• Bilet Ara
  Ucuz bilet!
 • Rezervasyon
  Uçuşu tamamla
 • Yetişkin

 • Çocuk 2-12 Yaş

 • Bebek 0-2 Yaş

 • Yaşlı 65+ Yaş

 • Öğrenci

 • Asker

 • Toplamda maksimum 7 Kişi seçilebilmektedir.
KAPAT

Bayburt

Tarihi İpek yolu üzerinde yer alır. İklimi serttir. Bayburt Ucuz Bilet alarak doğal yapısı farklı olan şehri sizler de ziyaret edeceksiniz. Aydıntepe ile Demirözü ilçeleridir. Medreseler ve tarihi kalıntıları ilçelerde bulacaksınız. Yeraltı şehirleri görülmeye değerdir. Kaleleri, cami ve türbeleri ile sizlere muhteşem bir tarihi eserleri de sunacaktır. İpek yolu üzerinde bulunması da eski han ve […]

Bayburt Ucuz Bilet

Tarihi İpek yolu üzerinde yer alır. İklimi serttir. Bayburt Ucuz Bilet alarak doğal yapısı farklı olan şehri sizler de ziyaret edeceksiniz. Aydıntepe ile Demirözü ilçeleridir. Medreseler ve tarihi kalıntıları ilçelerde bulacaksınız. Yeraltı şehirleri görülmeye değerdir. Kaleleri, cami ve türbeleri ile sizlere muhteşem bir tarihi eserleri de sunacaktır.

İpek yolu üzerinde bulunması da eski han ve hamamların çok olmasına neden olmuştur. Turistlerin ilgisini çekecek birçok muhteşem eseri ilde göreceksiniz. Akarsularında rahat rafting yapabilir ve kano ile gezebilirsiniz. Kuş gözlem alanları ile değişik kuş türlerini gözlemlemeniz olur. Helva Köyü Buz Mağarası, Çımağıl Mağarası, Dede Korkut Kümbeti, Baksı Müzesi mutlaka görülmesi gerekli yerleridir. Saat kulesi ile sizler şehrin tamamını göreceksiniz.

Gezilecek Yerler

Bayburt ili ören yerleri bakımından da zengindir. Bayburt En Ucuz Bilet alarak sizler güzelliklere hayran kalacaksınız. Aydıntepe Yeraltı Şehri, Çiftetaş-II Tepesi, Bayburt Kalesi, Saruhan Kalesi ile şehrin gezilecek alanlarını göreceksiniz. Ulu Cami, Pulur (Ferahşad Bey) Camii ve Medresesi, Kutluğ Bey Camii, Y. Hınzevrek Camii, Zahid Efendi Camii, Şehit Osman Türbeleri, Kutluğ Bey (Sünür) Türbesi belli başlı önemli eserleridir. Abdulvahab Gazi Türbesi farklı mimari yapısı ile dikkat çeker. Bent Hamamı, Paşaoğulları (Kondolotlar) Hamamı, Meydan (Çarşı) Hamamı ile daha dinç kalacaksınız. Taşhan, Helva Köyü Buz Mağarası, Çımağıl Mağarası doğal harikaları sizlere sunacaktır.

İl özellikle avcılık ile ünlüdür. Kop Dağı kış turizmine uygun olup kayakçıların sevdiği yerdir. Sırakayalar Şelaleleri, Korgan Köprüsü, Saat Kulesi, Kop Şehitleri gezeceğiniz önemli yerlerdir. Etli yemekleri meşhurdur. Kırkpınar Köyünde doktor yılanları, “Dede Korkut Kültür-Sanat Şöleni önemli etkinlikleridir. Vilayet ormanı özellikle doğayı sevenlerin hayran kalacağı yerdir. Sultan Murat Yaylası, Kop Dağı Yaylası sizlere açık havanın güzelliklerini sunar.

Ulaşım

Ulaşım daha çok karayolu ile sağlanır.En Ucuz Bilet fiyatları ile biletinizi alarak güzel şehri yakından görebilirsiniz. Erzurum Uluslararası Hava limanına 60 dakika ile en yakın mesafededir. Trabzon Uluslararası Havalimanına120 dakikadır. Güzellikleri yakından görmek istiyorsanız sizler kampanyalı biletlerden faydalanarak güzel ilin harika yerlerini görme fırsatı elde edeceksiniz. Şehir eski ve modern tarzı sizlere yansıtır. Doğal güzellikleri yönünden oldukça zengin olması turistlerin ziyaretine olanak sağlar. Şirin kenti yakından görerek harika doğal manzaralarına sizler de eşlik edebilirsiniz.

Şehir özellikle doğal güzellikleri bakımından zengin olduğu için doğa sporlarını sevenlere uygundur. Tarih ve yeşilliğin birlikte bütünleştiği bu şehirde harika zaman geçireceksiniz. Tatil olanaklarını erken rezervasyon ile daha hesaplı hale getirebilirsiniz. İlde bütçenize uygun birçok konaklama yeri bulunur. Şehir içerisinde ulaşım kolaydır. Yöre halkı misafir sever ve sizlere her konuda yardım eder. Doğal güzellikleri keşfetmek istiyorsanız sizler de kısa sürede güzel ili görmek için biletlerinizi ayırmalısınız. Şehir özellikle yaz aylarında gidilmesi tavsiye edilir.

İstanbul – Bayburt Uçuş Haritası

 • Yorumlar
  Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti