• Bilet Ara
  Ucuz bilet!
 • Rezervasyon
  Uçuşu tamamla
 • Yetişkin

 • Çocuk 2-12 Yaş

 • Bebek 0-2 Yaş

 • Yaşlı 65+ Yaş

 • Öğrenci

 • Asker

 • Toplamda maksimum 7 Kişi seçilebilmektedir.
KAPAT

Macaristan

Macaristan Orta Avrupa’ nın doğusunda kurulan bir devlettir. Denize kıyısı olmayan Macaristan’ ın başkenti Budapeşte’ dir. Ülkede resmi dil Macarca’ dır. Zamanında Osmanlı İmparatorluğu tarafından bir süre idare edilmiş olan Macaristan’ da o dönemlere ait tarihi eserleri de bulabilmek mümkündür.Genel olarak karasal iklimin hakim olduğu ülkede Ocak aylarında sıcaklık -2 dereceye kadar düşmektedir. Yaz aylarında […]

Macaristan uçak biletiMacaristan Orta Avrupa’ nın doğusunda kurulan bir devlettir. Denize kıyısı olmayan Macaristan’ ın başkenti Budapeşte’ dir. Ülkede resmi dil Macarca’ dır. Zamanında Osmanlı İmparatorluğu tarafından bir süre idare edilmiş olan Macaristan’ da o dönemlere ait tarihi eserleri de bulabilmek mümkündür.Genel olarak karasal iklimin hakim olduğu ülkede Ocak aylarında sıcaklık -2 dereceye kadar düşmektedir. Yaz aylarında ise sıcaklık ortalaması 30 derece civarlarındadır. Ülkenin en önemli şehri başkent olan Budapeşte’ dir. Macaristan’ ın günümüzdeki nüfusu yaklaşık olarak 10 milyon kadardır. Budapeşte’ nin nüfusu ise 1 milyondan fazladır.

Gezilecek Yerler

Macaristan şehir rehberiMacaristan’ da gezilecek şehirlerin başında Budapeşte gelir. Tuna nehrinin ikiye böldüğü Budapeşte’de, nehrin batısı Buda, Doğusu ise Peşte olarak adlandırılır. Buda’ da tarihi bir Macaristan bulabilmeniz mümkün. Sokaklarında dahi tarihin kol gezdiği Buda’ da kale tepesi ve eski şehir sizleri tarihe götürecek. Buda yakasında Kraliyet Sarayı, Mátyás Kilisesi, Macar Ulusal Galerisi ve Balıkçılar Burcu’ nu gezebilirsiniz.Macar Sanat galeri de kesinlikle görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Ayrıca budapeşte’ nin merkezine yaklaşık olarak 15 km uzaklıkta olan Balaton Gölünü de kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Balaton gölüne Macar denizi de denilmektedir. Kışın buz tutan bu göl üzerinde buz pateni de yapılabilmektedir.
Ayrıca Budapeşte Tarih Müzesini de ziyaret edebilirsiniz. Burada Budapeşte’ nin tarihi ile ilgili birçok belgeyi yakından görebilirsiniz. Mátyás Kilisesisi de görülmesi gereken yerler arasındadır. Kilise içerisinde Bela kulesi ve Meryem Ana Taç Kapısını kesinlikle görmelisiniz

Alışveriş ve Eğlence

Macaristan ucuz biletMacaristan’ da en çok eğlence mekanın olduğu şehir Budapeşte’ dir. Ancak Budapeşte’ de de sakin bir eğlence hayatı mevcuttur. Sade ve hoş mekanlardan oluşan eğlence yerlerinde huzur ve eğlenceyi bir arada bulacaksınız. Budapeşte gecelerinde genellikle Macar, İtalyan ve Türk kültürlerinin yansıması mekanlar bulabilirsiniz.Macaristan uçak bileti ile ülkeye yaklaşık 2 saatlik bir uçuş sonrasında rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Macaristan’ a İstanbul’ dan Macaristan uçak bileti ile tarifeli seferler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Macaristan seyahati gerçekleştirmek isteyen yolcularımız için genel başlıklar ile bahsettik.Gitmek istediğiniz şehire aşağıdan ulaşabilir, bilet arama bölümünden seyahat tarihleriniz arasındaki uygun bilet fiyatlarını sorgulayabilir ve satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yorumlar
  Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti