• Bilet Ara
  Ucuz bilet!
 • Rezervasyon
  Uçuşu tamamla
 • Yetişkin

 • Çocuk 2-12 Yaş

 • Bebek 0-2 Yaş

 • Yaşlı 65+ Yaş

 • Öğrenci

 • Asker

 • Toplamda maksimum 7 Kişi seçilebilmektedir.
KAPAT

Elazığ

Harput kentinin devamı olan ve bu yüzden yıllarca Harput olarak anılan Elazığ Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat bölümünde yer almaktadır. Doğunun en eski ve gelişmiş şehirlerinden biri olan Elazığ yılın her döneminde farklı tatil olanaklarıyla ziyaretçilerini karşılamaktadır. Temiz doğası, zamana rağmen kendini koruyan gelenekleriyle gezgincilerin keşif ve odak noktalarından biri olmayı başarmıştır. Keşfedilmeyi bekleyen tarihi […]

Elazığ En Ucuz Bilet Fiyatları

Harput kentinin devamı olan ve bu yüzden yıllarca Harput olarak anılan Elazığ Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat bölümünde yer almaktadır. Doğunun en eski ve gelişmiş şehirlerinden biri olan Elazığ yılın her döneminde farklı tatil olanaklarıyla ziyaretçilerini karşılamaktadır.

Temiz doğası, zamana rağmen kendini koruyan gelenekleriyle gezgincilerin keşif ve odak noktalarından biri olmayı başarmıştır. Keşfedilmeyi bekleyen tarihi şehir Elazığ’ı gezmek için Elazığ En Ucuz Bilet kampanyalarından yararlanmanızı öneririm.

Gezilecek Yerler

Gezinize ilk olarak Harput Kalesi ile başlamanızı tavsiye ederim. Harput Kalesi Elazığ’ın simgesi haline gelmiş önemli bir duraktır. Kaleye Süt Kalesi de deniliyor. Harput Kalesi şehrin güney kısımlarında Elazığ Ovası’na bakan bir tepede bulunuyor. Kale’ye giderek hem şehrin panoramik görüntüsünü seyredebilir hem de tarihi Harput Kalesinde zamana ışık tutabilirsiniz. Kaleyi gezdikten sonra özellikle şehrin en ilginç noktalarından biri olan, sadece yaz aylarında buz tutan ve Elazığ’ın önemli turistik yerlerinden biri olan Harput Buzluk Mağarasına da mutlaka uğramanızı öneririm. Keşfedilmemiş güzelliklerle buluşmak için kolayca ve güvenilir şekilde Elazığ online uçak bileti temin etmeniz de mümkün.

Elazığ’da tarihi güzelliklerin yanı sıra termal turizmde gün geçtikçe gelişme gösteriyor. Şifalı kaplıca sularında vakit geçirmeyi seviyorsanız Ağın Kaplıcası ve Karakoçan Kolan Kaplıcasını ziyaret etmenizi öneririm. Ayrıca Elazığ günümüzde kış sporlarında da oldukça aktif bir rol üstlenmektedir. Kış aylarında Elazığ’da bulunursanız Hazarbaba Kayak Merkezi’ni de ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Arada bir tatil kaçamağı yapmayı sevenlerdenseniz Elazığ Ucuz Bilet kampanyalarını takip etmenizde fayda var.

Elazığ bulgur ve et ağırlıklı yemekleriyle de oldukça meşhurdur. Elazığ’a gittiğinizde tatmanız gereken lezzetlerin başında Harput köftesi geliyor. Bunun dışında kara kavurma, içli köfte ve kapama da şehrin sevilen yemekleri arasında bulunuyor. Elazığ’da yöresel restoranlara gidebilir, yerde oturarak yemek yiyebilirsiniz. Değişik tatlar ve farklı kültürler tanımak için şehrin merkezinden uzaklaşarak iç kısımlardaki restoranları da ziyaret etmenizi öneririm.

Ulaşım

Yeni kültürler tanımayı seviyorsanız Elazığ online uçak bileti alarak en kısa sürede Türkiye’nin sıcak insanlarla dolu bu eski ilini muhakkak ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Uçak biletlerinizi almanız için ise kolay ve güvenilir bir sayfa olan Ucuz Bilet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul – Elazığ Uçuş Haritası

 • Yorumlar
  Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti