• Bilet Ara
  Ucuz bilet!
 • Rezervasyon
  Uçuşu tamamla
 • Yetişkin

 • Çocuk 2-12 Yaş

 • Bebek 0-2 Yaş

 • Yaşlı 65+ Yaş

 • Öğrenci

 • Asker

 • Toplamda maksimum 7 Kişi seçilebilmektedir.
KAPAT

Polonya

Kuzey’ de Baltık denizi ve Rusya’ ya Batıda Almanya’ ya komşu olan Polonya’ nın Başkenti Varşova’ dır. Ülkenin yüz ölçümü 312 bin kilometre karedir. Günümüzde ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 40 milyona yakındır. Para birimi Zloty’ dir. Ülkenin öneli şehirleri Başkent Varşova’ nın yanı sıra, Krakov, Poznan ve Lodz’ dur.Polonya neredeyse her ay değişkenlik arz eden […]

Polonya uçak biletiKuzey’ de Baltık denizi ve Rusya’ ya Batıda Almanya’ ya komşu olan Polonya’ nın Başkenti Varşova’ dır. Ülkenin yüz ölçümü 312 bin kilometre karedir. Günümüzde ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 40 milyona yakındır. Para birimi Zloty’ dir. Ülkenin öneli şehirleri Başkent Varşova’ nın yanı sıra, Krakov, Poznan ve Lodz’ dur.Polonya neredeyse her ay değişkenlik arz eden bir iklime sahiptir. Ülkede yazın ilk ayı Haziran’ dır. İlkbahar ayı ise Mart ayı ile birlikte başlar. Mart ayı oldukça yağışlı ve soğuk geçen bir aydır. En sıcak aylar ülkemizde de olduğu gibi Temmuz ve Haziran’ dır. Ülkede en soğuk ay Ocak ve Şubat aylarıdır. Bu aylarda sıcaklık -20 santigrat derecelere kadar düşer.Polonya 14 Mayıs 1955 de bağımsızlığını kazanan bir ülkedir. Yönetim biçimi parlamenter demokrasidir. Ülke 16 idari bölümden oluşmaktadır. Ülkenin en büyük ihracat ortağı batı komşusu Almanya’ dır. Polonya’ nın resmi dili Lehçe’ dir. Polonya’ ya gidilmesi en uygun olan zaman ilkbahar sonu ve sonbahar başlangıcıdır.

Gezilecek Yerler

Polonya ucuz biletPolonya’ da gezilecek yerlerin başında başkent Varşova gelmektedir. Nüfusu 3 milyona yakın olan şehir aynı zamanda Avrupa’ nın 9. En büyük metropol şehridir. Diğer bir gezilecek yer ise Auschwitz – Birkenau Toplama Kampı 2. Dünya Savaşı toplama kampı olarak kullanılan kamp, aynı zamanda savaşın ilerleyen yıllarında bir yok etme kampına dönüşmüştür.Gezilecek diğer şehir ise Krakow’ dur. Uzun yıllar boyunca Lehistan’ ın başkentliğini yapmış olan şehir, aynı zamanda Polonya’ nın 2. Büyük şehridir. Burada bulunan tuz madenleri de kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır.

Alışveriş ve Eğlence

Polonya uçak bileti fiyatlarıPolonya uçak bileti ile ulaşacağınız ülkede, gece hayatı oldukça gelişmiştir. Birçok eğlence merkezi ile karşılaşacağınız ülkede sabahlara kadar devam eden bir eğlence ile karşılaşmak mümkün. Özellikle havaların çok soğuk olmasına rağmen ülke genelinde eğlence hiç bitmemektedir.Polonya Türkiye’ den uçakla yaklaşık olarak 1 saat 45 dakika sürmektedir. Polonya uçak bileti ile İstanbul’ dan tarifeli seferler aracılığıyla rahatlıkla ülkeye gidebilirsiniz.

Polonya seyahati gerçekleştirmek isteyen yolcularımız için genel başlıklar ile bahsettik.Gitmek istediğiniz şehire aşağıdan ulaşabilir, bilet arama bölümünden seyahat tarihleriniz arasındaki uygun bilet fiyatlarını sorgulayabilir ve satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yorumlar
  Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti