• Bilet Ara
  Ucuz bilet!
 • Rezervasyon
  Uçuşu tamamla
 • Yetişkin

 • Çocuk 2-12 Yaş

 • Bebek 0-2 Yaş

 • Yaşlı 65+ Yaş

 • Öğrenci

 • Asker

 • Toplamda maksimum 7 Kişi seçilebilmektedir.
KAPAT

İtalya

Sadece tarihi ile değil sanatıyla da, sadece mimarisi ile değil insanı ile de tüm dünyanın dikkatini çeken ve beğenisini toplayan İtalya; İtalya Yarımadası üzerinde yer alır. Akdeniz Adaları olan Sicilya ve Sardunya da İtalyan toprakları sayılmaktadır. Tüm bu özellikleri her yıl İtalya ucuz bilet satın alanların sayısının katlanarak artmasını beraberinde getiriyor.Uzun yıllar boyunca çeşitli Avrupa […]

İtalya Uçak biletiSadece tarihi ile değil sanatıyla da, sadece mimarisi ile değil insanı ile de tüm dünyanın dikkatini çeken ve beğenisini toplayan İtalya; İtalya Yarımadası üzerinde yer alır. Akdeniz Adaları olan Sicilya ve Sardunya da İtalyan toprakları sayılmaktadır. Tüm bu özellikleri her yıl İtalya ucuz bilet satın alanların sayısının katlanarak artmasını beraberinde getiriyor.Uzun yıllar boyunca çeşitli Avrupa ülkelerine ev sahipliği yapmış olması, ülkede nereye baksanız karşınıza tarihi bir yapının ya da alanın çıkmasını sağlıyor. Dolayısıyla tarihi alanları gezmek için yönünüzü belirli bir alana çevirmeniz gerekmiyor. Ülkenin bilinmeyen bir diğer özelliği de yaşam kalitesi bakımından yapılan ülkeler sıralamada 8. sırada yer alıyor olmasıdır.

Gezilecek Yerler

İtalya gezilecek yerlerÜlkede resim sanatı çok gelişmiştir. Hatta İtalya’daki eserleri görmek için dahi her yıl yüz binlerce kişi İtalya uçak bileti satın alıyor ve bu ülkenin yolunu tutarak müzelerde saatlerce zaman geçiriyor. Pisa Kulesi ilk olarak görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Vatikan Sarayı da Hıristiyanlık için son derece önemli hatta bir merkez üssü konumundadır.Ülkenin ticaret kenti olan Venedik de ilginç yapısı ile turistlerin beğenisini kazanmayı başarıyor. Pek çok defa kuşatılmış olmasına karşın hiç alınamayan bir bölge olmasıyla tanınan San Gimignano mutlaka görülmelidir. Ayrıca Napoli, Palermo, Cenova ve Floransa kentlerinde sayısız tarihi ve turistik mekan bulunuyor.

Alışveriş ve Eğlence

İtalya uygun biletİtalya’ya festivalleri ve geleneksel etkinlikleri ile ünlüdür. Bu ülkede insanların bar ve gece kulüplerinden daha fazla eğlendikleri festival ve etkinliklere katılmanız farklı anılar ile ülkenize dönmenize olanak tanıyacaktır. Arezzo Eylül ayında, Ascolipicento Ağustos’ta, Caglıarı etkinliği de Temmuzda düzenleniyor. Türkiye’de olduğu gibi İtalya’da da semt pazarları kurulur. Bu pazarlarda son derece farklı hediye seçeneklerini minimum ücretler ödeyerek satın alabilirsiniz. İtalya modanın kalbi olduğundan en trend kıyafetler de satın alabilecekleriniz arasında yer alıyor. İtalyan yemekleri son derece karakteristik özellikleri ile hafızalarda yer edinir. Aynı zamanda İtalyan mutfağının Avrupa’daki en sağlıklı mutfaklardan biri olduğu söylenebilir. Zeytinyağlı yemekler ile baklagiller ülkede çok fazla tüketilir. Aynı zamanda makarnasının meşhur olduğu artık herkesin malumudur. Trattorie ve rosticceria adı verilen küçük lokantalar size sayısız lezzet sunacaktır.

İtalya seyahati gerçekleştirmek isteyen yolcularımız için genel başlıklar ile bahsettik.Gitmek istediğiniz şehire aşağıdan ulaşabilir, bilet arama bölümünden seyahat tarihleriniz arasındaki uygun bilet fiyatlarını sorgulayabilir ve satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yorumlar
  Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti