneririz.

Hem kültürel açıdan zenginleşebileceğiniz hem de deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz huzurlu bir o kadar da keyifli bir tatil geçirmek istiyorsanız Hatay Ucuz Uçak Bileti araştırmalarına şimdiden başlamanızı tavsiye ederiz. Böylece hem bütçenizi korumuş hem de istediğiniz tatili yaşamış olursunuz.

Gezilecek Yerler

Hatay Arsuz beldesi Hatay’ın İskenderun ilçesine 32 km güneyde bulunan ve Hatay’ın en önemli, popüler tatil yörelerinden biridir. Hatay’a gittiğinizde Arsuz Çayı kenarında bulunan Arsuz tatil beldesinde bir otelde kalarak huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Arsuz beldesi yazları oldukça turist çeken ve kalabalıklaşan bir beldedir. Burada hem keyifli bir tatil geçirebilir hem de tarihi yerleri gezerek kültürel açıdan kendinizi zenginleştirebilirsiniz. Arsuz’a giderseniz dünyanın en eski kiliselerinden biri olduğu düşünülen Maryo Hanna Kilisesine de gitmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Meryem Ana’nın banyo yaptığı iddia edilen Meryem Ana Havuzu ‘da bu beldede bulunmaktadır. Burayı ziyaret etmenizi de tavsiye ederiz.

Hatay’da bulunan önemli tarihi yapılar mozaikleriyle ünlü Antakya Arkeoloji Müzesi, dünyanın en eski kiliselerinden biri olan Saint Pierre Kilisesi, Anadolu’da ilk yapılan Cami olan Habib-i Neccar Camii, Antakya Cam Evi olarak bilinen cam müzesi, Antakya Prensliği döneminde Antakya’nın güney bölgesini korumak amacıyla yapıldığı düşünülen Koz diğer adıyla Kürşat Kalesi, 1577 yılında Limanı korumak için yapılan ve 360 derecelik görüş açısına sahip olan Cin Kulesi’dir. Bunlar dışında Hatay’a gittiğinizde Bakras Kalesi, Payas Kalesi, Mancılık Kalesi, Darbısak Kalesi, Sarıseki Kalesi ve Şalan Kalesi’ni de görmenizi tavsiye ederiz. Tarihe ilgi duyan biriyseniz Hatay Ucuz Bilet kampanyalarından yararlanarak Hatay’ı gezme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’dır. Ancak Hatay’a gittiğinizde sadece Antakya’da kalmayıp diğer 12 ilçesini özellikle İskenderun’u da gezmenizi tavsiye ederiz. Hatay’da bulunan diğer ilçeler Altınözü, Antakya, Belen, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı’dır. Bu ilçelerin hepsinde farklı tarihi yapılar bulunmaktadır. Hatay’a gittiğinizde bu ilçelerini de mutlaka gezmenizi tavsiye ederiz.

Hatay’da Hatay’ın en meşhur tatlısı olan künefeyi mutlaka tatmanızı tavsiye ederiz. Künefenizi ister dondurmalı ister kaymaklı isterseniz de sade olarak yiyebilirsiniz. Hatay’da hemen hemen her yerde künefe satılmaktadır gittiğiniz her restoranda Hatay künefesini tadabilirsiniz. Hatay’da bütün yemekler oldukça acı olarak yapılmaktadır, yemek yerken buna dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Hatay’da Tepsi diğer adıyla Sini ve Kâğıt kebabı en meşhur kebaplardandır. Kebap seven biriyseniz mutlaka Hatay’ın kebaplarından tatmanızı tavsiye ederiz. Uzun çarşıda kasapların hemen arkasında kebap yiyebileceğiniz birçok restoran bulunmaktadır, hatta bazı kasaplar da buralarda muhteşem kebaplar yapmaktadır. Hatay’da yediğiniz kebapları başka hiçbir yerde bulamazsınız. Hatay’da meşhur Kule restoranda cam kenarında bir yere geçerek Hatay manzarası eşliğinde de yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Hatay’ın muhteşem yemeklerinden tatmak istiyorsanız şimdiden uygun Hatay uçak bileti araştırmaya başlamanızı tavsiye ederiz.

Ulaşım

Hatay havalimanı 9 Aralık 2007 yılında Recep Tayyip Erdoğan tarafından yaptırılmıştır. Havalimanı 8 Mart 2011 yılında hizmete açılan yepyeni bir havalimanıdır. Hatay Havalimanı İskenderun ilçesine 45 km Antakya ilçesine 25 km uzaklıkta bulunmaktadır. Hatay havalimanına ulaşım taksilerle sağlanmaktadır. Sizde Hemen Ucuz Bilet alarak Hatay seyahatinize başlayın!

İstanbul – Hatay Uçuş Haritası

 • Yorumlar
  Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti