• Bilet Ara
  Ucuz bilet!
 • Rezervasyon
  Uçuşu tamamla
 • Yetişkin

 • Çocuk 2-12 Yaş

 • Bebek 0-2 Yaş

 • Yaşlı 65+ Yaş

 • Öğrenci

 • Asker

 • Toplamda maksimum 7 Kişi seçilebilmektedir.
KAPAT

Edirne

Yunanistan ve Bulgaristan sınırlarına yakın bir konumda bulunan Edirne, Türkiye’nin Trakya bölümünde yer almaktadır. Bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış olduğundan içerisinde han, hamam, cami ve çarşı gibi tarihi eserler de barındırmaktadır. Şehrin tarihi köşelerinde geçmişte yolculuk yapabilir ve Osmanlı kültürünü yakından tanıyabilirsiniz. Kültürel seyahatler yapmayı seviyorsanız Edirne Ucuz Bilet temin ederek tatil hazırlıklarına başlamanızı […]

Edirne En Ucuz Bilet Fiyatları

Yunanistan ve Bulgaristan sınırlarına yakın bir konumda bulunan Edirne, Türkiye’nin Trakya bölümünde yer almaktadır. Bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış olduğundan içerisinde han, hamam, cami ve çarşı gibi tarihi eserler de barındırmaktadır. Şehrin tarihi köşelerinde geçmişte yolculuk yapabilir ve Osmanlı kültürünü yakından tanıyabilirsiniz. Kültürel seyahatler yapmayı seviyorsanız Edirne Ucuz Bilet temin ederek tatil hazırlıklarına başlamanızı tavsiye ederim.

Gezilecek Yerler

Edirne’deki ilk durağınızın Mimar Sinan’ın ustalık eserim olarak tanımladığı ve dünya mimarisinde önemli bir yere sahip olan Selimiye Camii olmasını öneririm. Camii şehrin merkezinde yer aldığından toplu taşıma araçlarıyla camiye ulaşabilirsiniz. Bu cami dışında Eski Cami, II. Beyazid Camii ve Külliyesi de Osmanlı zamanından kalma tarihi ve dini yapılardandır. Ayrıca Türkiye’nin ilk müzesi de bu şehrimizde bulunmaktadır. Edirne müzesini ve Edirne Arkeoloji ve Etnografya Müzesini ziyaret etmeden şehirden ayrılmamanızı öneririm. Edirne’ye gitmek için çok fazla harcama yapmanızı da gerek yok. Kampanya ve fırsatları takip ederek Edirne En Ucuz Bilet Fiyatları ile biletinizi temin edebilir ve bütçenizi sarsmadan seyahat edebilirsiniz.

Ulaşım

Edirne Köprüleriyle de adını duyurmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu zamanında yapılan eşsiz güzellikte mimariye sahip köprüleri muhakkak görmelisiniz. Meriç nehri üzerinden bulunan Mimar Sinan Köprülerinden, Beyazid Köprüsü, Meriç Köprüsü, Emekçizade Ahmet paşa köprüsüne kadar hepsi kendilerine has tarihi yansıtan birer eser görüntüsüne sahip. Bu köprüleri görmeden Edirne’yi tam olarak gezmiş olmayacağınızı belirtmek isterim. Tarihimize ışık tutan birbirinden güzel yapılarla ve eşsiz doğal güzelliğiyle her yıl binlerce misafire kapılarını açan Edirne’yi gezmek için Edirne Uçak Bileti alabilir ve şehri ziyaret edebilirsiniz.

Edirne denince kuşkusuz akla ilk gelen yemeklerden biri de tava ciğer oluyor. Edirne de hemen hemen her yerde tava ciğercilere rastlayabilirsiniz. Yörenin meşhur yemeklerinden biri olduğundan kapıda sıra beklemeniz bile mümkün. Ama her şeye rağmen Edirne usulü tava ciğeri yemeden Edirne’den ayrılmamanızı öneririm. Hatta bu lezzet karşısında bir hafta sonu kaçamağı bile yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için sık sık Edirne ucuz uçak bileti fırsatlarını değerlendirmenizi tavsiye ederim. Bu konuyu da hiç dert etmeyin Ucuz Bilet sayfası size bütçenize uygun uçak bileti bulma konusunda yardımcı olacaktır.

İstanbul – Edirne Uçuş Haritası

 • Yorumlar
  Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti