• Bilet Ara
  Ucuz bilet!
 • Rezervasyon
  Uçuşu tamamla
 • Yetişkin

 • Çocuk 2-12 Yaş

 • Bebek 0-2 Yaş

 • Yaşlı 65+ Yaş

 • Öğrenci

 • Asker

 • Toplamda maksimum 7 Kişi seçilebilmektedir.
KAPAT

Norveç

İskandinav Yarımadası’nın batı bölümünde konumlanmış olan Norveç Finlandiya, İsveç ve Rusya ile komşudur. Norveç kıyılarında binlerce fiyord olmasıyla ve aynı zamanda balıkçılığı ile ünlü bir ülkedir. Monarşi ile yönetilen Norveç’in başkenti Oslo’dur. 8. Asırdan 11. Yüzyıla kadar Vikingler olarak bilinen kavmin hüküm sürdüğü bu bölge farklı uygarlıklara da ev sahipliği yapmıştır.Bu nedenle pek çok etnik […]

Norveç uçak biletiİskandinav Yarımadası’nın batı bölümünde konumlanmış olan Norveç Finlandiya, İsveç ve Rusya ile komşudur. Norveç kıyılarında binlerce fiyord olmasıyla ve aynı zamanda balıkçılığı ile ünlü bir ülkedir. Monarşi ile yönetilen Norveç’in başkenti Oslo’dur. 8. Asırdan 11. Yüzyıla kadar Vikingler olarak bilinen kavmin hüküm sürdüğü bu bölge farklı uygarlıklara da ev sahipliği yapmıştır.Bu nedenle pek çok etnik grubun ve tarih meraklılarının uğrak gezi rotalarından biri olmayı başarıyor. Her yıl dünyanın pek çok ülkesinden Norveç uygun biletsatın alanlar soluğu bu farklı ülkenin kentlerinde alıyor. Görülmeye değer hatta yaşanmaya değer pek çok bölümü ve yapısı olan ülkede sanatsal açıdan da tam bir doyuma ulaşabiliyorsunuz.

Gezilecek Yerler

Norveç ucuz biletBaşkent Oslo’daki Vigeland Milli Heykel Parkı gezi amacıyla norveç uçak bileti satın alanların ülkedeki ilk durağı oluyor. Ülkenin tüm dünya tarafından bilinen ünlü heykeltıraşı Gustav Vigeland’ın birbirinden muazzam eserlerinin sergilendiği bir parktır. Doğa tutkunlarına tarifi imkansız bir doğal güzellik sunan Norveç fiyordları da görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.Vikingler döneminden kalma olduğu düşünülen ahşap kiliseler de Norveç’in turistler tarafından ilgi gösterilen tarihi yapıları arasında yer alıyor. Bu kiliseler ülkenin geneline yayılmış durumda. Herhangi bir kentte ahşap kilise görebilirsiniz.

Alışveriş ve Eğlence

Norveç uçak bileti fiyatlarıNorveç Avrupa’nın en pahalı ülkesidir. Bu nedenle alışveriş yaparken hesaplı olmanızda ve indirim uygulayan mağazaları tercih etmenizde fayda olacaktır. Örneğin musluklardan su içmeyi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Zira ülkede bir küçük pet şişe su dahi çok pahalıya satılıyor.Eğlence hayatında genellikle başken Oslo’da hizmet veren gece kulüpleri ve barlar büyük rol oynuyor. Ülkede çok fazla geleneksel etkinlik ve festival bulamazsınız. Hava nedeniyle ülkede eğlence mekanları kapalı bir şekilde inşa edilmiştir. Saatlerce süren eğlencelere canlı müzik ve yöresel ezgiler de eşlik ediyor.Norveç yiyecekler bakımından da diğer Avrupa ülkelerinden oldukça farklı bir mutfak kültürüne sahiptir. Örneğin ülkede domuz eti tüketimi son derece yaygındır. Domuz etinden oldukça farklı yemekler yapılan ülkede zeytinyağlı yemek bulmanız son derece güç olacaktır. Ülkede hizmet veren dünya mutfakları lokantalarını tercih edebilir ve aralarında Türk yemekleri de sunan pek çok lokanta bulabilirsiniz.

Norveç seyahati gerçekleştirmek isteyen yolcularımız için genel başlıklar ile bahsettik.Gitmek istediğiniz şehire aşağıdan ulaşabilir, bilet arama bölümünden seyahat tarihleriniz arasındaki uygun bilet fiyatlarını sorgulayabilir ve satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yorumlar
  Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti