• Bilet Ara
  Ucuz bilet!
 • Rezervasyon
  Uçuşu tamamla
 • Yetişkin

 • Çocuk 2-12 Yaş

 • Bebek 0-2 Yaş

 • Yaşlı 65+ Yaş

 • Öğrenci

 • Asker

 • Toplamda maksimum 7 Kişi seçilebilmektedir.
KAPAT

Adana

Çukurova Bölgesi olarak anılan bölgenin gözbebeği Adana, kendine has bir kültürü, doğası olan; Akdeniz Bölgesinin ve ülkenin en kalkınmış, önemli bir ticaret, kültür ve turizm merkezi niteliğindeki illerinden biri durumundadır. Değişik nedenlerle düzenlenmesi kesintiye uğrasa da devam eden bir ritüel olan Altın Koza Film Festivali şehrin popülaritesini artıran unsurlardan biri olmuştur. Tarihi ve turistik birçok […]

Adana ucuz bilet

Çukurova Bölgesi olarak anılan bölgenin gözbebeği Adana, kendine has bir kültürü, doğası olan; Akdeniz Bölgesinin ve ülkenin en kalkınmış, önemli bir ticaret, kültür ve turizm merkezi niteliğindeki illerinden biri durumundadır.

Değişik nedenlerle düzenlenmesi kesintiye uğrasa da devam eden bir ritüel olan Altın Koza Film Festivali şehrin popülaritesini artıran unsurlardan biri olmuştur. Tarihi ve turistik birçok önemli eser ve yere; olağanüstü doğal güzelliklere ev sahipliği yapan kent doğal olarak yurtiçinden ve yurtdışından yoğun şekilde ziyaretler alan bir destinasyon durumundadır.

Adana, yaşadığı bu kültürel gelişimin ve değişimin, artan popülaritenin sonucunda ihtiyaç duyduğu havalimanına 1937 yılında açılan Adana Şakirpaşa Havaalanı ile kavuşmuş oldu. Ülkenin sekizinci büyük havaalanı olan Şakirpaşa Haavalanı toplam 2,100 Bin M2 civarında bir büyüklüğe sahip alan üzerinde hizmet vermektedir. Bu alanın iç hatlar terminaline ait kısmı 4 Bin M2 iken, dış hatlar terminaline ait kısım ise 6 Bin M2 civarındadır. Adana Şakirpaşa Havaalanı, Uluslararaası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) standartlarına göre CATI statüsüne sahiptir. Adana Şakirpaşa Havaalanı sadece kentin değil, civar illerin de ulaşım sorununu çözen önemli bir havalimanıdır ve bu nedenle Adana Uçak Bileti aslında bölgeye erişimin kapısını açan sihirli bir anahtar gibidir.

Gezilecek Yerler

Adana en ucuz bilet sahibi olabilmek için yıl içinde havayolu şirketlerinin kampanyalarını takip etmekte fayda bulunmaktadır. Zira, değişik dönemlerde birçok ilden kente sefer düzenleyen şirketler Adana uygun uçak bileti temininde adeta birbirleri ile yarışır hale gelebilmektedir.

Adana’ya erişim için büyük bir kolaylık teşkil eden havayolu ile ulaşımı çok daha rahat ve hızlı hale getirmede Adana online uçak bileti imkanının da rolü büyüktür. Bir şekilde Adana ucuz bilet sahibi olup şehre konforlu ve hızlı şekilde ulaşanlar için ise gezilecek yerler çok fazladır. Bunlar arasında en önemlilerinden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

Antik kentler: Bölgenin en eski yerleşim yerleri arasında yer alan Adana, sahip olduğu köklü geçmişin izlerini antik kentler halinde ziyaretçileri ile paylaşmaktadır. Şehirdeki en popüler antik kentler arasında Kozan ilçesindeki Anavarza Antik Kenti, Tufanbeyli ilçesinde bulunan Şar Antik Kenti, Ceyhan Nehrinin kıyısında yer alan Misis Antik Kenti ve Yumurtalık’taki Ayaş Antik Kenti bulunmaktadır.

Müzeler: Zengin tarihin bugüne taşınmasında çok kritik bir rol oynayan müzeler, doğal olarak Adana ilinde de önemli yer teşkil etmektedirler. Şehrin önemli müzeleri arasında, Arkeoloji Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, Etnografya Müzesi, Misis Mozaik Müzesi yer almaktadır.

Tarihi eserler ve yapılar: Geçmişten bugüne kalabilmiş önemli tarihi yapılar arasında; Anavarza Kalesi, Adana Kalesi, Taş Köprü, Varda Köprüsü, Gön Hanı, Tuz Hanı, Çarşı Hamamı, Irmak Hamamı, Feke Kalesi yer almaktadır.

Camiler ve mescitler: Şehirde görülmesi gereken yapılar arasında Adana Ulu Camii, Hasan Ağa Camii, Ağca Mecit gibi camiler ve mescitler başı çekmektedir.

Yaylalar: Güzel Adana’nın yeşil yaylaları şehre düzenlenen seyahatlerin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. En popüler olanlarından bazıları şu şekildedir: Belemedik Yaylası, Akçatekir Yaylası, Nemrun Yaylası, Pozantı Yaylası, Horzum Yaylası, vb.

Diğer doğal güzellikler: Kapız, Çakıt Suyu, Seyhan Barajı, Karatepe Aslantaş Milli Parkı gibi yerler de mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Bu bölgeler şehir dışından gelenler için görülesi yerler olmakla birlikte, şehir halkı için de en popüler piknik alanları olarak değerlendirilmektedir.

Ulaşım

Adana bu derece sayısız doğal güzellikler ve tarihi izler ile birlikte donanmış bir şehir olduğundan Adana Şakirpaşa Havalimanının yolcu trafiğinin yoğunluğunun nedenini anlamak gayet mümkündür. Cebine Ucuz Bilet koymuş her Türk vatandaşı için Adana seyahatleri uygun maliyetli, konforlu ve oldukça keyifli bir yurtiçi seçenek haline gelmektedir.

İstanbul – Adana Uçuş Haritası

 • Yorumlar
  Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti