Tüm havayolları üzerinden En Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulayın, tek adımda satın alın.

Leeds Bradford Hava Alanı

Süre :
Mesafe:

leeds bradford uçak bileti

İngiltere’nin en ünlü şehirlerinden biri olan Leeds, İngiltere’nin kuzeyinde West Yorkshire bölgesinde yer almaktadır. Leeds şehrinin merkezi Aire nehri üzerinde kurulmuş bulunmaktadır. İngiltere’nin tekstille özdeşlemiş olan şehri Leeds, Londra’dan sonra en önemli finans merkezi kaynaklarından biridir. Ayrıca hareketli ve renkli gece hayatı, her yıl ağarladığı gittikçe artan turistlerle, öğrencilerle ve ödüllü restoranlarıyla dünyada görülmeye değer ülkelerden biridir. Leeds’in nüfusu 445 bindir ve saat dilimi olarak Greenwich zaman diliminde bulunduğundan Türkiye’den 2 saat geridedir. İngiltere’de yıl boyu yağmur ve yağı görülür.

Ortalama sıcaklık en fazla 19 derece civarındadır. Ancak yaz aylarında sıcaklık 25 dereceye ulaşmaktadır, bu yüzden yaz aylarında tercih etmenizi tavsiye ederiz. Gittikçe artan turist sayısıyla ülke her yıl birçok ziyaretçi kabul etmektedir ve bu sayede hava yolu şirketleri de Leeds şehrine kampanyalı uçuşlar düzenlemektedir. İngiltere’ye gitmek istiyorsanız Leeds Bradford en uygun uçak bileti bulmakta hiç zorlanmayacağınızı düşünüyoruz.

Leeds şehrine gittiğinizde birçok sakin yer bulabilir ve buralardan kendinize zaman ayırarak stres atabilirsiniz. Keyifli bir yürüyüş yapmak veya biraz sessizliği dinlemek istiyorsanız doğal güzelliklerle çevrili parklarda zaman geçirmenizi tavsiye ederiz. Şehrin en önemli bahçeleri ve parklarından bazıları; Bramham Park, Ripley Castle and Gardens, Leeds Canal Garden, Golden Acre Park, Middleton Park, Roundhay Park’tır. Bu parklarda sakin ve dingin bir gün geçirebilir, kitap okuyabilir ve kendinize zaman ayırabilirsiniz. Tatilinizde kafanızı dinlemek, gürültülü yerlerden uzaklaşmak istiyorsanız, şimdiden Leeds Bradford online uçak bileti alarak biletinizi ayırtmanızı tavsiye ederiz.

Müzeleri gezmeyi seviyorsanız İngiltere’de gezebileceğiniz tarihi müzeleri gezmenizi tavsiye ederiz. Bronte Parsonage Museum müzesi 18.yy inşa edilen şehrin hemen yanında yer alan oldukça eski bir müzedir. Bu müzede pek çok ünlü yazarların romanları, Bronte Kardeşlerin aile portreleri, Charlotte, Emily ve Anne’nin portreleri, Bronte Kardeşlerin önemli mektupları, belgeleri, el yapımı sanat eserlerinin koleksiyonları ve birbirinden değerli antika eşyaları bulunmaktadır. Bronte Parsonage Museum müzesi, nisan ve eylül ayları arası 10.00’dan 17.30’a kadar, Ekim ve mart ayları arasında ise 11.00 ile 17.00 arası ziyarete açık bulunmaktadır. Colour Museum’da İngiltere’de bulunan önemli müzelerden biridir. Bu müze Bradford yakınlarında olup şehrin merkezine yaklaşık 16 km uzaklıkta bulunmaktadır. Müzede ziyaretçilere renkler hakkında bilmek istedikleri her türlü bilgi verilir ve hayvanların dünyayı nasıl algıladıklarıyla ilgili pek çok fotoğraf sergilenmektedir.

Bu ilginç müzede renkler hakkında birçok şey öğrenebilirsiniz. Ayrıca Colour Museum’da geçmişten günümüze gelişen boya teknolojisinin gösterildiği bir galeri de bulunmaktadır. Bu ilginç müze Salı ve cumartesi günleri arasında saat 10.00’dan 16.00’ya kadar ziyaretçilerini ağarlamaktadır. İngiltere’ye gittiğinizde bu ilginç müzeyi mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Abbey House Museum’da İngiltere’nin önemli müzelerinden biri olup şehrin Kirkstall bölgesinde yer almaktadır. Victorian ve Georgian sokaklarının, otantik meyhanelerin ve alışveriş merkezlerinin sergilendiği Abbey House müzesinde geçmişte yolculuk yapma imkanına sahip olacaksınız. Bu müzede Victorian ve Georgian dönemine ait yaşam biçimi görebilirsiniz. Tarih ve İngiltere’nin geçmiş kültürleri hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorsanız bu müzeyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Müze Salı ve Cuma günleri arasında 10.00 – 17.00 arası, Cumartesi günleri i 12.00 – 17.00 arası ve Pazar günleri 10.00 – 17.00 arası ziyaretçilerini kabul etmektedir. Bu yıl tatilde güzel bir yurt dışı seyahati yapmak istiyorsanız Leeds Bradford en ucuz uçak bileti bulduğunuzda kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Leeds Bradford Havalimanı şehir merkezi 11 km uzaklıkta olup havalimanına toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

İstanbul – Leeds Bradford Uçuş Haritası

Bir Yorum Yazın

Şehir Rehberi

Kampanyalar

Mail Bültenimize Abone Olun! Fırsatları Kaçırmayın!

Adınız
E-posta Adresiniz*

Sosyal Medya'da Biz